Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2009 m. World Baseball Classic finale - Azijos komandos
2009 03 23


Pirmieji į 2009 metų World Baseball Classic turnyro finalą pateko Korėjos beisbolininkai, kovo 21 d. pirmame pusfinalyje Los Angeles „Dodger Stadium“, stebint 43378 žiūrovams, įveikę Venesuelos atstovus 10:2.
Į pergalę korėjiečius vedė startinis pitčeris Suk-Min Yoon (7 hitai, 2 taškai, 4 straikoutai per per 6 ir 1/3 kėlinio) iš Korėjos „Kia Tigers“ klubo, ir homerun‘us atmušę dešinysis filderis Shin-Soo Choo („Cleveland Indians“) ir kairysis filderis Tae Kyun Kim.
Jau pirmame kėlinyje Korėjos komanda pelnė 5 taškus prieš startinį Venesuelos pitčerį Carlos Silva („Seattle Mariners“) Pirmieji 4 korėjiečių atmušėjai patekos į bazes. Tą padaryti jiems padėjo ir 2 Venesuelos gynybos klaidos. Ypač grubiai suklydo Bobby Abreu, kuriam iš oro pagautas kamuoliukas iškrito iš pirštinės. Vėliau trijų taškų homerun‘ą atmušė Choo. Choo ir komandos draugams padėjo naudingais patarimais apie varžovų pitčerį, prieš kurį yra žaidęs 6 MLB rungtynes. Tai po rungtynių sakė ir 2 taškų homerun‘ą 2-ame kėlinyje atmušęs Kim.
Kad pabaigti pirmą kėlinį C.Silva turėjo atikti bet 36 metimus, o per savo žaistus 1 ir 1/3 kėlinio sugebėjo praleisti net 7 taškus.
Pirmąjį tašką Venesuela pelnė tik trečiame kėlinyje po Melvin Mora („Baltimore Orioles“) hito, bet rezultatas jau buvo 1:7. Ketvirtame kėlinyje Korėjos beisbolininkai pelnė dar vieną tašką po ketvirtosios Venesuelos gynybos klaidos, kai 1-os bazės gynėjas Miguel Cabrera („Detroit Tigers“) nepagavo pitčerio Enrique Gonzalez („Boston Red Sox“) mesto kamuoliuko. Per visą turnyro tik 5 klaidas padariusi Venesuelos gynyba tiek pat kartų suklydo per šias pusfinalio rungtynes.
Šeštame kėlinyje Korėja pelnė du taškus po Dae Ho Lee („Lotte Giants“) hito ir Jeong Choi „sacrifice fly“. Septintame kėlinyje Venesuela pelnė antrą tašką po Carlos Guillen („Detroit Tigers“) homerun’o.
Kovo 22 dieną antrajame, stebint 43630 žiūrovų, Japonija 9:4 įveikė tik iš MLB žvaigždžių sudarytą JAV rinktinę ir antrą kartą iš eilės pateko į World Baseball Classic finalą, kur šiandien bandys apginti 2006 metais iškovotus čempionų vardus.
Sėkmingai rungtynes pradėjęs startinis japonų pitčeris Daisuke Matsuzaka („Boston Red Sox“) per 4 ir 2/3 kėlinio leido varžovams pelnyti 2 taškus (5 hitai, 3 BB, 4 straikoutai). Prieš jį homerun’ą sugebėjo atmušti tik 2-os bazės gynėjas Brian Roberts („Baltimore Orioles“) pirmame kėlinyje. Beje tai buvo tik antras D.Matsuzaka metimas šiose rungtynėse. Antrą tašką JAV komandai jis leido pelnyti trečiame kėlinyje, kai po 3-ios bazės gynėjo David Wright („New York Mets“) 2 bazių hito į „namus“ parbėgo šortstopas Jimmy Rollins („Philadelphia Phillies“), ir JAV persvėrė rezultatą 2:1. Bet tai buvo vienintelis kartas rungtynėse, kai amerikiečiai pirmavo.
D.Matsuzaka iškovojo savo trečiąją pergalę šių metų turnyre, o iš viso per abu World Baseball Classic jis laimėjo 6 rungtynes iš 6.
Japonijos puolimas šiose rungtynėse atmušė 10 hitų. Pasiteisino rinktinės trenerio Tatsunori Hara taktika – prieš startinį JAV pitčerį dešiniarankį Roy Oswalt („Houston Astros“) rungtynių pradžioje išleisti net 7 iš kairės mušančius atmušėjus. 5 iš 6 hitų prieš R.Oswalt’ą atmušė būtent mušantys iš kairės.
Rungtynių persilaužymas įvyko 4-ame kelinyje, per kurį japonai sugebėjo pelnyti net 5 taškus. Iš pardžių hitus atmušė DH Atsunori Inaba (Japonijos „Nippon Ham Fighters“)ir 1-os bazės gynėjas Michihiro Ogasawara (Japonijos „Yomiuri Giants “). Inaba pelnė tašką po gynybos klaidos, išlygindamas rungtynių rezultatą (2:2). Po ketčerio Kenji Johjima („Seattle Mariners“) „sacrifice fly“ Ogasawara persvėrė rezultatą (3:2). Beje tai buvo antrasis iš trijų šiose rungtynėse Johjima „sacrifice fly“.Po antros bazės gynėjo Akinori Iwamura („Tampa Bay Rays“) 3 bazių hito tašką pelnė ir Johjima (4:2). Trečios bazės gynėjas Munenori Kawasaki's hitu parvedė „namo“ Iwamura (5:2). Po šortstopo Hiroyuki Nakajima (Japonijos „Saitama Seibu Lions“) 2 bazių rezultatyvaus hito rezultatas tapo 6:2, o R.Oswalt buvo pakeistas. Beje Nakajima buvo vienintelis šiose rungtynėse mušantis iš dešinės atmušėjas, kuris sugebėjo atmušti hitą prieš R.Oswalt’ą.
Amerikiečiai lengvai nepasidavė, ir aštunto kėlinio pradžioje po Mark DeRosa dviejų bazių hito sušvelnino rezultatą iki 6:4, bet paskui japonų pitčeris Takahiro Mahara („Fukuoka SoftBank Hawks“) padarė straikoutą Evan Logoria’I („Tampa Bay Rays “), paskui pagavo B.Roberts atmuštą kamuoliuką ir atliko trečią outą.
Savo puolime Japonija pelnė dar 3 taškus ir padėjo tašką šiose rungtynėse, po kurių tapo aišku, kad World Baseball Classic čempionais antrą kartą iš eilės taps Azijos beizbolininkai.
Finalinės 2009 metų World Baseball Classic rungtynės tarp Japonijos ir Korėjos rinktinių Los Angeles „Dodger Stadium“ prasidės šiąnakt 4 val. Lietuvos laiku. Tai bus jau penktasis stipriausių Azijos komandų tarpusavio susitikimas šiame turnyre. Prieš tai vykusiose rungtynėse abi komandos iškovojo po 2 pergales. Iš viso World Baseball Classic turnyruose Japonija ir Korėja susitiko 7 kartus, iš kurių 4 rungtynes laimėjo Korėja, bet 2006 metų pusfinalyje pergalę 6:0 šventė japonai.
Korėjos startiniu pitčeriu finale bus Jung Keun Bong, prieš Japoniją jau iškovojęs 2 pergales (6 hitai, 3 straikoutai, 0,84 ERA per 10 ir 2/3 kėlinio), o iš viso turnyre dalyvavo 3 rungtynėse (2:0, 0,66 ERA per 13 ir 2/3 kėlinio). 2006 metais iš MLB grįžęs į Korėją Bong šiuo metu atstovauja „LG Twins“ klubui. Beje Korėjos rinktinės sudėtyje tik vienas MLB atstovas - Shin-Soo Choo iš „Cleveland Indians“.
Japonijos komandoje pitčerio pozicijoje rungtynes pradės Hisashi Iwakuma iš Japonijos „Rakuten Golden Eagles“ klubo. Iwakuma žaidė trijose šių metų turnyro rungtynėse (1:1, 0,73 ERA, per 12 ir 1/3 kėlinio. MLB šiuo metu žaidžia 5 Japonijos rinktinės nariai.
Tad belaukiant finalo kyla retorinis klausimas. Ar MLB - vis dar stipriausia pasaulyje beisbolo lyga?

Daugiau informacijos oficialiame turnyro puslapyje:
worldbaseballclassic.com.


LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball