Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Pasaulio serijose" žais "Yankees" - "Marlins"
2003 10 17


Abiejuose MLB lygų finaluose prireikė visų 7 rungtynių. “Pasaulio serijose” (“World Series”) susitiks “New York Yankees” ir “Florida Marlins”. Pirmosios rungtynės – spalio 18 dieną Niujorke.
Nacionalinės lygos finalas (“National League Championship Series”): “Chicago Cubs” – “Florida Marlins”
Pirmosiose serijos rungtynėse Čikagoje po atkaklios 11 iningų kovos pergalę 9:8 iškovojo “Marlins”. Per šias rungtynes buvo pasiekti keli lygos finalo serijos rekordai. Rungtynėse abi komandos atmušė 17 dviejų ar daugiau bazių hitų (“extra-base hits”), iš jų 4 trijų bazių hitai ir 7 homerun’ai. “Cubs” komandos 9 “extra-base” hitai – taip pat lygos finalo serijų rekordas. Naujas Nacionalinės lygos finalo rekordas buvo ir 3 “Marlins” žaidėjų atmušti homerun’ai per vieną (3-čią) iningą.: ketčeris Ivan Rodriguez atmušė 3 taškų homerun’ą, 3-ios bazės gynėjas Miguel Cabrera ir dešinysis outfilderis Juan Encernacion po 1. Viso trečiame ininge “Marlins” pelnė 5 taškus. Iki šio iningo 4:0 pirmavo “Cubs”. “Marlins” tapo trečiąją komanda istorijoje, sugebėjusia laimėti Nacionalinės lygos finalo rungtynes, prieš tai atsilikinėdama 4 taškų skirtumu. Lemiamą homerun’ą 11-ame ininge (prie rezultato 8:8) atmušė neseniai į pagrindinę komandos sudėtį sugrįžęs“Marlins” 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell. Rugpjūčio 30 dieną jis susilaužė ranką ir kurį laiką buvo atsarginis, nors pirmavo komandoje pagal homerun’ų skaičių (32 ir RBI (105). Čikagos komandoje 2 taškų homerun’us šiose rungtynėse atmušė kairysis outfilderis Moises Alou 1-ame ininge, šortstopas Alex Gonzalez – šeštame ir dešinysis outfilderis Sammy Sosa – devintame, išlyginęs rezultatą (8:8).
Antrosiose rungtynėse Čikagoje akivaizdžiai stipresni buvo “Cubs” beisbolininkai (12:3). Čikagos komandos pitčeris Mark Prior, per 7 iningus leidęs Floridos komandai atmušti 8 hitus ir pelnyti 3 taškus, iškovojo savo antrąją pergalę šių metų playoff’uose. “Cubs” žaidėjai atmušė 4 homerun’us: S.Sosa – 2 taškų antrame ininge, 3-ios bazės gynėjas Aramis Ramirez – 1 trečiame bei 2 kartus A.Gonzalez – 2 penktame ir 1 šeštame. S.Sosa atmuštas kamuoliukas nulėkė apie 495 pėdas (maždaug 150 metrų). “Marlins” gretose šeštame ininge pasižymėjo 1-os bazės gynėjas Derrek Lee ir M.Cabrera.
Trečios rungtynės vyko “Florida Marlins” namų aikštėje Majamyje. 5:4 nugalėjo svečiai. Kaip ir pirmosiose serijos rungtynėse komandoms teko žaisti 2 papildomus iningus. Lemiamą 3 bazių hitą 11-ame ininge atmušė tik rungtynių pabaigoje pirmą kartą atkrintamosiose rungtynėse į aikštę išėjęs “Cubs” žaidėjas Doug Glanville. Pažymėtina, kad D.Glanville tapo 25-tuoju “Cubs” žaidėju, pasirodžiusiu aikštėje šių metų atkrintamosiose varžybose. Čikagos centrinis filderis Kenny Lofton pagerino Nacionalinės lygos finalo serijų rekordą, šiose rungtynėse atmušęs 6-tą iš eilės hitą serijoje.
Ketvirtosiose serijos rungtynėse Majamyje vėl stipresni buvo “Chicago Cubs” (8:3). Serijos rezultatas tapo 3:1. Sėkmingai puolime “Cubs” trečios bazės gynėjas A.Ramirez, atmušęs 2 homerun’us ir “uždirbęs” savo komandai 6 taškus (RBI). Pirmame ininge A.Ramirez atmušė 4 taškų homerun’ą (grand slam). “Cubs” žaidėjas jau po šių rungtynių pagerino visų laikų Čikagos komandos asmeninį RBI rekordą (10) posezoninėse rungtynėse. Antrasis A.Ramirez’o homerun’as (7-ame ininge) buvo 10-asis “Cubs” komandai šių metų playoff’uose (Taip pat naujas komandos rekordas). Viso A.Ramirez šiose rungtynėse sėkmingai kamuoliuką atmušė 3 kartus iš 4 bandymų. Rungtynes pradėjęs “Cubs” pitčeris Matt Clement per 7 ir 2/3 iningo leido varžovams atmušti 5 hitus ir pelnyti 3 taškus. Dar vienas paminėtinas momentas. Per 4 pirmąsias serijos rungtynes “Cubs” prieš “Marlins” laimėjo pirmuosius iningus bendru rezultatu 11:0. O per 9 playoff rungtynes pirmuosius 6 taškus Čikagos komandai atnešė K.Lofton.
Laimėję penktąsias serijos rungtynes savo aikštėje 4:0, “Florida Marlins” beisbolininkai neleido Nacionalinės lygos finalui pasibaigti ankščiau laiko. “Marlins” pitčeris Josh Beckett padarė shutout’ą (0 taškų ir 11 straikoutų per 9 iningus), leisdamas varžovams atmušti tik 2 hitus. Tai buvo pirmos jo rungtynės MLB lygoje be keitimo. Visus 4 taškus Floridos komandos beisbolininkai pelnė homerun’ais. 5-ame ininge homerun’ą (2 taškų) atmušė 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell, septintame – I.Rodriguez, aštuntame – kairysis outfilderis Jeff Conine.
Po šeštųjų rungtynių, kurios vyko Čikagoje, serijos rezultatas išsilygino (3:3). “Marlins” nugalėjo 8:3. Rungtynių pradžią Čikagos komandai nežadėjo nieko blogo. “Cubs”, turbūt kaip jau įprasta laimėjo pirmąjį iningą (1:0, pirmąjį tašką ir vėl atnešė K.Lofton), o po 7 iningų pirmavo 3:0. Bet viską lėmė aštuntasis iningas, per kurį “Marlins” pelnė net 8 (!) “sausus” taškus. Sėkmingai iki tol mėtęs “Cubs” pitčeris Mark Prior buvo pakeistas, kai Floridos komanda pirmavo jau 5:3 (3 taškai buvo pelnyti dėl pitčerio “kaltės”). Tai buvo pirmasis M.Prior’o pralaimėjimas šių metų atkrintamosiose varžybose. Viskas galėjo baigtis kiek kitaip. Palyginus gerai mėtė rungtynes pradėjęs “Marlins” pitčeris Carl Pavano (7 hitai ir 2 taškai per 5 ir 2/3 iningo), bet, kadangi jo pakeitimo metu pirmavo “Cubs”, pergalė užrašyta tik trečdalį septinto iningo mėčiusiam Chad’ui Fox’ui.
Lemiamas serijos rungtynes Čikagoje po permainingos kovos laimėjo “Florida Marlins” (9:6) ir antrą kartą per pastaruosius 11 metų tapo Nacionalinės lygos čempionais. “Marlins” - ketvirtoji komanda istorijoje, sugebėjusi laimėti lygos finalo seriją, pralaimėdama 1:3. Šį kartą pirmąjį iningą 3:0 laimėjo “Marlins”. Pasižymėjo 3 taškų homerun’ą atmušęs 20-metis lygos naujokas (“rookie”) iš Venseuleos M.Cabrera. Viso jo RBI šiose rungtynėse – 4. O finalo serijoje tai jau buvo jau 3 jo homerun’as (daugiausia iš visų naujokų lygų finalų istorijoje). Antrame ininge rezultatas tapo lygus. 2 taškų homerun’ą atmušė “Cubs” pitčeris (pralaimėjęs šiose rungtynėse) K.Wood. Trečiame po kairiojo filderio M.Alou 2 taškų homerun’o jau 5:3 pirmavo Čikagos komanda.. “Marlins” vėl išėjo į priekį penktame ininge (6:5). Dar 1 tašką jie pelnė 6-ame ir 2 7-ame ininguose. Į tai “Cubs” atsakė tik Troy O’Leary homerun’u septintame. Viso serijoje buvo atmušti 23 homerun’ai – naujas lygų finalų rekordas. “Marlins” gretose rungtynes pradėjo pitčeris Mark Redman (5 hitai ir 5 taškai per 3 iningus). Pergalė užrašyta ketvirto iningo apačioje mėčiusiam Brad’ui Penny (0 hitų, 0 taškų). Po to 4 iningus mėtė J.Beckett (1 hitas, 1 taškas). Pergalingą rezultatą išsaugojo (“Save”) Ugueth Urbina. Naudingiausiu finalinės serijos žaidėju (MVP) pripažintas “Marlins ketčeris Ivan Rodriguez (10 RBI – ketčerių rekordas Nacionalinės lygos finaluose).
Amerikos lygos finalas (“American League Championship Series”): “New York Yankees” – “Boston Red Sox”
Pirmąsias serijos rungtynes Niujorke 5:2 laimėjo svečiai iš Bostono. Jų pergalę lėmė sėkmingas 37 metų pitčerio Tim‘o Wakefield‘o žaidimas. Jo metimus (ypač „knuckleball“) šeimininkams pavyko atmušti tik 2 kartus per 6 iningus. Galingai „Red Sox“ sužaidė ir puolime. Iki šiol „Yankees“ pitčeris šiose rungtynėse – Mike Mussina – buvo neparankus Bostono komandos beisbolininkams, šį kartą būtent prieš jį per 5 ir 2/3 iningo buvo atmušti 3 homerun‘ai. Ketvirtame ininge tai padarė vietoje pitčerio mušęs David Ortiz (2 taškai). Jam tai buvo pirmasis hitas karjeroje prieš M.Mussina. Penktame homerun‘us atmušė „Red Sox“ 2-os bazės gynėjas Todd Walker (šių metų posezoninėse varžybose tai buvo jo 4-as homerun‘as) ir kairysis filderis Manny Ramirez, šiose rungtynėse viso atmušęs 4 hitus iš 5.
Antrosiose rungtynėse, taip pat Niujorke, nugalėjo „Yankees“ 6:2 ir išlygino serijos rezultatą. Niujorko komandos pitčeris Andy Petite per 6 ir 2/3 iningo leido „Red Sox“ beisbolininkams atmušti 9 hitus, bet pelnyti tik 2 taškus. Posezoninėse rungtynėse tai buvo 12-oji jo pergalė per visą jo karjerą. Antrame ininge 2 taškų homerun‘ą atmušė „Yankees“ 1-os bazės gynėjas Nick Johnson. Jo komanda įsiveržė į priekį 2:1 ir nebeleido priešininkams išlyginti rezultato.
Trečiosios serijos rungtynės jau vyko Bostone. Antrą kartą iš eilės nugalėjo „Yankees“ (4:3). Vėl sėkmingai žaidė niujorkiečių pitčeris. Šį kartą tai buvo 41 metų amžiaus Roger Clemens, kuris leido priešininkams atmušti 5 hitus ir pelnyti 2 taškus. Po pirmo iningo 2:0 pirmavo. Trečiame rezultatą išlygino „Yankees“ šortstopas Derek Jeter. Dar 2 taškus Niujorko komanda pelnė ketvirtame kėlinyje. Į tai „Red Sox“ sugebėjo atsakyti tik 1 tašku septintame ininge. Rungtynės vyko labai įtemptai. Tai rodo ir 4-o iningo pabaigoje tarp M.Ramirez‘o ir R.Clemens‘o įvykęs incidentas, po kurio santykių aiškintis puolė net ir abiejų komandų atsarginiai žaidėjai. Bet iš aikštės pašalintas nebuvo nė vienas žaidėjas, ir po 13 minučių pertraukos rungtynės buvo pratęstos.
Ketvirtosios serijos rungtynės Bostone dėl lietaus įvyko diena vėliau negu buvo numatyta pagal tvarkaraštį. Pergalę 3:2 iškovojo „Red Sox“ ir išlygino serijos rezultatą (2:2). Kaip ir pirmosiose rungtynėse startiniai pitčeriai buvo T.Wakefield ir M.Mussina. Ir vėl laimėjo Bostono komandos atstovas. Tobulai „knuckleball“ metimus mėtantis T.Wakefield per savo karjerą lygos finale iškovojo 4 pergalę ir kol kas nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. „Red Sox“ į priekį išsiveržė 4-tame ininge, kai savo penktąjį homerun‘ą („Red Sox“ komandos rekordas) šių metų playoff‘uose atmušė T.Walker. Penkto iningo pradžioje „Yankees“ išlygino, bet pabaigoje kėlinio homerun‘ą atmušė „Red Sox“ dešinysis filderis Trot Nixon. Tai buvo penktasis Bostono komandos homerun‘as prieš M.Mussiną šioje serijoje. Reguliariojo sezono metu jis per 31 savo pradėtas rungtynes „gavo“ tik 21. Po T.Nixon‘o homerun‘o toliau komandos pelnė po tašką („Red Sox“ - septintame, „Yankees“ - devintame ininguose).
Penktosios rungtynės vėl buvo žaidžiamos Bostone. 4:2 nugalėjo “Yankees”. Po aštuonių dienų poilsio mėtęs Niujorko komandos pitčeris David Wells per 7 iningus leido “Red Sox” puolėjams atmušti 4 hitus ir pelnyti 1 tašką. “Yankees” išsiveržė į priekį jau antrame kėlinyje (3:0). Pasižymėjo dešinysis outfilderis Karim Garcia. Įtrauktas į “Yankees” startinę sudėtį mažiau nei valanda iki rungtynių pradžios, jis sugebėjo atmušti 2 taškų hitą prie 12 outų, esant pilnoms bazėms. Ketvirtame ininge M.Ramirez homerun’u sušvelnino rezultatą (3:1). Penktame “Red Sox” turėjo šansą pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme, kai Bostono komandos puolėjai prie 2 outų buvo užpildę visas 3 bazes. Bet šį kartą M.Ramirez nesugebėjo sėkmingai atmušti kamuoliuko.
Šeštosiose rungtynėse, kurios vyko Niujorke, “Red Sox” sugebėjo išlyginti serijos rezultatą (3:3), nugalėdami šeimininkus 9:6. Po pirmo iningo 1:0 pirmavo šeimininkai. Trečiame į 4 taškus pelnė “Red Sox” ir išsiveržė į priekį (4:1). Bet po ketvirto kėlinio vėl priekyje buvo “Yankees” (5:4). Dar vieną tašką jie pelnė penktame. Rungtynių persilaužimas turbūt įvyko septintame ininge, kuriame 3 taškus pelnę Bostono komandos beisbolininkai persvėrė rezultatą (7:6) ir nebepaleido iniciaryvos iš savo rankų. “Red Sox” šortstopas Nomar Garciaparra atmušė 4 hitus iš 5 bandymų, 3-ios bazės gynėjas Bill Mueller – 3 iš 5. Trečiame ininge homerun’ą atmušė ketčeris Jason Varitek, devintame 2 taškų – dešinysis outfilderis T.Nixon. Iš “Yankees” žaidėjų pasižymėjo pirmame ininge homerun’ą atmušęs DH Jason Giambi, penktame – ketčeris Jorge Posada. “Red Sox” šiose rungtynėse panaudojo 6 pitčerius. Rungtynes pradėjęs John Burkett mėtė 3 ir 2/3 iningo, o pergalė rungtynėse užrašyta Alan’ui Embree, mėčiusiam 1 ir 2/3 iningo. “Yankees” startinis pitčeris buvo kol kas playoff’uose dar nepralaimėjęs A.Pettitte. Nepralaimėjo jis ir šį kartą, nes jo pakeitimo metu (po 5 iningų), “Yankees” dar pirmavo.
Lemiamos, septintosios, serijos rungtynės taip pat vyko Niujorke. Kad išsiaiškinti Amerikos lygos čempionų vardus, komandoms prireikė 11 iningų. Tik rungtynių pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs Aaron Boone 11-ame ininge atmušė lemiamą homerun’ą prieš “Red Sox” pitčerį T.Wakefield’ą, “Yankees” nugalėjo 6:5. Tai buvo pirmasis A.Boone homerun’as posezoninėse varžybose. T.Wakefield (iškovojęs Bostono komandai pergales 1-ose ir 4-ose rungtynėse) mėtė tik 11-ame ininge. Startinis “Red Sox” pitčeris buvo Pedro Martinez (10 hitų ir 5 taškai per 7 ir 1/3 iningo), vėliau mėtė A.Embree ir M.Timlin. “Yankees” rungtynėse panaudojo 6 pitčerius. Po 3 iningus mėtė, rungtynes pradėjęs R.Clemens (6 hitai, 4 taškai), vėliau – M.Musina (2 hitai, 0 taškų) ir paskutiniuose trijuose ininguose mėtęs ir pergalę iškovojęs Mariano Rivera (2 hitai, 0 taškų). Nuo 2000 m. balandžio 18 dienos tai buvo pirmas kartas, kai šio finalo MVP pripažintas M.Rivera per rungtynes mėtė daugiau negu 2 iningus. Pirmasis iningas baigėsi nerezultatyviai. Antrame “Red Sox” išsiveržė į priekį (3:0), 2 taškų homerun’ą atmušė T.Nixon. Ketvirtame 1-os bazės gynėjas Kevin Millar homerun’u padidino persvarą (4:0). Penktame ir septintame ininguose 2 homerun’us atmušė “Yankees” DH J.Giambi (4:2). Aštunto iningo pradžioje tuo pačiu pasižymėjo “Red Sox” DH D.Ortiz (5:2).Bet iningo pabaigoje 3 taškus pelnė Niujorko komandos beisbolininkai. 2 bazių hitu, po kurio pelnyti 2 taškai, rezultatą išlygino “Yankees” ketčeris J.Posada.


LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball