Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2009 m. World Baseball Classic finale - Azijos komandos
2009 03 23


Pirmieji į 2009 metų World Baseball Classic turnyro finalą pateko Korėjos beisbolininkai, kovo 21 d. pirmame pusfinalyje Los Angeles „Dodger Stadium“, stebint 43378 žiūrovams, įveikę Venesuelos atstovus 10:2.
Į pergalę korėjiečius vedė startinis pitčeris Suk-Min Yoon (7 hitai, 2 taškai, 4 straikoutai per per 6 ir 1/3 kėlinio) iš Korėjos „Kia Tigers“ klubo, ir homerun‘us atmušę dešinysis filderis Shin-Soo Choo („Cleveland Indians“) ir kairysis filderis Tae Kyun Kim.
Jau pirmame kėlinyje Korėjos komanda pelnė 5 taškus prieš startinį Venesuelos pitčerį Carlos Silva („Seattle Mariners“) Pirmieji 4 korėjiečių atmušėjai patekos į bazes. Tą padaryti jiems padėjo ir 2 Venesuelos gynybos klaidos. Ypač grubiai suklydo Bobby Abreu, kuriam iš oro pagautas kamuoliukas iškrito iš pirštinės. Vėliau trijų taškų homerun‘ą atmušė Choo. Choo ir komandos draugams padėjo naudingais patarimais apie varžovų pitčerį, prieš kurį yra žaidęs 6 MLB rungtynes. Tai po rungtynių sakė ir 2 taškų homerun‘ą 2-ame kėlinyje atmušęs Kim.
Kad pabaigti pirmą kėlinį C.Silva turėjo atikti bet 36 metimus, o per savo žaistus 1 ir 1/3 kėlinio sugebėjo praleisti net 7 taškus.
Pirmąjį tašką Venesuela pelnė tik trečiame kėlinyje po Melvin Mora („Baltimore Orioles“) hito, bet rezultatas jau buvo 1:7. Ketvirtame kėlinyje Korėjos beisbolininkai pelnė dar vieną tašką po ketvirtosios Venesuelos gynybos klaidos, kai 1-os bazės gynėjas Miguel Cabrera („Detroit Tigers“) nepagavo pitčerio Enrique Gonzalez („Boston Red Sox“) mesto kamuoliuko. Per visą turnyro tik 5 klaidas padariusi Venesuelos gynyba tiek pat kartų suklydo per šias pusfinalio rungtynes.
Šeštame kėlinyje Korėja pelnė du taškus po Dae Ho Lee („Lotte Giants“) hito ir Jeong Choi „sacrifice fly“. Septintame kėlinyje Venesuela pelnė antrą tašką po Carlos Guillen („Detroit Tigers“) homerun’o.
Kovo 22 dieną antrajame, stebint 43630 žiūrovų, Japonija 9:4 įveikė tik iš MLB žvaigždžių sudarytą JAV rinktinę ir antrą kartą iš eilės pateko į World Baseball Classic finalą, kur šiandien bandys apginti 2006 metais iškovotus čempionų vardus.
Sėkmingai rungtynes pradėjęs startinis japonų pitčeris Daisuke Matsuzaka („Boston Red Sox“) per 4 ir 2/3 kėlinio leido varžovams pelnyti 2 taškus (5 hitai, 3 BB, 4 straikoutai). Prieš jį homerun’ą sugebėjo atmušti tik 2-os bazės gynėjas Brian Roberts („Baltimore Orioles“) pirmame kėlinyje. Beje tai buvo tik antras D.Matsuzaka metimas šiose rungtynėse. Antrą tašką JAV komandai jis leido pelnyti trečiame kėlinyje, kai po 3-ios bazės gynėjo David Wright („New York Mets“) 2 bazių hito į „namus“ parbėgo šortstopas Jimmy Rollins („Philadelphia Phillies“), ir JAV persvėrė rezultatą 2:1. Bet tai buvo vienintelis kartas rungtynėse, kai amerikiečiai pirmavo.
D.Matsuzaka iškovojo savo trečiąją pergalę šių metų turnyre, o iš viso per abu World Baseball Classic jis laimėjo 6 rungtynes iš 6.
Japonijos puolimas šiose rungtynėse atmušė 10 hitų. Pasiteisino rinktinės trenerio Tatsunori Hara taktika – prieš startinį JAV pitčerį dešiniarankį Roy Oswalt („Houston Astros“) rungtynių pradžioje išleisti net 7 iš kairės mušančius atmušėjus. 5 iš 6 hitų prieš R.Oswalt’ą atmušė būtent mušantys iš kairės.
Rungtynių persilaužymas įvyko 4-ame kelinyje, per kurį japonai sugebėjo pelnyti net 5 taškus. Iš pardžių hitus atmušė DH Atsunori Inaba (Japonijos „Nippon Ham Fighters“)ir 1-os bazės gynėjas Michihiro Ogasawara (Japonijos „Yomiuri Giants “). Inaba pelnė tašką po gynybos klaidos, išlygindamas rungtynių rezultatą (2:2). Po ketčerio Kenji Johjima („Seattle Mariners“) „sacrifice fly“ Ogasawara persvėrė rezultatą (3:2). Beje tai buvo antrasis iš trijų šiose rungtynėse Johjima „sacrifice fly“.Po antros bazės gynėjo Akinori Iwamura („Tampa Bay Rays“) 3 bazių hito tašką pelnė ir Johjima (4:2). Trečios bazės gynėjas Munenori Kawasaki's hitu parvedė „namo“ Iwamura (5:2). Po šortstopo Hiroyuki Nakajima (Japonijos „Saitama Seibu Lions“) 2 bazių rezultatyvaus hito rezultatas tapo 6:2, o R.Oswalt buvo pakeistas. Beje Nakajima buvo vienintelis šiose rungtynėse mušantis iš dešinės atmušėjas, kuris sugebėjo atmušti hitą prieš R.Oswalt’ą.
Amerikiečiai lengvai nepasidavė, ir aštunto kėlinio pradžioje po Mark DeRosa dviejų bazių hito sušvelnino rezultatą iki 6:4, bet paskui japonų pitčeris Takahiro Mahara („Fukuoka SoftBank Hawks“) padarė straikoutą Evan Logoria’I („Tampa Bay Rays “), paskui pagavo B.Roberts atmuštą kamuoliuką ir atliko trečią outą.
Savo puolime Japonija pelnė dar 3 taškus ir padėjo tašką šiose rungtynėse, po kurių tapo aišku, kad World Baseball Classic čempionais antrą kartą iš eilės taps Azijos beizbolininkai.
Finalinės 2009 metų World Baseball Classic rungtynės tarp Japonijos ir Korėjos rinktinių Los Angeles „Dodger Stadium“ prasidės šiąnakt 4 val. Lietuvos laiku. Tai bus jau penktasis stipriausių Azijos komandų tarpusavio susitikimas šiame turnyre. Prieš tai vykusiose rungtynėse abi komandos iškovojo po 2 pergales. Iš viso World Baseball Classic turnyruose Japonija ir Korėja susitiko 7 kartus, iš kurių 4 rungtynes laimėjo Korėja, bet 2006 metų pusfinalyje pergalę 6:0 šventė japonai.
Korėjos startiniu pitčeriu finale bus Jung Keun Bong, prieš Japoniją jau iškovojęs 2 pergales (6 hitai, 3 straikoutai, 0,84 ERA per 10 ir 2/3 kėlinio), o iš viso turnyre dalyvavo 3 rungtynėse (2:0, 0,66 ERA per 13 ir 2/3 kėlinio). 2006 metais iš MLB grįžęs į Korėją Bong šiuo metu atstovauja „LG Twins“ klubui. Beje Korėjos rinktinės sudėtyje tik vienas MLB atstovas - Shin-Soo Choo iš „Cleveland Indians“.
Japonijos komandoje pitčerio pozicijoje rungtynes pradės Hisashi Iwakuma iš Japonijos „Rakuten Golden Eagles“ klubo. Iwakuma žaidė trijose šių metų turnyro rungtynėse (1:1, 0,73 ERA, per 12 ir 1/3 kėlinio. MLB šiuo metu žaidžia 5 Japonijos rinktinės nariai.
Tad belaukiant finalo kyla retorinis klausimas. Ar MLB - vis dar stipriausia pasaulyje beisbolo lyga?

Daugiau informacijos oficialiame turnyro puslapyje:
worldbaseballclassic.com.


Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 25

Balandžio 24 dieną (šiąnakt Lietuvos laiku) Pitsburge Dovydas Neverauskas pateko į istoriją pagaliau sužaidęs savo pirmuosius du kėlinius MLB lygoje. Dovydas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu ir užaugusiu MLB žaidėju.

Tik prieš rungtynes su „Chicago Cubs“ įtrauktas į pagrindinę „Pittsburgh Pira...
Skaityti

Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball