Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Pasaulio serijose" nugalėjo "Florida Marlins"
2003 10 26


2003 metų „Pasaulio serijas“ laimėjo „Florida Marlins“ ir antrą kartą istorijoje tapo „Pasaulio čempionais“. Pirmą kartą „Marlins“ tai buvo padarę 1997 metais.
“Pasaulio serijų” (“World Series”) pirmosiose rungtynėse Niujorke, stebint 55769 žiūrovams, svečiai iš Floridos įveikė “Yankees” 3:2. Rungtynes laimėjęs “Marlins” pitčeris Brad Penny leido oponentams atmušti 7 hitus ir pelnyti 2 taškus per 5 ir 1/3 iningo. Po jo sėkmingai mėtė Dontrel Willis (2 hitai, 0 taškų per 2 ir 1/3 iningo) ir Ugueth Urbina (0 hitų, 0 taškų per 1 ir 1/3 iningo). Pralaimėjęs “Yankees” pitčeris David Wells per 7 iningus leido varžovams atmušti 6 hitus ir pelnyti 3 taškus. Pirmąjį iningą 1:0 laimėjo “Marlins”. Trečiame “Yankees” išlygino rezultatą. Po penkto svečiai jau pirmavo 3:1. Į tai Niujorko beisbolininkai sugebėjo atsakyti tik 1 tašku šeštame ininge. Kad pasiekti pergalę rungtynėse Floridos beisbolininkams užteko atmušti 7 vienos bazės hitus. Čia pasižymėjo “Marlins” centro filderis Juan Pierre, atmušęs 2 iš 3. “Marlins” ketčeris Ivan Rodriguez 72-ą kartą savo karjeroje tiksliu perdavimu išoutavo varžovų puolėją, esantį bazėje (trečiame ininge trečioje bazėje buvusį Nick’ą Johnson’ą).
Antrosiose, vykusiose Niujorke aiškiai stipresni buvo šeimininkai, nugalėję 6:1. “Yankees” pitčeris Andy Pettitte (mėtęs po 3 dienų pertraukos) per 8 ir 2/3 iningo leido varžovams atmušti 6 hitus ir padarė 7 straikoutus. Vienintelį tašką “Marlins” pelnė dėl Niujorko komandos gynybos klaidos. Tai buvo 13-oji A.Pettite pergalė posezoninėse varžybose (pakartotas “Atlanta Braves” pitčerio J.Smoltz rekordas) bei trečioji šių metų atkrintamosiose varžybose. Pirmąjį iningą “Yankees” laimėjo 3:0 (3 taškų homerun’ą atmušė kairysis outfilderis Hideki Matsui). Antrame Niujorko komanda pelnė vieną tašką, ketvirtame – du (2 taškų homerun’ą atmušė 2-os bazės gynėjas Alfonso Soriano). Antras rungtynes iš eilės “Marlins” žaidėjai nesugebėjo atmušti nė vieno dviejų ar daugiau bazių hito.
Trečiosiose šių metų “Pasaulio serijų” rungtynėse, kurios jau vyko Majamyje, “Yankees” vėl nugalėjo tokiu pačiu rezultatu (6:1) ir išsiveržė į priekį serijose 2:1. Pirmąją pergalę šių metų playoff’uose iškovojo “Yankees” pitčeris Mark Mussina (7 hitai ir 1 taškas per 7 iningus. “Marlins” startinis pitčeris Josh Beckett per 7 ir 1/3 iningo leido atmušti 3 hitus ir pelnyti 2 taškus. Ir J.Beckett ir M.Mussina mėtė labai sėkmingai. Pirmą iningą 1:0 laimėjo Floridos beisbolininkai (po dešiniojo filderio M.Cabrera atmušimo tašką pelnė prieš tai 2 bazių hitą atmušęs centro filderis Juan Pierre), ketvirtame “Yankees” rezultatą išlygino po ketčerio Jorge Posada atmušimo, o aštuntame po H.Matsui hito persvėrė (2:1). J.Beckett buvo pakeistas. Devintame ininge 1 taško homeruun’ą atmušė “Yankees” 3-ios bazės gynėjas Aaron Boone prieš “Marlins” pitčerį Chad Fox ir 2 taškų – centro filderis Bernie Williams prieš Braden’ą Looper’į. Niujorko komandos šortstopas Derek Jeter šiose rungtynėse pelnė 3 taškus (tarp jų 2 pirmuosius “Yankees” komandai), atmušė 3 hitus (2 –2B) iš 4 bandymų. “Yankees” pitčeris Mariano Rivera per 2 baigiamuosius kėlinius leido varžovams atmušti tik vieną hitą. Jam tai buvo penktasis 2 iningų save’as šių metų atkrintamosiose varžybose.
Ketvirtųjų rungtynių, kurios vyko Majamyje, stebint 65934 žiūrovams, nugalėtojas paaiškėjo tik trylikto iningo antroje pusėje, kai homerun’ą atmušęs “Marlins” šortstopas Alex Gonzalez dideliam 65934 žiūrovų džiaugsmui išplėšė pergalę šeiminkams 4:3. Serijos rezultatas tapo lygus (2:2). Tai buvo 13-tasis rungtynių baigtį nulėmęs homerun’as “Pasaulio serijų” istorijoje. Iki šio atmušimo A.Gonzalez šių metų “Pasaulio serijose” buvo atmušęs tik vieną hitą (2B) iš 14 bandymų. Pirmąjį rungtynių iningą 3:0 laimėjo “Marlins” (antrą kartą iš eilės šiose serijose). 2 taškų homerun’a atmušė dešinysis outfilderis M.Cabrera. Tai buvo ketvirtasis jo homerun’as šių metų atkrintamosiose varžybose ir pirmasis Floridos komandoje – šiose “Pasaulio serijose”. Antrame ininge “Yankees” po 3-ios bazės gynėjo A.Boone “sacrifice fly” rezultatą sušvelnino (3:1). Rezultatas nepasikeitė iki 9-o iningo pradžios, kai po keitimo į aikštelę išėjęs Ruben Sierra 2 taškus atnešusiu 3 bazių hitu prie 2 outų rezultatą išlygino. “Marlins” startinis pitčeris Carl Pavano per 8 iningus leido atmušti 7 hitus ir pelnyti tik 1 tašką, bet jį pakeitęs U.Urbina (praleisti 2 hitai ir 2 taškai) devintame ininge nesugebėjo išsaugoti pergalingo rezultato. Pergalė užrašyta po C.Fox’o (2 hitai, 0 taškų) mėčiusiam Braden’ui Looper’iui (1 hitas, 0 taškų per 1 ir 2/3 iningo). “Yankees” startinis pitčeris Roger Clemens per 7 iningus leido “Marlins” beisbolininkams atmušti 8 hitus ir pelnyti 3 taškus. Tai buvo paskutinis kartas istorijoje, kai 41 metų amžiaus R.Clemens pradėjo rungtynes, kadangi šis sezonas – paskutinis jo karjeroje MLB. “Marlins” komandai tai ketvirtosios 11-os ar daugiau iningų rungtynės šių metų playoff’uose, iš kurrių jie 3 laimėjo, vienas pralaimėjo. Rungtynės tęsėsi 4 valandas 3 minutes.
Penktąsias rungtynes Majamyje „Pro Player“ stadione vėl laimėjo „Marlins“ (6:4) ir išsiveržė į priekį serijoje (3:2). „Florida Marlins“ beisbolininkams tai buvo paskutinės sezono rungtynės savo aikštėje. Reguliariojo sezono metu jie čia laimėjo 53 iš 81 rungtynių, „Pasaulio serijose“ - 2 iš 3. Šeimininkų pergalę lėmė pitčeris Brad Penny, sėkmingai žaidęs ne tik gynyboje (8 hitai ir 2 taškai, iš kurių tik 1 dėl jo kaltės), bet ir puolime atmušęs 2 taškus pelniusį hitą antrame ininge. Pirmą iningą 1:0 laimėjo „Yankees“ (savo 5-ąjį „sacrifice fly“ serijose atmušė centro filderis Bernie Williams). „Yankees“ startinis pitčeris 40-etis David Wells dėl nugaros skausmų buvo pakeistas jau po pirmo iningo, kuriame jam, kad padaryti 3 outus prireikė tik 8 metimų. Jį pakeitė Jose Contreras, per 3 iningus praleidęs 4 taškus. Po antro iningo 3:1 jau pirmavo „Marlins“ (prieš jau minėtą B.Penny atmušimą 2 bazių hitą atmušė šortstopas A.Gonzalez). Ketvirtame Floridos komanda pelnė dar vieną tašką (po centro filderio Juan Pierre 2 bazių hito tašką pelnė 1-os bazės gynėjas Derrek Lee). Penktame dar „Marlins“ pelnė dar 2 taškus, bet ne dėl pitčerio Chris Hammond kaltės (3-ios bazės gynėjo D.Boone klaida). Septintame „Yankees“ po šortstopo D.Jeter (kuris viso šiose rungtynėse atmušė 3 hitus iš 4 bei pelnė 2 taškus) 1 bazės hito sušvelnino rezultatą (6:2). Devintame ininge „Yankees“ beisbolininkai pelnė 2 taškus prieš „Marlins“ pitčerį Bradon Looper (3 hitai ir 2 takai per trečdalį iningo): homerun‘ą atmušė po keitimo rungtynėse pasirodęs Jason Giambi, o po D.Jeter‘io vienos bazės hitą, 2 bazių hitu jį „namo parvedė“ 2-os bazės gynėjas Enrique Wilson. B.Looper‘į pakeitė pakeitė U.Urbina ir skirtingai nuo ketvirtųjų rungtynių sugebėjo išsaugoti pergalingą rezultatą (0 hitų per 2/3 iningo).
Čempionų vardus „Florida Marlins“ iškovojo šeštosiose rungtynėse, vykusiose Niujorke „Yankee Stalium“, stebint 55773 žiūrovams, nugalėdami 2:0. Rungtynių didvyriu tapo shutout‘ą padaręs „Marlins“ pitčeris Josh Beckett (5 hitai, 9 straikoutai), mėtęs tik po 3 dienų pertraukos. Jis ir buvo pripažintas šių „Pasaulio serijų“ naudingiausiu žaidėju (MVP). J.Beckett pirmą kartą savo karjeroje mėtė po 3 dienų pertraukos ir padarė savo 2-ąjį shutout‘ą (pirmasis buvo šių metų Nacionalinės lygos finalo serijos prieš „Chicago Cubs“ penktosiose rungtynėse). „Yankees“ gretose mėtė taip pat geriausias komandos pitčeris Andy Pettitte (per 7 iningus – 6 hitai, 2 taškai, iš kurių 1 ne dėl jo kaltės).Vėliau ji pakeitė M.Rivera (1 hitas per 2 iningus). Pirmąjį rungtynių tašką „Marlins“ pelnė penktame ininge. Vienos bazes hitus atmušė A.Gonzalez, po to J.Pierre. Po 2-os bazės gynėjo Louis Castillo (3 hitai iš 23 bandymų „Pasaulio serijose“ iki šio hito) hito „Yankees“ dešinysis filderis perdavė kamuoliuką ketčeriui J.Posada‘i, bet šis nesugebėjo paliesti gudriai į „namų“ bazę slydusio A.Gonzalez‘o. Šeštame „Marlins“ jau pirmavo 2:0. Tašką, po dešiniojo outfilderio Juan Encarnacion „sacrifice fly“ (pasiaukojančio atmušimo į orą) pelnė po „Yankees“ šortstopo D.Jeter klaidos į bazę patekęs DH Jeff Conine (Po šios klaidos 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell pateko į bazę dėl 4 bolų, 1-os bazės gynėjas Derrek Lee padarė pastatymą į pitčerį, po kurio J.Conine užėmė 3-ią bazę, kadangi A.Pettitte padarė outą antroje). Rungtynių metu „Yankees“ puolėjai 4 kartus 2-oje ar trečioje bazėse, bet J.Beckett mėtė sėkmingai. Jis ir padarė lemiamą rungtynių outą, paliesdamas kamuolį tarp jo ir pirmos bazės paridenusį J.Posadą.


Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball