Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Pasaulio serijose" žais "Yankees" - "Marlins"
2003 10 17


Abiejuose MLB lygų finaluose prireikė visų 7 rungtynių. “Pasaulio serijose” (“World Series”) susitiks “New York Yankees” ir “Florida Marlins”. Pirmosios rungtynės – spalio 18 dieną Niujorke.
Nacionalinės lygos finalas (“National League Championship Series”): “Chicago Cubs” – “Florida Marlins”
Pirmosiose serijos rungtynėse Čikagoje po atkaklios 11 iningų kovos pergalę 9:8 iškovojo “Marlins”. Per šias rungtynes buvo pasiekti keli lygos finalo serijos rekordai. Rungtynėse abi komandos atmušė 17 dviejų ar daugiau bazių hitų (“extra-base hits”), iš jų 4 trijų bazių hitai ir 7 homerun’ai. “Cubs” komandos 9 “extra-base” hitai – taip pat lygos finalo serijų rekordas. Naujas Nacionalinės lygos finalo rekordas buvo ir 3 “Marlins” žaidėjų atmušti homerun’ai per vieną (3-čią) iningą.: ketčeris Ivan Rodriguez atmušė 3 taškų homerun’ą, 3-ios bazės gynėjas Miguel Cabrera ir dešinysis outfilderis Juan Encernacion po 1. Viso trečiame ininge “Marlins” pelnė 5 taškus. Iki šio iningo 4:0 pirmavo “Cubs”. “Marlins” tapo trečiąją komanda istorijoje, sugebėjusia laimėti Nacionalinės lygos finalo rungtynes, prieš tai atsilikinėdama 4 taškų skirtumu. Lemiamą homerun’ą 11-ame ininge (prie rezultato 8:8) atmušė neseniai į pagrindinę komandos sudėtį sugrįžęs“Marlins” 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell. Rugpjūčio 30 dieną jis susilaužė ranką ir kurį laiką buvo atsarginis, nors pirmavo komandoje pagal homerun’ų skaičių (32 ir RBI (105). Čikagos komandoje 2 taškų homerun’us šiose rungtynėse atmušė kairysis outfilderis Moises Alou 1-ame ininge, šortstopas Alex Gonzalez – šeštame ir dešinysis outfilderis Sammy Sosa – devintame, išlyginęs rezultatą (8:8).
Antrosiose rungtynėse Čikagoje akivaizdžiai stipresni buvo “Cubs” beisbolininkai (12:3). Čikagos komandos pitčeris Mark Prior, per 7 iningus leidęs Floridos komandai atmušti 8 hitus ir pelnyti 3 taškus, iškovojo savo antrąją pergalę šių metų playoff’uose. “Cubs” žaidėjai atmušė 4 homerun’us: S.Sosa – 2 taškų antrame ininge, 3-ios bazės gynėjas Aramis Ramirez – 1 trečiame bei 2 kartus A.Gonzalez – 2 penktame ir 1 šeštame. S.Sosa atmuštas kamuoliukas nulėkė apie 495 pėdas (maždaug 150 metrų). “Marlins” gretose šeštame ininge pasižymėjo 1-os bazės gynėjas Derrek Lee ir M.Cabrera.
Trečios rungtynės vyko “Florida Marlins” namų aikštėje Majamyje. 5:4 nugalėjo svečiai. Kaip ir pirmosiose serijos rungtynėse komandoms teko žaisti 2 papildomus iningus. Lemiamą 3 bazių hitą 11-ame ininge atmušė tik rungtynių pabaigoje pirmą kartą atkrintamosiose rungtynėse į aikštę išėjęs “Cubs” žaidėjas Doug Glanville. Pažymėtina, kad D.Glanville tapo 25-tuoju “Cubs” žaidėju, pasirodžiusiu aikštėje šių metų atkrintamosiose varžybose. Čikagos centrinis filderis Kenny Lofton pagerino Nacionalinės lygos finalo serijų rekordą, šiose rungtynėse atmušęs 6-tą iš eilės hitą serijoje.
Ketvirtosiose serijos rungtynėse Majamyje vėl stipresni buvo “Chicago Cubs” (8:3). Serijos rezultatas tapo 3:1. Sėkmingai puolime “Cubs” trečios bazės gynėjas A.Ramirez, atmušęs 2 homerun’us ir “uždirbęs” savo komandai 6 taškus (RBI). Pirmame ininge A.Ramirez atmušė 4 taškų homerun’ą (grand slam). “Cubs” žaidėjas jau po šių rungtynių pagerino visų laikų Čikagos komandos asmeninį RBI rekordą (10) posezoninėse rungtynėse. Antrasis A.Ramirez’o homerun’as (7-ame ininge) buvo 10-asis “Cubs” komandai šių metų playoff’uose (Taip pat naujas komandos rekordas). Viso A.Ramirez šiose rungtynėse sėkmingai kamuoliuką atmušė 3 kartus iš 4 bandymų. Rungtynes pradėjęs “Cubs” pitčeris Matt Clement per 7 ir 2/3 iningo leido varžovams atmušti 5 hitus ir pelnyti 3 taškus. Dar vienas paminėtinas momentas. Per 4 pirmąsias serijos rungtynes “Cubs” prieš “Marlins” laimėjo pirmuosius iningus bendru rezultatu 11:0. O per 9 playoff rungtynes pirmuosius 6 taškus Čikagos komandai atnešė K.Lofton.
Laimėję penktąsias serijos rungtynes savo aikštėje 4:0, “Florida Marlins” beisbolininkai neleido Nacionalinės lygos finalui pasibaigti ankščiau laiko. “Marlins” pitčeris Josh Beckett padarė shutout’ą (0 taškų ir 11 straikoutų per 9 iningus), leisdamas varžovams atmušti tik 2 hitus. Tai buvo pirmos jo rungtynės MLB lygoje be keitimo. Visus 4 taškus Floridos komandos beisbolininkai pelnė homerun’ais. 5-ame ininge homerun’ą (2 taškų) atmušė 3-ios bazės gynėjas Mike Lowell, septintame – I.Rodriguez, aštuntame – kairysis outfilderis Jeff Conine.
Po šeštųjų rungtynių, kurios vyko Čikagoje, serijos rezultatas išsilygino (3:3). “Marlins” nugalėjo 8:3. Rungtynių pradžią Čikagos komandai nežadėjo nieko blogo. “Cubs”, turbūt kaip jau įprasta laimėjo pirmąjį iningą (1:0, pirmąjį tašką ir vėl atnešė K.Lofton), o po 7 iningų pirmavo 3:0. Bet viską lėmė aštuntasis iningas, per kurį “Marlins” pelnė net 8 (!) “sausus” taškus. Sėkmingai iki tol mėtęs “Cubs” pitčeris Mark Prior buvo pakeistas, kai Floridos komanda pirmavo jau 5:3 (3 taškai buvo pelnyti dėl pitčerio “kaltės”). Tai buvo pirmasis M.Prior’o pralaimėjimas šių metų atkrintamosiose varžybose. Viskas galėjo baigtis kiek kitaip. Palyginus gerai mėtė rungtynes pradėjęs “Marlins” pitčeris Carl Pavano (7 hitai ir 2 taškai per 5 ir 2/3 iningo), bet, kadangi jo pakeitimo metu pirmavo “Cubs”, pergalė užrašyta tik trečdalį septinto iningo mėčiusiam Chad’ui Fox’ui.
Lemiamas serijos rungtynes Čikagoje po permainingos kovos laimėjo “Florida Marlins” (9:6) ir antrą kartą per pastaruosius 11 metų tapo Nacionalinės lygos čempionais. “Marlins” - ketvirtoji komanda istorijoje, sugebėjusi laimėti lygos finalo seriją, pralaimėdama 1:3. Šį kartą pirmąjį iningą 3:0 laimėjo “Marlins”. Pasižymėjo 3 taškų homerun’ą atmušęs 20-metis lygos naujokas (“rookie”) iš Venseuleos M.Cabrera. Viso jo RBI šiose rungtynėse – 4. O finalo serijoje tai jau buvo jau 3 jo homerun’as (daugiausia iš visų naujokų lygų finalų istorijoje). Antrame ininge rezultatas tapo lygus. 2 taškų homerun’ą atmušė “Cubs” pitčeris (pralaimėjęs šiose rungtynėse) K.Wood. Trečiame po kairiojo filderio M.Alou 2 taškų homerun’o jau 5:3 pirmavo Čikagos komanda.. “Marlins” vėl išėjo į priekį penktame ininge (6:5). Dar 1 tašką jie pelnė 6-ame ir 2 7-ame ininguose. Į tai “Cubs” atsakė tik Troy O’Leary homerun’u septintame. Viso serijoje buvo atmušti 23 homerun’ai – naujas lygų finalų rekordas. “Marlins” gretose rungtynes pradėjo pitčeris Mark Redman (5 hitai ir 5 taškai per 3 iningus). Pergalė užrašyta ketvirto iningo apačioje mėčiusiam Brad’ui Penny (0 hitų, 0 taškų). Po to 4 iningus mėtė J.Beckett (1 hitas, 1 taškas). Pergalingą rezultatą išsaugojo (“Save”) Ugueth Urbina. Naudingiausiu finalinės serijos žaidėju (MVP) pripažintas “Marlins ketčeris Ivan Rodriguez (10 RBI – ketčerių rekordas Nacionalinės lygos finaluose).
Amerikos lygos finalas (“American League Championship Series”): “New York Yankees” – “Boston Red Sox”
Pirmąsias serijos rungtynes Niujorke 5:2 laimėjo svečiai iš Bostono. Jų pergalę lėmė sėkmingas 37 metų pitčerio Tim‘o Wakefield‘o žaidimas. Jo metimus (ypač „knuckleball“) šeimininkams pavyko atmušti tik 2 kartus per 6 iningus. Galingai „Red Sox“ sužaidė ir puolime. Iki šiol „Yankees“ pitčeris šiose rungtynėse – Mike Mussina – buvo neparankus Bostono komandos beisbolininkams, šį kartą būtent prieš jį per 5 ir 2/3 iningo buvo atmušti 3 homerun‘ai. Ketvirtame ininge tai padarė vietoje pitčerio mušęs David Ortiz (2 taškai). Jam tai buvo pirmasis hitas karjeroje prieš M.Mussina. Penktame homerun‘us atmušė „Red Sox“ 2-os bazės gynėjas Todd Walker (šių metų posezoninėse varžybose tai buvo jo 4-as homerun‘as) ir kairysis filderis Manny Ramirez, šiose rungtynėse viso atmušęs 4 hitus iš 5.
Antrosiose rungtynėse, taip pat Niujorke, nugalėjo „Yankees“ 6:2 ir išlygino serijos rezultatą. Niujorko komandos pitčeris Andy Petite per 6 ir 2/3 iningo leido „Red Sox“ beisbolininkams atmušti 9 hitus, bet pelnyti tik 2 taškus. Posezoninėse rungtynėse tai buvo 12-oji jo pergalė per visą jo karjerą. Antrame ininge 2 taškų homerun‘ą atmušė „Yankees“ 1-os bazės gynėjas Nick Johnson. Jo komanda įsiveržė į priekį 2:1 ir nebeleido priešininkams išlyginti rezultato.
Trečiosios serijos rungtynės jau vyko Bostone. Antrą kartą iš eilės nugalėjo „Yankees“ (4:3). Vėl sėkmingai žaidė niujorkiečių pitčeris. Šį kartą tai buvo 41 metų amžiaus Roger Clemens, kuris leido priešininkams atmušti 5 hitus ir pelnyti 2 taškus. Po pirmo iningo 2:0 pirmavo. Trečiame rezultatą išlygino „Yankees“ šortstopas Derek Jeter. Dar 2 taškus Niujorko komanda pelnė ketvirtame kėlinyje. Į tai „Red Sox“ sugebėjo atsakyti tik 1 tašku septintame ininge. Rungtynės vyko labai įtemptai. Tai rodo ir 4-o iningo pabaigoje tarp M.Ramirez‘o ir R.Clemens‘o įvykęs incidentas, po kurio santykių aiškintis puolė net ir abiejų komandų atsarginiai žaidėjai. Bet iš aikštės pašalintas nebuvo nė vienas žaidėjas, ir po 13 minučių pertraukos rungtynės buvo pratęstos.
Ketvirtosios serijos rungtynės Bostone dėl lietaus įvyko diena vėliau negu buvo numatyta pagal tvarkaraštį. Pergalę 3:2 iškovojo „Red Sox“ ir išlygino serijos rezultatą (2:2). Kaip ir pirmosiose rungtynėse startiniai pitčeriai buvo T.Wakefield ir M.Mussina. Ir vėl laimėjo Bostono komandos atstovas. Tobulai „knuckleball“ metimus mėtantis T.Wakefield per savo karjerą lygos finale iškovojo 4 pergalę ir kol kas nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. „Red Sox“ į priekį išsiveržė 4-tame ininge, kai savo penktąjį homerun‘ą („Red Sox“ komandos rekordas) šių metų playoff‘uose atmušė T.Walker. Penkto iningo pradžioje „Yankees“ išlygino, bet pabaigoje kėlinio homerun‘ą atmušė „Red Sox“ dešinysis filderis Trot Nixon. Tai buvo penktasis Bostono komandos homerun‘as prieš M.Mussiną šioje serijoje. Reguliariojo sezono metu jis per 31 savo pradėtas rungtynes „gavo“ tik 21. Po T.Nixon‘o homerun‘o toliau komandos pelnė po tašką („Red Sox“ - septintame, „Yankees“ - devintame ininguose).
Penktosios rungtynės vėl buvo žaidžiamos Bostone. 4:2 nugalėjo “Yankees”. Po aštuonių dienų poilsio mėtęs Niujorko komandos pitčeris David Wells per 7 iningus leido “Red Sox” puolėjams atmušti 4 hitus ir pelnyti 1 tašką. “Yankees” išsiveržė į priekį jau antrame kėlinyje (3:0). Pasižymėjo dešinysis outfilderis Karim Garcia. Įtrauktas į “Yankees” startinę sudėtį mažiau nei valanda iki rungtynių pradžios, jis sugebėjo atmušti 2 taškų hitą prie 12 outų, esant pilnoms bazėms. Ketvirtame ininge M.Ramirez homerun’u sušvelnino rezultatą (3:1). Penktame “Red Sox” turėjo šansą pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme, kai Bostono komandos puolėjai prie 2 outų buvo užpildę visas 3 bazes. Bet šį kartą M.Ramirez nesugebėjo sėkmingai atmušti kamuoliuko.
Šeštosiose rungtynėse, kurios vyko Niujorke, “Red Sox” sugebėjo išlyginti serijos rezultatą (3:3), nugalėdami šeimininkus 9:6. Po pirmo iningo 1:0 pirmavo šeimininkai. Trečiame į 4 taškus pelnė “Red Sox” ir išsiveržė į priekį (4:1). Bet po ketvirto kėlinio vėl priekyje buvo “Yankees” (5:4). Dar vieną tašką jie pelnė penktame. Rungtynių persilaužimas turbūt įvyko septintame ininge, kuriame 3 taškus pelnę Bostono komandos beisbolininkai persvėrė rezultatą (7:6) ir nebepaleido iniciaryvos iš savo rankų. “Red Sox” šortstopas Nomar Garciaparra atmušė 4 hitus iš 5 bandymų, 3-ios bazės gynėjas Bill Mueller – 3 iš 5. Trečiame ininge homerun’ą atmušė ketčeris Jason Varitek, devintame 2 taškų – dešinysis outfilderis T.Nixon. Iš “Yankees” žaidėjų pasižymėjo pirmame ininge homerun’ą atmušęs DH Jason Giambi, penktame – ketčeris Jorge Posada. “Red Sox” šiose rungtynėse panaudojo 6 pitčerius. Rungtynes pradėjęs John Burkett mėtė 3 ir 2/3 iningo, o pergalė rungtynėse užrašyta Alan’ui Embree, mėčiusiam 1 ir 2/3 iningo. “Yankees” startinis pitčeris buvo kol kas playoff’uose dar nepralaimėjęs A.Pettitte. Nepralaimėjo jis ir šį kartą, nes jo pakeitimo metu (po 5 iningų), “Yankees” dar pirmavo.
Lemiamos, septintosios, serijos rungtynės taip pat vyko Niujorke. Kad išsiaiškinti Amerikos lygos čempionų vardus, komandoms prireikė 11 iningų. Tik rungtynių pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs Aaron Boone 11-ame ininge atmušė lemiamą homerun’ą prieš “Red Sox” pitčerį T.Wakefield’ą, “Yankees” nugalėjo 6:5. Tai buvo pirmasis A.Boone homerun’as posezoninėse varžybose. T.Wakefield (iškovojęs Bostono komandai pergales 1-ose ir 4-ose rungtynėse) mėtė tik 11-ame ininge. Startinis “Red Sox” pitčeris buvo Pedro Martinez (10 hitų ir 5 taškai per 7 ir 1/3 iningo), vėliau mėtė A.Embree ir M.Timlin. “Yankees” rungtynėse panaudojo 6 pitčerius. Po 3 iningus mėtė, rungtynes pradėjęs R.Clemens (6 hitai, 4 taškai), vėliau – M.Musina (2 hitai, 0 taškų) ir paskutiniuose trijuose ininguose mėtęs ir pergalę iškovojęs Mariano Rivera (2 hitai, 0 taškų). Nuo 2000 m. balandžio 18 dienos tai buvo pirmas kartas, kai šio finalo MVP pripažintas M.Rivera per rungtynes mėtė daugiau negu 2 iningus. Pirmasis iningas baigėsi nerezultatyviai. Antrame “Red Sox” išsiveržė į priekį (3:0), 2 taškų homerun’ą atmušė T.Nixon. Ketvirtame 1-os bazės gynėjas Kevin Millar homerun’u padidino persvarą (4:0). Penktame ir septintame ininguose 2 homerun’us atmušė “Yankees” DH J.Giambi (4:2). Aštunto iningo pradžioje tuo pačiu pasižymėjo “Red Sox” DH D.Ortiz (5:2).Bet iningo pabaigoje 3 taškus pelnė Niujorko komandos beisbolininkai. 2 bazių hitu, po kurio pelnyti 2 taškai, rezultatą išlygino “Yankees” ketčeris J.Posada.


Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball