Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltPasaulio taurėje be pralaimėjimų tik Kuba ir Olandija
2009 09 17


2009 metų Pasaulio taurės turnyre antrojo etapo kovos. Po pirmojo iš turnyro pasitraukė 4 Europos šalių rinktinės (Čekija, Švedija, Kroatija, Vokietija), Pietų Afrika ir Kinija.
I etapo A pogrupyje Prahoje visas tris pergales iškovojo Meksikos rinktinė, aplenkusi Australiją (2 pergalės, 1 pralaimėjimas), Kinų Taibėjų (1, 2) ir Čekiją (0, 3).
Prie sėkmingo Meksikos komandos žaidimo daugiausia prisidėjo Meksikos beisbolo lygos veteranai Jesus Cota (6 iš 12 H, 4 HR, 6 RBI) ir Edgar Quintero (7 iš 14 H, 2 HR, 5 RBI).
Vienintelį pralaimėjimą prieš Meksiką (9:10) patyrusi Australijos rinktinė pirmame Pasaulio taurės etape atmušė 10 homerun’ų ir pelnė 31 tašką. Puolime labiausiai pasižymėjo „Philadelphia Phillies“ priklausantis Tim Kennelly’s (3 HR, 8 RBI) ir „Minnesota Twins“ priklausantis James Beresford (7 hitai).
B pogrupyje Barselonoje, kaip ir tikėtasi, be pralaimėjimų žaidė Kuba, antrą vietą užėmė Puerto Rikas (2, 1), trečią - Ispaniją (1, 2), ketvirtą - P.Afrika (0, 3).
Kubai pirmame etape sunkiausios buvo trečiosios rungtynės prieš šeimininkus Ispanijos beisbolininkus. Abiejų komandų startiniai pitčeriai: Ivan Granados (Ispanija) ir Maikel Folch (Kuba) - taškų puolėjams pelnyt per 5 pirmus kėlinius neleido. Šeštame kėlinyje į du ispanų taškus kubiečiai atsakė trimis. Septintame Ispanija vėl išsiveržė į priekį 4:3, bet aštuntame po pinch hiterioYosvany Peraza 3 taškų homerun’o kubiečiai persvėrė rezultatą 5:4 ir išlaikė jį iki rungtynių pabaigos. Po homerun’o Y.Peraza tarp pirmos ir antros bazių netyčia aplenkė savo komandos draugą Ariel Borrero, kuriam už tai buvo skirtas out’as. Beje Y.Peraza pergalingą pinch hit homerun’ą atmušė ir kovo mėnesį savo debiutinių World Baseball Classic rungtynių prieš Australiją septintame kėlinyje.
Rungtynėse prieš Puerto Riką kubiečių pitčeris Miguel Gonzalez atliko 10 strikeout’ų iš eilės. 1971 metais vėliau MLB žaidęs JAV pičeris Burt Hooton iš eilės atliko 11 straikoutų. Viso rungtynėse prieš Puerto Riką, kurias 10:0 laimėjo Kuba, M.Gonzalez per 6 ir 1/3 kėlinio atliko 13 strikeout’ų.
Ispanijos rinktinės žaidimas pirmame Pasaulio taurės etape, lyginant su kitomis Europos komandomis, paliko geriausią įspūdį. Pirmose rungtynėse ispanai lengvai sutriuškino Pietų Afriką 15:0, antrose tik po atkaklios kovos nusileido pajėgiai Puerto Riko rinktinei 3:5. Ispanijos lyderiais puolime buvo „Baltimore Orioles“ priklausantys broliai dvyniai Figueroa: Paco (5 iš 11 H) ir Daniel (5 iš 12 H, 4RBI). Rungtynėse prieš P.Afriką 5 kėlinius varžovams taškų neleido pelnyti pitčeris Eric Gonzalez, priklausantis „San Diego Padres“.
C pogrupyje Sundbyberg mieste (Švedija) visas tris rungtynes laimėjo Kanados rinktinė, antroje vietoje - Nyderlandų Antilai (2, 1), trečioje - Pietų Korėja (1, 2), ketvirtoje - P. Afrika (0, 3).
Kanados beisbolininkai savo varžovus įveikė bendru skirtumu 43:2. Tai geriausias rezultatas tarp visų komandų pirmame etape. Į priekį Kanados rinktinę vedė „Texas Rangers“ kandidatas Tim Smith (7 iš 10 H, 2 HR, 8 RBI), „Minnesota Twins“ kandidatas Rene Tosoni (6 iš 13 H, 1 HR, 7 RBI) ir „Houston Astros“ kandidatas Brett Lawrie (5 iš 15 H, 1 HR, 5 RBI). Kanados rinktinės pitčeriai per 3 rungtynes leido varžovams atmušti tik 9 hitus.
Kroatijos sostinėje Zagrebe vykusiose D pogrupio varžybose kiek netikėtai pirmą vietą užėmė Nikaragvos rinktinė (3, 0), paskutinę turnyro dieną sugebėjusi 8:4 įveikti be savo pajėgiausių beisbolininkų žaidusią Japoniją (2, 1). Trečią vietą užėmė Didžioji Britanija (1, 2), ketvirtoje liko Kroatija (0, 3).
Nikaragavos komandos 31 metų 3-ios bazės gynėjas Jimmy Morales Gonzalez per 3 pirmo etapo rungtynes atmušė net 5 homerun’us. E pogrupyje Vokietijos Regensburg mieste visas tris rungtynes laimėjo Venesuela. Antroje vietoje liko JAV (2, 1), trečioje - Vokietija (1, 2), ketvirtoje - Kinija (0, 3).
Rungtynės tarp Venesuelos ir JAV turbūt buvo pačios įdomiausios pirmajame etape. Po 6 kėlinių amerikiečiai, atmušę net 3 homerun’us (Justin Smoak - 2, Tug Hulett - 1) pirmavo 7:2, bet venesueliečiai sugebėjo atsitiesti. Po Michael Sandoval (kuris taip pat jau buvo atmušęs homerun’ą šiose rungtynėse) pelnyto tašką rezultatas tapo 7:3, o po Rene Reyes (kuris beje yra sužaidęs 81 rungtynes MLB klube „Clorado Rockies“) grandslam’o - 7:7. Rungtynes teko pratęsti. Dešimtame kėlinyje abi komandos pelnė po 2 taškus (9:9), bet po dar vieno Venesuelos beisbolininko Dirimo Chavez grandslam’o vienuoliktame kėlinyje (13:9), amerikiečiai taškų pelnyti nebesugebėjo.
JAV - Kinijos rungtynėse (8:0) „Los Angeles Angels“ priklausantis amerikiečių pitčeris Trevor Reckling per 7 kėlinius atliko 11 strikeout’ų.
Labiausiai pirmame etape nepasisekė Vokietijos rinktinei. Pirmose rungtynėse vokiečiai sutriuškino kiniečius 14:1, bet vėliau patyrė dvi triuškinančias nesėkmes prieš pajėgias JAV (1:9) ir Venesuelos (1:12) rinktinės ir, nors pogrupyje liko treti, jų praleistų taškų vidurkis buvo blogiausias tarp trečiąsias vietas pogrupiuose užėmusių komandų, kas neleido patekti į antrą etapą.
E pogrupio varžybos Regensburge sulaukė didžiausio žiūrovų susidomėjimo pirmame etape. Visas dienas stadione susirinkdavo apie 5000, o rugsėjo 11 dieną Vokietijos ir JAV komandų rungtynes stebėjo beveik 10000 žiūrovų.
Antrame etape prie 14 stipriausių I etapo komandų prisidėjo šeimininkų Olandijos ir Italijos rinktinės. II etapo kovos vyksta nuo rugsėjo 13 d. dviejuose pogrupiuose po 8 komandas: F (Olandijoje) ir G (Italijoje).
F pogrupyje po 3 turų pirmauja visas rungtynes laimėjusios Kubos ir Olandijos rinktinės. Puerto Rikas iškovojo 2, Nikaragva, Pietų Korėja, Ispanija, Venesuela po 1 pergalę. Nė vienų rungtynių kol kas nelaimėjo Didžioji Britanija.
Sėkmingai turnyrą pradėjo stipriausia Europos komanda - Olandija. Pirmose rungtynėse Amsterdame olandai po atkaklios kovos įveikė olimpinius čempionus korėjiečius 4:2. Po dviejų nerezultatyvių kėlinių, trečiame Pietų Korėja išsiveržė į priekį 2:0. Ketvirtame Olandija rezultatą sušvelnino 1:2, o aštuntame trijų taškų homerun’ą atmušė olandų ketčeris Sidney de Jong. Antrose rungtynėse Olandija įveikė Puerto Riką 5:2, trečiose - Ispaniją 10:5. Sėkmingas Olandijos žaidimas neturėtų stebinti, kadangi 22 iš 24 komandos žaidėjų yra pasirašę kontraktus su MLB klubais, o 10 iš jų žaidžia Minor lygose. Per 3 rungtynes atmušime labiausiai išsiskyrė „San Francisco Giants“ kandidatas Sharlon Schoop (AVG 0,583, 7 iš 12 H).
Kuba, šių metų Pasaulio taurės turnyrą pradėjusi nuo pirmo etapo, kaip ir Olandija žengia be pralaimėjimų, bet sužaidė jau 6 rungtynes. Bendras komandos pitčerių vidurkis (ERA) – tik 1,59 (70 SO, 12 BB). Komandos atmušimo vidurikis - 0,351.
G pogrupio lyderiai - Taivanis ir JAV (po 3 pergales, 0 pralaimėjimų), trečioje vietoje - Australija (2, 1). Kanada, Japonija ir Meksika kol kas laimėjo 1 rungtynes iš 3. Pergalių kol kas neiškovojo tik po 2 rungtynes žaidusios Italijos ir Nyderlandų Antilų rinktinės. Šios komandos tarpusavyje turėjo žaisti rugsėjo 15 dieną, bet dėl stipraus lietaus rungtynės buvo nutrauktos pirmame kėlinyje.
Sėkmingai Pasaulio taurės turnyrą pradėjusių kanadiečių žaidimas antrame etape kol kas stringa. Pirmose rungtynėse jie beviltiškai nusileido amerikiečiams 0:8, antrose - 3:5 po 10 kėlinių kovos australams ir tik trečiose - 4:2 įveikė Meksiką.
Kiek netikėtas sėkmingas Taivanio (Kinų Taibėjaus) beisbolininkų žaidimas. Laimėję tik vienas pirmo etapo rungtynes, antrame etape jie iš pradžių 5:2 įveikė Italiją, paskui po įdomios 10 kėlinių kovos Australiją 5:4. Devyni pastarųjų rungtynių kėliniai baigėsi lygiosiomis 1:1. Savo dešimtame kėlinyje Australija pelnė net 3 taškus, bet Taivanis į tai sugebėjo atsakyti keturiais. Pergalę taivaniečiams lėmė pinch hiterio Hung Hu-Lin 2 taškų homerun’as. Beje, kad rungtynės neužsitęstų, šiame turnyre naudojama “extra inning” taisyklė, t.y. puolimą kiekviename papildomame kėlinyje komandos pradeda su dviem žaidėjais bazėse Trečiose rungtynės vakar San Marine Taivanis vėl po 10 kėlinių kovos palaužė Japoniją 3:1.
Pagal atmuštus turnyre homerun’us kol kas pirmauja JAV atstovas „Texas Rangers“ kandidatas Justin Smoak (6 HR). Visa JAV komanda jau atmušė 16 homerun’ų. Tai taip pat geriausias rezultatas turnyre.
Pasaulio taurės antrasis etapas kovos baigsis sekmadienį, rugsėjo 20 dieną. Į finalinį etapą pateks 8 komandos, po 4 iš kiekvieno pogrupio.
Primename, kad Pasaulio taurės rungtynes transliuoja ir Lietuvoje matomi Eurosport 2 ir RAI kanalai.

TV transliacijų tvarkaraštis ČIA

„Eurosport2” programa ČIA

Oficialus 2009 m. Pasaulio beisbolo taurės puslapis:
www.2009baseballworldcup.com


Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 20

Tarptautinės beisbolo ir softbolo konfederacijos (WBSC) paskelbtame pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva po pergalės Europos B grupės čempionate Lenkijoje iš 38-osios vietos pakilo į 33-iąją. Tiek aukštai pasauliniame reitinge Lietuva dar nebuvo užkopusi. Reitingo lyderių šešetukas išliko nepaki...
Skaityti

Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04

Atviro Lietuvos beisbolo čempionato reguliariajame sezone liko sužaisti tris rungtynes, bet nepriklausomai nuo jų baigties visų komandų užimtos vietos jau aiškios. Pirmąją vietą jau anksčiau užsitikrinę Minsko beisbolininkai lau...
Skaityti

Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 09 04

Šiais metais net 7 lietuviai rungtyniavo ar buvo registruoti Norvegijos beisbolo lygos (Eliteserien) klubuose.

Geriausiai sekėsi Domui Jacevičiui, atstovavusiam daugkartiniams Norvegijos čempionams „Oslo Pretenders“. Domo komanda eilinį kartą laimėjo Norvegijos čempionatą, iškovojusi 13 per...
Skaityti

Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 08 08

Vakar Čekijoje, Slovakijoje ir Austrijoje prasidėjo Europos jaunimo beisbolo čempionatas, kuriame dalyvavo 16 rinktinių, suskirstytų į 4 pogrupius. Pirmą kartą čempionate dalyvauja 23 metų ir jaunesni beisbolininkai. Priminsime, kad pernai Izraelyje vykusiame paskutiniame Europos jaunimo iki 21 metų...
Skaityti

Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 29Prieš 95 metus Steponas Darius į Lietuvą tarp kitų sporto šakų atvežė ir beisbolą, kuriam, te neįsižeidžia krepšinio ir pan. gerbėjai, skyrė didžiausią dėmesį.Skaityti

2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
2017 07 26 - Europos čempionate istorinė pergalė - Lietuvos beisbolininkai nugalėjo Rusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 25 - Antroji Lietuvos rinktinės pergalė Europos čempionate (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 06 23 - Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 17 - Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 07 - Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball