Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltPasaulio taurėje be pralaimėjimų tik Kuba ir Olandija
2009 09 17


2009 metų Pasaulio taurės turnyre antrojo etapo kovos. Po pirmojo iš turnyro pasitraukė 4 Europos šalių rinktinės (Čekija, Švedija, Kroatija, Vokietija), Pietų Afrika ir Kinija.
I etapo A pogrupyje Prahoje visas tris pergales iškovojo Meksikos rinktinė, aplenkusi Australiją (2 pergalės, 1 pralaimėjimas), Kinų Taibėjų (1, 2) ir Čekiją (0, 3).
Prie sėkmingo Meksikos komandos žaidimo daugiausia prisidėjo Meksikos beisbolo lygos veteranai Jesus Cota (6 iš 12 H, 4 HR, 6 RBI) ir Edgar Quintero (7 iš 14 H, 2 HR, 5 RBI).
Vienintelį pralaimėjimą prieš Meksiką (9:10) patyrusi Australijos rinktinė pirmame Pasaulio taurės etape atmušė 10 homerun’ų ir pelnė 31 tašką. Puolime labiausiai pasižymėjo „Philadelphia Phillies“ priklausantis Tim Kennelly’s (3 HR, 8 RBI) ir „Minnesota Twins“ priklausantis James Beresford (7 hitai).
B pogrupyje Barselonoje, kaip ir tikėtasi, be pralaimėjimų žaidė Kuba, antrą vietą užėmė Puerto Rikas (2, 1), trečią - Ispaniją (1, 2), ketvirtą - P.Afrika (0, 3).
Kubai pirmame etape sunkiausios buvo trečiosios rungtynės prieš šeimininkus Ispanijos beisbolininkus. Abiejų komandų startiniai pitčeriai: Ivan Granados (Ispanija) ir Maikel Folch (Kuba) - taškų puolėjams pelnyt per 5 pirmus kėlinius neleido. Šeštame kėlinyje į du ispanų taškus kubiečiai atsakė trimis. Septintame Ispanija vėl išsiveržė į priekį 4:3, bet aštuntame po pinch hiterioYosvany Peraza 3 taškų homerun’o kubiečiai persvėrė rezultatą 5:4 ir išlaikė jį iki rungtynių pabaigos. Po homerun’o Y.Peraza tarp pirmos ir antros bazių netyčia aplenkė savo komandos draugą Ariel Borrero, kuriam už tai buvo skirtas out’as. Beje Y.Peraza pergalingą pinch hit homerun’ą atmušė ir kovo mėnesį savo debiutinių World Baseball Classic rungtynių prieš Australiją septintame kėlinyje.
Rungtynėse prieš Puerto Riką kubiečių pitčeris Miguel Gonzalez atliko 10 strikeout’ų iš eilės. 1971 metais vėliau MLB žaidęs JAV pičeris Burt Hooton iš eilės atliko 11 straikoutų. Viso rungtynėse prieš Puerto Riką, kurias 10:0 laimėjo Kuba, M.Gonzalez per 6 ir 1/3 kėlinio atliko 13 strikeout’ų.
Ispanijos rinktinės žaidimas pirmame Pasaulio taurės etape, lyginant su kitomis Europos komandomis, paliko geriausią įspūdį. Pirmose rungtynėse ispanai lengvai sutriuškino Pietų Afriką 15:0, antrose tik po atkaklios kovos nusileido pajėgiai Puerto Riko rinktinei 3:5. Ispanijos lyderiais puolime buvo „Baltimore Orioles“ priklausantys broliai dvyniai Figueroa: Paco (5 iš 11 H) ir Daniel (5 iš 12 H, 4RBI). Rungtynėse prieš P.Afriką 5 kėlinius varžovams taškų neleido pelnyti pitčeris Eric Gonzalez, priklausantis „San Diego Padres“.
C pogrupyje Sundbyberg mieste (Švedija) visas tris rungtynes laimėjo Kanados rinktinė, antroje vietoje - Nyderlandų Antilai (2, 1), trečioje - Pietų Korėja (1, 2), ketvirtoje - P. Afrika (0, 3).
Kanados beisbolininkai savo varžovus įveikė bendru skirtumu 43:2. Tai geriausias rezultatas tarp visų komandų pirmame etape. Į priekį Kanados rinktinę vedė „Texas Rangers“ kandidatas Tim Smith (7 iš 10 H, 2 HR, 8 RBI), „Minnesota Twins“ kandidatas Rene Tosoni (6 iš 13 H, 1 HR, 7 RBI) ir „Houston Astros“ kandidatas Brett Lawrie (5 iš 15 H, 1 HR, 5 RBI). Kanados rinktinės pitčeriai per 3 rungtynes leido varžovams atmušti tik 9 hitus.
Kroatijos sostinėje Zagrebe vykusiose D pogrupio varžybose kiek netikėtai pirmą vietą užėmė Nikaragvos rinktinė (3, 0), paskutinę turnyro dieną sugebėjusi 8:4 įveikti be savo pajėgiausių beisbolininkų žaidusią Japoniją (2, 1). Trečią vietą užėmė Didžioji Britanija (1, 2), ketvirtoje liko Kroatija (0, 3).
Nikaragavos komandos 31 metų 3-ios bazės gynėjas Jimmy Morales Gonzalez per 3 pirmo etapo rungtynes atmušė net 5 homerun’us. E pogrupyje Vokietijos Regensburg mieste visas tris rungtynes laimėjo Venesuela. Antroje vietoje liko JAV (2, 1), trečioje - Vokietija (1, 2), ketvirtoje - Kinija (0, 3).
Rungtynės tarp Venesuelos ir JAV turbūt buvo pačios įdomiausios pirmajame etape. Po 6 kėlinių amerikiečiai, atmušę net 3 homerun’us (Justin Smoak - 2, Tug Hulett - 1) pirmavo 7:2, bet venesueliečiai sugebėjo atsitiesti. Po Michael Sandoval (kuris taip pat jau buvo atmušęs homerun’ą šiose rungtynėse) pelnyto tašką rezultatas tapo 7:3, o po Rene Reyes (kuris beje yra sužaidęs 81 rungtynes MLB klube „Clorado Rockies“) grandslam’o - 7:7. Rungtynes teko pratęsti. Dešimtame kėlinyje abi komandos pelnė po 2 taškus (9:9), bet po dar vieno Venesuelos beisbolininko Dirimo Chavez grandslam’o vienuoliktame kėlinyje (13:9), amerikiečiai taškų pelnyti nebesugebėjo.
JAV - Kinijos rungtynėse (8:0) „Los Angeles Angels“ priklausantis amerikiečių pitčeris Trevor Reckling per 7 kėlinius atliko 11 strikeout’ų.
Labiausiai pirmame etape nepasisekė Vokietijos rinktinei. Pirmose rungtynėse vokiečiai sutriuškino kiniečius 14:1, bet vėliau patyrė dvi triuškinančias nesėkmes prieš pajėgias JAV (1:9) ir Venesuelos (1:12) rinktinės ir, nors pogrupyje liko treti, jų praleistų taškų vidurkis buvo blogiausias tarp trečiąsias vietas pogrupiuose užėmusių komandų, kas neleido patekti į antrą etapą.
E pogrupio varžybos Regensburge sulaukė didžiausio žiūrovų susidomėjimo pirmame etape. Visas dienas stadione susirinkdavo apie 5000, o rugsėjo 11 dieną Vokietijos ir JAV komandų rungtynes stebėjo beveik 10000 žiūrovų.
Antrame etape prie 14 stipriausių I etapo komandų prisidėjo šeimininkų Olandijos ir Italijos rinktinės. II etapo kovos vyksta nuo rugsėjo 13 d. dviejuose pogrupiuose po 8 komandas: F (Olandijoje) ir G (Italijoje).
F pogrupyje po 3 turų pirmauja visas rungtynes laimėjusios Kubos ir Olandijos rinktinės. Puerto Rikas iškovojo 2, Nikaragva, Pietų Korėja, Ispanija, Venesuela po 1 pergalę. Nė vienų rungtynių kol kas nelaimėjo Didžioji Britanija.
Sėkmingai turnyrą pradėjo stipriausia Europos komanda - Olandija. Pirmose rungtynėse Amsterdame olandai po atkaklios kovos įveikė olimpinius čempionus korėjiečius 4:2. Po dviejų nerezultatyvių kėlinių, trečiame Pietų Korėja išsiveržė į priekį 2:0. Ketvirtame Olandija rezultatą sušvelnino 1:2, o aštuntame trijų taškų homerun’ą atmušė olandų ketčeris Sidney de Jong. Antrose rungtynėse Olandija įveikė Puerto Riką 5:2, trečiose - Ispaniją 10:5. Sėkmingas Olandijos žaidimas neturėtų stebinti, kadangi 22 iš 24 komandos žaidėjų yra pasirašę kontraktus su MLB klubais, o 10 iš jų žaidžia Minor lygose. Per 3 rungtynes atmušime labiausiai išsiskyrė „San Francisco Giants“ kandidatas Sharlon Schoop (AVG 0,583, 7 iš 12 H).
Kuba, šių metų Pasaulio taurės turnyrą pradėjusi nuo pirmo etapo, kaip ir Olandija žengia be pralaimėjimų, bet sužaidė jau 6 rungtynes. Bendras komandos pitčerių vidurkis (ERA) – tik 1,59 (70 SO, 12 BB). Komandos atmušimo vidurikis - 0,351.
G pogrupio lyderiai - Taivanis ir JAV (po 3 pergales, 0 pralaimėjimų), trečioje vietoje - Australija (2, 1). Kanada, Japonija ir Meksika kol kas laimėjo 1 rungtynes iš 3. Pergalių kol kas neiškovojo tik po 2 rungtynes žaidusios Italijos ir Nyderlandų Antilų rinktinės. Šios komandos tarpusavyje turėjo žaisti rugsėjo 15 dieną, bet dėl stipraus lietaus rungtynės buvo nutrauktos pirmame kėlinyje.
Sėkmingai Pasaulio taurės turnyrą pradėjusių kanadiečių žaidimas antrame etape kol kas stringa. Pirmose rungtynėse jie beviltiškai nusileido amerikiečiams 0:8, antrose - 3:5 po 10 kėlinių kovos australams ir tik trečiose - 4:2 įveikė Meksiką.
Kiek netikėtas sėkmingas Taivanio (Kinų Taibėjaus) beisbolininkų žaidimas. Laimėję tik vienas pirmo etapo rungtynes, antrame etape jie iš pradžių 5:2 įveikė Italiją, paskui po įdomios 10 kėlinių kovos Australiją 5:4. Devyni pastarųjų rungtynių kėliniai baigėsi lygiosiomis 1:1. Savo dešimtame kėlinyje Australija pelnė net 3 taškus, bet Taivanis į tai sugebėjo atsakyti keturiais. Pergalę taivaniečiams lėmė pinch hiterio Hung Hu-Lin 2 taškų homerun’as. Beje, kad rungtynės neužsitęstų, šiame turnyre naudojama “extra inning” taisyklė, t.y. puolimą kiekviename papildomame kėlinyje komandos pradeda su dviem žaidėjais bazėse Trečiose rungtynės vakar San Marine Taivanis vėl po 10 kėlinių kovos palaužė Japoniją 3:1.
Pagal atmuštus turnyre homerun’us kol kas pirmauja JAV atstovas „Texas Rangers“ kandidatas Justin Smoak (6 HR). Visa JAV komanda jau atmušė 16 homerun’ų. Tai taip pat geriausias rezultatas turnyre.
Pasaulio taurės antrasis etapas kovos baigsis sekmadienį, rugsėjo 20 dieną. Į finalinį etapą pateks 8 komandos, po 4 iš kiekvieno pogrupio.
Primename, kad Pasaulio taurės rungtynes transliuoja ir Lietuvoje matomi Eurosport 2 ir RAI kanalai.

TV transliacijų tvarkaraštis ČIA

„Eurosport2” programa ČIA

Oficialus 2009 m. Pasaulio beisbolo taurės puslapis:
www.2009baseballworldcup.com


Lietuvos jaunių rinktinė sėkmingai pabaigė Europos čempionatą
2018 07 17

Sekmadienį Italijos Groseto mieste baigėsi Europos jaunių beisbolo čempionatas

Šeštadienį Lietuvos aštuoniolikmečiai beisbolininkai varžybose dėl 7-10 vietų po pratęsimo 10:7 įveikė Didžiąją Britaniją, o sekma...
Skaityti

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionate kovos dėl išlikimo
2018 07 13

Italijos Groseto mieste vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate Lietuvos rinktinė kol kas rungtyniauja labai nesėkmingai. A pogrupyje pralaimėtos visos keturios rungtynės ir užimta paskutinė vieta.

Pirmadienį lietuviai Skaityti

Triuškinamas Lietuvos rinktinės pralaimėjimas ir antrosiose rungtynėse (vaizdo įrašas)
2018 07 01

Lietuvos rinktinė Vienoje beviltiškai pralaimėjo ir antrąsias Europos čempionato atrankos rungtynes prieš šeimininkę Austriją 3:25.

Rungtynių statistika:
2018-06-30 Lietuva - Austrija

Į Austrijos sostin...
Skaityti

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos beisbolininkai Austrija nepasipriešino (vaizdo įrašas)
2018 06 30

Pirmąsias Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos beisbolininkai nusileido Austrijai net 0:10. Austrai kamuoliuką sėkmingai atmušė net 10 kartų (3 HR), lietuviai - tik 1.

Rungtynių statistika:
2018-06-29 ...
Skaityti

Artėja svarbiausios Lietuvos beisbolos istorijoje rungtynės
2018 06 23

Kitą savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje Lietuvos rinktinė mače iki 2 pergalių su šeimininke Austrija kovos dėl vietos stipriausiųjų Europos komandų dvyliktuke bei tuo pačiu Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje.

Lietuvos garbę Austrijoje gins

Edvardas Matusevičius (1991-08-31)
Ma...
Skaityti

2018 06 23 - BK „Vilnius“ laimėjo Lietuvos jaunimo čempionatą
2018 06 16 - „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 12 - Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 05 14 - LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 04 24 - Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 01 22 - Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball