Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Pasaulio serijose" nugalėjo "Florida Marlins"
2003 10 26


2003 metų „Pasaulio serijas“ laimėjo „Florida Marlins“ ir antrą kartą istorijoje tapo „Pasaulio čempionais“. Pirmą kartą „Marlins“ tai buvo padarę 1997 metais.
“Pasaulio serijų” (“World Series”) pirmosiose rungtynėse Niujorke, stebint 55769 žiūrovams, svečiai iš Floridos įveikė “Yankees” 3:2. Rungtynes laimėjęs “Marlins” pitčeris Brad Penny leido oponentams atmušti 7 hitus ir pelnyti 2 taškus per 5 ir 1/3 iningo. Po jo sėkmingai mėtė Dontrel Willis (2 hitai, 0 taškų per 2 ir 1/3 iningo) ir Ugueth Urbina (0 hitų, 0 taškų per 1 ir 1/3 iningo). Pralaimėjęs “Yankees” pitčeris David Wells per 7 iningus leido varžovams atmušti 6 hitus ir pelnyti 3 taškus. Pirmąjį iningą 1:0 laimėjo “Marlins”. Trečiame “Yankees” išlygino rezultatą. Po penkto svečiai jau pirmavo 3:1. Į tai Niujorko beisbolininkai sugebėjo atsakyti tik 1 tašku šeštame ininge. Kad pasiekti pergalę rungtynėse Floridos beisbolininkams užteko atmušti 7 vienos bazės hitus. Čia pasižymėjo “Marlins” centro filderis Juan Pierre, atmušęs 2 iš 3. “Marlins” ketčeris Ivan Rodriguez 72-ą kartą savo karjeroje tiksliu perdavimu išoutavo varžovų puolėją, esantį bazėje (trečiame ininge trečioje bazėje buvusį Nick’ą Johnson’ą).
Antrosiose, vykusiose Niujorke aiškiai stipresni buvo šeimininkai, nugalėję 6:1. “Yankees” pitčeris Andy Pettitte (mėtęs po 3 dienų pertraukos) per 8 ir 2/3 iningo leido varžovams atmušti 6 hitus ir padarė 7 straikoutus. Vienintelį tašką “Marlins” pelnė dėl Niujorko komandos gynybos klaidos. Tai buvo 13-oji A.Pettite pergalė posezoninėse varžybose (pakartotas “Atlanta Braves” pitčerio J.Smoltz rekordas) bei trečioji šių metų atkrintamosiose varžybose. Pirmąjį iningą “Yankees” laimėjo 3:0 (3 taškų homerun’ą atmušė kairysis outfilderis Hideki Matsui). Antrame Niujorko komanda pelnė vieną tašką, ketvirtame – du (2 taškų homerun’ą atmušė 2-os bazės gynėjas Alfonso Soriano). Antras rungtynes iš eilės “Marlins” žaidėjai nesugebėjo atmušti nė vieno dviejų ar daugiau bazių hito.
Trečiosiose šių metų “Pasaulio serijų” rungtynėse, kurios jau vyko Majamyje, “Yankees” vėl nugalėjo tokiu pačiu rezultatu (6:1) ir išsiveržė į priekį serijose 2:1. Pirmąją pergalę šių metų playoff’uose iškovojo “Yankees” pitčeris Mark Mussina (7 hitai ir 1 taškas per 7 iningus. “Marlins” startinis pitčeris Josh Beckett per 7 ir 1/3 iningo leido atmušti 3 hitus ir pelnyti 2 taškus. Ir J.Beckett ir M.Mussina mėtė labai sėkmingai. Pirmą iningą 1:0 laimėjo Floridos beisbolininkai (po dešiniojo filderio M.Cabrera atmušimo tašką pelnė prieš tai 2 bazių hitą atmušęs centro filderis Juan Pierre), ketvirtame “Yankees” rezultatą išlygino po ketčerio Jorge Posada atmušimo, o aštuntame po H.Matsui hito persvėrė (2:1). J.Beckett buvo pakeistas. Devintame ininge 1 taško homeruun’ą atmušė “Yankees” 3-ios bazės gynėjas Aaron Boone prieš “Marlins” pitčerį Chad Fox ir 2 taškų – centro filderis Bernie Williams prieš Braden’ą Looper’į. Niujorko komandos šortstopas Derek Jeter šiose rungtynėse pelnė 3 taškus (tarp jų 2 pirmuosius “Yankees” komandai), atmušė 3 hitus (2 –2B) iš 4 bandymų. “Yankees” pitčeris Mariano Rivera per 2 baigiamuosius kėlinius leido varžovams atmušti tik vieną hitą. Jam tai buvo penktasis 2 iningų save’as šių metų atkrintamosiose varžybose.
Ketvirtųjų rungtynių, kurios vyko Majamyje, stebint 65934 žiūrovams, nugalėtojas paaiškėjo tik trylikto iningo antroje pusėje, kai homerun’ą atmušęs “Marlins” šortstopas Alex Gonzalez dideliam 65934 žiūrovų džiaugsmui išplėšė pergalę šeiminkams 4:3. Serijos rezultatas tapo lygus (2:2). Tai buvo 13-tasis rungtynių baigtį nulėmęs homerun’as “Pasaulio serijų” istorijoje. Iki šio atmušimo A.Gonzalez šių metų “Pasaulio serijose” buvo atmušęs tik vieną hitą (2B) iš 14 bandymų. Pirmąjį rungtynių iningą 3:0 laimėjo “Marlins” (antrą kartą iš eilės šiose serijose). 2 taškų homerun’a atmušė dešinysis outfilderis M.Cabrera. Tai buvo ketvirtasis jo homerun’as šių metų atkrintamosiose varžybose ir pirmasis Floridos komandoje – šiose “Pasaulio serijose”. Antrame ininge “Yankees” po 3-ios bazės gynėjo A.Boone “sacrifice fly” rezultatą sušvelnino (3:1). Rezultatas nepasikeitė iki 9-o iningo pradžios, kai po keitimo į aikštelę išėjęs Ruben Sierra 2 taškus atnešusiu 3 bazių hitu prie 2 outų rezultatą išlygino. “Marlins” startinis pitčeris Carl Pavano per 8 iningus leido atmušti 7 hitus ir pelnyti tik 1 tašką, bet jį pakeitęs U.Urbina (praleisti 2 hitai ir 2 taškai) devintame ininge nesugebėjo išsaugoti pergalingo rezultato. Pergalė užrašyta po C.Fox’o (2 hitai, 0 taškų) mėčiusiam Braden’ui Looper’iui (1 hitas, 0 taškų per 1 ir 2/3 iningo). “Yankees” startinis pitčeris Roger Clemens per 7 iningus leido “Marlins” beisbolininkams atmušti 8 hitus ir pelnyti 3 taškus. Tai buvo paskutinis kartas istorijoje, kai 41 metų amžiaus R.Clemens pradėjo rungtynes, kadangi šis sezonas – paskutinis jo karjeroje MLB. “Marlins” komandai tai ketvirtosios 11-os ar daugiau iningų rungtynės šių metų playoff’uose, iš kurrių jie 3 laimėjo, vienas pralaimėjo. Rungtynės tęsėsi 4 valandas 3 minutes.
Penktąsias rungtynes Majamyje „Pro Player“ stadione vėl laimėjo „Marlins“ (6:4) ir išsiveržė į priekį serijoje (3:2). „Florida Marlins“ beisbolininkams tai buvo paskutinės sezono rungtynės savo aikštėje. Reguliariojo sezono metu jie čia laimėjo 53 iš 81 rungtynių, „Pasaulio serijose“ - 2 iš 3. Šeimininkų pergalę lėmė pitčeris Brad Penny, sėkmingai žaidęs ne tik gynyboje (8 hitai ir 2 taškai, iš kurių tik 1 dėl jo kaltės), bet ir puolime atmušęs 2 taškus pelniusį hitą antrame ininge. Pirmą iningą 1:0 laimėjo „Yankees“ (savo 5-ąjį „sacrifice fly“ serijose atmušė centro filderis Bernie Williams). „Yankees“ startinis pitčeris 40-etis David Wells dėl nugaros skausmų buvo pakeistas jau po pirmo iningo, kuriame jam, kad padaryti 3 outus prireikė tik 8 metimų. Jį pakeitė Jose Contreras, per 3 iningus praleidęs 4 taškus. Po antro iningo 3:1 jau pirmavo „Marlins“ (prieš jau minėtą B.Penny atmušimą 2 bazių hitą atmušė šortstopas A.Gonzalez). Ketvirtame Floridos komanda pelnė dar vieną tašką (po centro filderio Juan Pierre 2 bazių hito tašką pelnė 1-os bazės gynėjas Derrek Lee). Penktame dar „Marlins“ pelnė dar 2 taškus, bet ne dėl pitčerio Chris Hammond kaltės (3-ios bazės gynėjo D.Boone klaida). Septintame „Yankees“ po šortstopo D.Jeter (kuris viso šiose rungtynėse atmušė 3 hitus iš 4 bei pelnė 2 taškus) 1 bazės hito sušvelnino rezultatą (6:2). Devintame ininge „Yankees“ beisbolininkai pelnė 2 taškus prieš „Marlins“ pitčerį Bradon Looper (3 hitai ir 2 takai per trečdalį iningo): homerun‘ą atmušė po keitimo rungtynėse pasirodęs Jason Giambi, o po D.Jeter‘io vienos bazės hitą, 2 bazių hitu jį „namo parvedė“ 2-os bazės gynėjas Enrique Wilson. B.Looper‘į pakeitė pakeitė U.Urbina ir skirtingai nuo ketvirtųjų rungtynių sugebėjo išsaugoti pergalingą rezultatą (0 hitų per 2/3 iningo).
Čempionų vardus „Florida Marlins“ iškovojo šeštosiose rungtynėse, vykusiose Niujorke „Yankee Stalium“, stebint 55773 žiūrovams, nugalėdami 2:0. Rungtynių didvyriu tapo shutout‘ą padaręs „Marlins“ pitčeris Josh Beckett (5 hitai, 9 straikoutai), mėtęs tik po 3 dienų pertraukos. Jis ir buvo pripažintas šių „Pasaulio serijų“ naudingiausiu žaidėju (MVP). J.Beckett pirmą kartą savo karjeroje mėtė po 3 dienų pertraukos ir padarė savo 2-ąjį shutout‘ą (pirmasis buvo šių metų Nacionalinės lygos finalo serijos prieš „Chicago Cubs“ penktosiose rungtynėse). „Yankees“ gretose mėtė taip pat geriausias komandos pitčeris Andy Pettitte (per 7 iningus – 6 hitai, 2 taškai, iš kurių 1 ne dėl jo kaltės).Vėliau ji pakeitė M.Rivera (1 hitas per 2 iningus). Pirmąjį rungtynių tašką „Marlins“ pelnė penktame ininge. Vienos bazes hitus atmušė A.Gonzalez, po to J.Pierre. Po 2-os bazės gynėjo Louis Castillo (3 hitai iš 23 bandymų „Pasaulio serijose“ iki šio hito) hito „Yankees“ dešinysis filderis perdavė kamuoliuką ketčeriui J.Posada‘i, bet šis nesugebėjo paliesti gudriai į „namų“ bazę slydusio A.Gonzalez‘o. Šeštame „Marlins“ jau pirmavo 2:0. Tašką, po dešiniojo outfilderio Juan Encarnacion „sacrifice fly“ (pasiaukojančio atmušimo į orą) pelnė po „Yankees“ šortstopo D.Jeter klaidos į bazę patekęs DH Jeff Conine (Po šios klaidos 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell pateko į bazę dėl 4 bolų, 1-os bazės gynėjas Derrek Lee padarė pastatymą į pitčerį, po kurio J.Conine užėmė 3-ią bazę, kadangi A.Pettitte padarė outą antroje). Rungtynių metu „Yankees“ puolėjai 4 kartus 2-oje ar trečioje bazėse, bet J.Beckett mėtė sėkmingai. Jis ir padarė lemiamą rungtynių outą, paliesdamas kamuolį tarp jo ir pirmos bazės paridenusį J.Posadą.


„Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 16

Kauno „Lituanica“ po pergalės pirmosiose Europos Federacijų taurės turnyro rungtynėse Lenkijos Rybniko mieste prieš šeimininkų Rybniko „Silesia“ komandą, antrose rungtynėse birželio 13 d. 0:6 nusileido Šveicarijos vicečempionams Ciuricho „Barracudas“.

Rungtynių statistika:
Skaityti

Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 06 12

Šiandien Lenkijos Rybniko mieste prasidėjo Europos federacijų taurės kvalifikacinis turnyras. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Lituanica“ 13:8 nugalėjo šeimininkų Rybniko KS „Silesia“ komandą. Po šešių kėlinių 6:1 pirmavo lenkai, bet septintąjį kauniečiai laimėjo net 10:0.

Metiku Kauno komandoje ...
Skaityti

LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball