Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltPasaulio taurėje be pralaimėjimų tik Kuba ir Olandija
2009 09 17


2009 metų Pasaulio taurės turnyre antrojo etapo kovos. Po pirmojo iš turnyro pasitraukė 4 Europos šalių rinktinės (Čekija, Švedija, Kroatija, Vokietija), Pietų Afrika ir Kinija.
I etapo A pogrupyje Prahoje visas tris pergales iškovojo Meksikos rinktinė, aplenkusi Australiją (2 pergalės, 1 pralaimėjimas), Kinų Taibėjų (1, 2) ir Čekiją (0, 3).
Prie sėkmingo Meksikos komandos žaidimo daugiausia prisidėjo Meksikos beisbolo lygos veteranai Jesus Cota (6 iš 12 H, 4 HR, 6 RBI) ir Edgar Quintero (7 iš 14 H, 2 HR, 5 RBI).
Vienintelį pralaimėjimą prieš Meksiką (9:10) patyrusi Australijos rinktinė pirmame Pasaulio taurės etape atmušė 10 homerun’ų ir pelnė 31 tašką. Puolime labiausiai pasižymėjo „Philadelphia Phillies“ priklausantis Tim Kennelly’s (3 HR, 8 RBI) ir „Minnesota Twins“ priklausantis James Beresford (7 hitai).
B pogrupyje Barselonoje, kaip ir tikėtasi, be pralaimėjimų žaidė Kuba, antrą vietą užėmė Puerto Rikas (2, 1), trečią - Ispaniją (1, 2), ketvirtą - P.Afrika (0, 3).
Kubai pirmame etape sunkiausios buvo trečiosios rungtynės prieš šeimininkus Ispanijos beisbolininkus. Abiejų komandų startiniai pitčeriai: Ivan Granados (Ispanija) ir Maikel Folch (Kuba) - taškų puolėjams pelnyt per 5 pirmus kėlinius neleido. Šeštame kėlinyje į du ispanų taškus kubiečiai atsakė trimis. Septintame Ispanija vėl išsiveržė į priekį 4:3, bet aštuntame po pinch hiterioYosvany Peraza 3 taškų homerun’o kubiečiai persvėrė rezultatą 5:4 ir išlaikė jį iki rungtynių pabaigos. Po homerun’o Y.Peraza tarp pirmos ir antros bazių netyčia aplenkė savo komandos draugą Ariel Borrero, kuriam už tai buvo skirtas out’as. Beje Y.Peraza pergalingą pinch hit homerun’ą atmušė ir kovo mėnesį savo debiutinių World Baseball Classic rungtynių prieš Australiją septintame kėlinyje.
Rungtynėse prieš Puerto Riką kubiečių pitčeris Miguel Gonzalez atliko 10 strikeout’ų iš eilės. 1971 metais vėliau MLB žaidęs JAV pičeris Burt Hooton iš eilės atliko 11 straikoutų. Viso rungtynėse prieš Puerto Riką, kurias 10:0 laimėjo Kuba, M.Gonzalez per 6 ir 1/3 kėlinio atliko 13 strikeout’ų.
Ispanijos rinktinės žaidimas pirmame Pasaulio taurės etape, lyginant su kitomis Europos komandomis, paliko geriausią įspūdį. Pirmose rungtynėse ispanai lengvai sutriuškino Pietų Afriką 15:0, antrose tik po atkaklios kovos nusileido pajėgiai Puerto Riko rinktinei 3:5. Ispanijos lyderiais puolime buvo „Baltimore Orioles“ priklausantys broliai dvyniai Figueroa: Paco (5 iš 11 H) ir Daniel (5 iš 12 H, 4RBI). Rungtynėse prieš P.Afriką 5 kėlinius varžovams taškų neleido pelnyti pitčeris Eric Gonzalez, priklausantis „San Diego Padres“.
C pogrupyje Sundbyberg mieste (Švedija) visas tris rungtynes laimėjo Kanados rinktinė, antroje vietoje - Nyderlandų Antilai (2, 1), trečioje - Pietų Korėja (1, 2), ketvirtoje - P. Afrika (0, 3).
Kanados beisbolininkai savo varžovus įveikė bendru skirtumu 43:2. Tai geriausias rezultatas tarp visų komandų pirmame etape. Į priekį Kanados rinktinę vedė „Texas Rangers“ kandidatas Tim Smith (7 iš 10 H, 2 HR, 8 RBI), „Minnesota Twins“ kandidatas Rene Tosoni (6 iš 13 H, 1 HR, 7 RBI) ir „Houston Astros“ kandidatas Brett Lawrie (5 iš 15 H, 1 HR, 5 RBI). Kanados rinktinės pitčeriai per 3 rungtynes leido varžovams atmušti tik 9 hitus.
Kroatijos sostinėje Zagrebe vykusiose D pogrupio varžybose kiek netikėtai pirmą vietą užėmė Nikaragvos rinktinė (3, 0), paskutinę turnyro dieną sugebėjusi 8:4 įveikti be savo pajėgiausių beisbolininkų žaidusią Japoniją (2, 1). Trečią vietą užėmė Didžioji Britanija (1, 2), ketvirtoje liko Kroatija (0, 3).
Nikaragavos komandos 31 metų 3-ios bazės gynėjas Jimmy Morales Gonzalez per 3 pirmo etapo rungtynes atmušė net 5 homerun’us. E pogrupyje Vokietijos Regensburg mieste visas tris rungtynes laimėjo Venesuela. Antroje vietoje liko JAV (2, 1), trečioje - Vokietija (1, 2), ketvirtoje - Kinija (0, 3).
Rungtynės tarp Venesuelos ir JAV turbūt buvo pačios įdomiausios pirmajame etape. Po 6 kėlinių amerikiečiai, atmušę net 3 homerun’us (Justin Smoak - 2, Tug Hulett - 1) pirmavo 7:2, bet venesueliečiai sugebėjo atsitiesti. Po Michael Sandoval (kuris taip pat jau buvo atmušęs homerun’ą šiose rungtynėse) pelnyto tašką rezultatas tapo 7:3, o po Rene Reyes (kuris beje yra sužaidęs 81 rungtynes MLB klube „Clorado Rockies“) grandslam’o - 7:7. Rungtynes teko pratęsti. Dešimtame kėlinyje abi komandos pelnė po 2 taškus (9:9), bet po dar vieno Venesuelos beisbolininko Dirimo Chavez grandslam’o vienuoliktame kėlinyje (13:9), amerikiečiai taškų pelnyti nebesugebėjo.
JAV - Kinijos rungtynėse (8:0) „Los Angeles Angels“ priklausantis amerikiečių pitčeris Trevor Reckling per 7 kėlinius atliko 11 strikeout’ų.
Labiausiai pirmame etape nepasisekė Vokietijos rinktinei. Pirmose rungtynėse vokiečiai sutriuškino kiniečius 14:1, bet vėliau patyrė dvi triuškinančias nesėkmes prieš pajėgias JAV (1:9) ir Venesuelos (1:12) rinktinės ir, nors pogrupyje liko treti, jų praleistų taškų vidurkis buvo blogiausias tarp trečiąsias vietas pogrupiuose užėmusių komandų, kas neleido patekti į antrą etapą.
E pogrupio varžybos Regensburge sulaukė didžiausio žiūrovų susidomėjimo pirmame etape. Visas dienas stadione susirinkdavo apie 5000, o rugsėjo 11 dieną Vokietijos ir JAV komandų rungtynes stebėjo beveik 10000 žiūrovų.
Antrame etape prie 14 stipriausių I etapo komandų prisidėjo šeimininkų Olandijos ir Italijos rinktinės. II etapo kovos vyksta nuo rugsėjo 13 d. dviejuose pogrupiuose po 8 komandas: F (Olandijoje) ir G (Italijoje).
F pogrupyje po 3 turų pirmauja visas rungtynes laimėjusios Kubos ir Olandijos rinktinės. Puerto Rikas iškovojo 2, Nikaragva, Pietų Korėja, Ispanija, Venesuela po 1 pergalę. Nė vienų rungtynių kol kas nelaimėjo Didžioji Britanija.
Sėkmingai turnyrą pradėjo stipriausia Europos komanda - Olandija. Pirmose rungtynėse Amsterdame olandai po atkaklios kovos įveikė olimpinius čempionus korėjiečius 4:2. Po dviejų nerezultatyvių kėlinių, trečiame Pietų Korėja išsiveržė į priekį 2:0. Ketvirtame Olandija rezultatą sušvelnino 1:2, o aštuntame trijų taškų homerun’ą atmušė olandų ketčeris Sidney de Jong. Antrose rungtynėse Olandija įveikė Puerto Riką 5:2, trečiose - Ispaniją 10:5. Sėkmingas Olandijos žaidimas neturėtų stebinti, kadangi 22 iš 24 komandos žaidėjų yra pasirašę kontraktus su MLB klubais, o 10 iš jų žaidžia Minor lygose. Per 3 rungtynes atmušime labiausiai išsiskyrė „San Francisco Giants“ kandidatas Sharlon Schoop (AVG 0,583, 7 iš 12 H).
Kuba, šių metų Pasaulio taurės turnyrą pradėjusi nuo pirmo etapo, kaip ir Olandija žengia be pralaimėjimų, bet sužaidė jau 6 rungtynes. Bendras komandos pitčerių vidurkis (ERA) – tik 1,59 (70 SO, 12 BB). Komandos atmušimo vidurikis - 0,351.
G pogrupio lyderiai - Taivanis ir JAV (po 3 pergales, 0 pralaimėjimų), trečioje vietoje - Australija (2, 1). Kanada, Japonija ir Meksika kol kas laimėjo 1 rungtynes iš 3. Pergalių kol kas neiškovojo tik po 2 rungtynes žaidusios Italijos ir Nyderlandų Antilų rinktinės. Šios komandos tarpusavyje turėjo žaisti rugsėjo 15 dieną, bet dėl stipraus lietaus rungtynės buvo nutrauktos pirmame kėlinyje.
Sėkmingai Pasaulio taurės turnyrą pradėjusių kanadiečių žaidimas antrame etape kol kas stringa. Pirmose rungtynėse jie beviltiškai nusileido amerikiečiams 0:8, antrose - 3:5 po 10 kėlinių kovos australams ir tik trečiose - 4:2 įveikė Meksiką.
Kiek netikėtas sėkmingas Taivanio (Kinų Taibėjaus) beisbolininkų žaidimas. Laimėję tik vienas pirmo etapo rungtynes, antrame etape jie iš pradžių 5:2 įveikė Italiją, paskui po įdomios 10 kėlinių kovos Australiją 5:4. Devyni pastarųjų rungtynių kėliniai baigėsi lygiosiomis 1:1. Savo dešimtame kėlinyje Australija pelnė net 3 taškus, bet Taivanis į tai sugebėjo atsakyti keturiais. Pergalę taivaniečiams lėmė pinch hiterio Hung Hu-Lin 2 taškų homerun’as. Beje, kad rungtynės neužsitęstų, šiame turnyre naudojama “extra inning” taisyklė, t.y. puolimą kiekviename papildomame kėlinyje komandos pradeda su dviem žaidėjais bazėse Trečiose rungtynės vakar San Marine Taivanis vėl po 10 kėlinių kovos palaužė Japoniją 3:1.
Pagal atmuštus turnyre homerun’us kol kas pirmauja JAV atstovas „Texas Rangers“ kandidatas Justin Smoak (6 HR). Visa JAV komanda jau atmušė 16 homerun’ų. Tai taip pat geriausias rezultatas turnyre.
Pasaulio taurės antrasis etapas kovos baigsis sekmadienį, rugsėjo 20 dieną. Į finalinį etapą pateks 8 komandos, po 4 iš kiekvieno pogrupio.
Primename, kad Pasaulio taurės rungtynes transliuoja ir Lietuvoje matomi Eurosport 2 ir RAI kanalai.

TV transliacijų tvarkaraštis ČIA

„Eurosport2” programa ČIA

Oficialus 2009 m. Pasaulio beisbolo taurės puslapis:
www.2009baseballworldcup.com


2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 27

2017 m. Europos beisbolo čempionatuose dalyvaus 3 Lietuvos rinktinės.

Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė liepos 24-30 d. Lenkijos Miejska Gorkoje (Lenkija) dalyvaus Europos B grupės čempionate kartu su Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir Slovakijos komandomis. Į Vokietijoje 2018 metų Eu...
Skaityti

Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16

Lietuvos vyrų ir jaunimo (iki 23 metų) beisbolo rinktinės pradėjo pasiruošimą liepos 24-30 d. Lenkijoje ir Serbijoje vyksiančiam Europos B grupės čempionatui ir rugpjūčio 7-13 d. Čekijos Brno mieste – Europos jaunimo čempionatui.

Gruodžio 27 ir 29 dienomis pagal asmeninius pakvietimus pakvies...
Skaityti

2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
2016 09 10 - Apdovanota 2016 m. Europos jaunimo U21 beisbolo čempionato III vietos laimėtoja Lietuvos jaunimo U21 beisbolo rinktinė
2016 08 16 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva pakilo į 35 vietą
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball