Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2009 m. World Baseball Classic finale - Azijos komandos
2009 03 23


Pirmieji į 2009 metų World Baseball Classic turnyro finalą pateko Korėjos beisbolininkai, kovo 21 d. pirmame pusfinalyje Los Angeles „Dodger Stadium“, stebint 43378 žiūrovams, įveikę Venesuelos atstovus 10:2.
Į pergalę korėjiečius vedė startinis pitčeris Suk-Min Yoon (7 hitai, 2 taškai, 4 straikoutai per per 6 ir 1/3 kėlinio) iš Korėjos „Kia Tigers“ klubo, ir homerun‘us atmušę dešinysis filderis Shin-Soo Choo („Cleveland Indians“) ir kairysis filderis Tae Kyun Kim.
Jau pirmame kėlinyje Korėjos komanda pelnė 5 taškus prieš startinį Venesuelos pitčerį Carlos Silva („Seattle Mariners“) Pirmieji 4 korėjiečių atmušėjai patekos į bazes. Tą padaryti jiems padėjo ir 2 Venesuelos gynybos klaidos. Ypač grubiai suklydo Bobby Abreu, kuriam iš oro pagautas kamuoliukas iškrito iš pirštinės. Vėliau trijų taškų homerun‘ą atmušė Choo. Choo ir komandos draugams padėjo naudingais patarimais apie varžovų pitčerį, prieš kurį yra žaidęs 6 MLB rungtynes. Tai po rungtynių sakė ir 2 taškų homerun‘ą 2-ame kėlinyje atmušęs Kim.
Kad pabaigti pirmą kėlinį C.Silva turėjo atikti bet 36 metimus, o per savo žaistus 1 ir 1/3 kėlinio sugebėjo praleisti net 7 taškus.
Pirmąjį tašką Venesuela pelnė tik trečiame kėlinyje po Melvin Mora („Baltimore Orioles“) hito, bet rezultatas jau buvo 1:7. Ketvirtame kėlinyje Korėjos beisbolininkai pelnė dar vieną tašką po ketvirtosios Venesuelos gynybos klaidos, kai 1-os bazės gynėjas Miguel Cabrera („Detroit Tigers“) nepagavo pitčerio Enrique Gonzalez („Boston Red Sox“) mesto kamuoliuko. Per visą turnyro tik 5 klaidas padariusi Venesuelos gynyba tiek pat kartų suklydo per šias pusfinalio rungtynes.
Šeštame kėlinyje Korėja pelnė du taškus po Dae Ho Lee („Lotte Giants“) hito ir Jeong Choi „sacrifice fly“. Septintame kėlinyje Venesuela pelnė antrą tašką po Carlos Guillen („Detroit Tigers“) homerun’o.
Kovo 22 dieną antrajame, stebint 43630 žiūrovų, Japonija 9:4 įveikė tik iš MLB žvaigždžių sudarytą JAV rinktinę ir antrą kartą iš eilės pateko į World Baseball Classic finalą, kur šiandien bandys apginti 2006 metais iškovotus čempionų vardus.
Sėkmingai rungtynes pradėjęs startinis japonų pitčeris Daisuke Matsuzaka („Boston Red Sox“) per 4 ir 2/3 kėlinio leido varžovams pelnyti 2 taškus (5 hitai, 3 BB, 4 straikoutai). Prieš jį homerun’ą sugebėjo atmušti tik 2-os bazės gynėjas Brian Roberts („Baltimore Orioles“) pirmame kėlinyje. Beje tai buvo tik antras D.Matsuzaka metimas šiose rungtynėse. Antrą tašką JAV komandai jis leido pelnyti trečiame kėlinyje, kai po 3-ios bazės gynėjo David Wright („New York Mets“) 2 bazių hito į „namus“ parbėgo šortstopas Jimmy Rollins („Philadelphia Phillies“), ir JAV persvėrė rezultatą 2:1. Bet tai buvo vienintelis kartas rungtynėse, kai amerikiečiai pirmavo.
D.Matsuzaka iškovojo savo trečiąją pergalę šių metų turnyre, o iš viso per abu World Baseball Classic jis laimėjo 6 rungtynes iš 6.
Japonijos puolimas šiose rungtynėse atmušė 10 hitų. Pasiteisino rinktinės trenerio Tatsunori Hara taktika – prieš startinį JAV pitčerį dešiniarankį Roy Oswalt („Houston Astros“) rungtynių pradžioje išleisti net 7 iš kairės mušančius atmušėjus. 5 iš 6 hitų prieš R.Oswalt’ą atmušė būtent mušantys iš kairės.
Rungtynių persilaužymas įvyko 4-ame kelinyje, per kurį japonai sugebėjo pelnyti net 5 taškus. Iš pardžių hitus atmušė DH Atsunori Inaba (Japonijos „Nippon Ham Fighters“)ir 1-os bazės gynėjas Michihiro Ogasawara (Japonijos „Yomiuri Giants “). Inaba pelnė tašką po gynybos klaidos, išlygindamas rungtynių rezultatą (2:2). Po ketčerio Kenji Johjima („Seattle Mariners“) „sacrifice fly“ Ogasawara persvėrė rezultatą (3:2). Beje tai buvo antrasis iš trijų šiose rungtynėse Johjima „sacrifice fly“.Po antros bazės gynėjo Akinori Iwamura („Tampa Bay Rays“) 3 bazių hito tašką pelnė ir Johjima (4:2). Trečios bazės gynėjas Munenori Kawasaki's hitu parvedė „namo“ Iwamura (5:2). Po šortstopo Hiroyuki Nakajima (Japonijos „Saitama Seibu Lions“) 2 bazių rezultatyvaus hito rezultatas tapo 6:2, o R.Oswalt buvo pakeistas. Beje Nakajima buvo vienintelis šiose rungtynėse mušantis iš dešinės atmušėjas, kuris sugebėjo atmušti hitą prieš R.Oswalt’ą.
Amerikiečiai lengvai nepasidavė, ir aštunto kėlinio pradžioje po Mark DeRosa dviejų bazių hito sušvelnino rezultatą iki 6:4, bet paskui japonų pitčeris Takahiro Mahara („Fukuoka SoftBank Hawks“) padarė straikoutą Evan Logoria’I („Tampa Bay Rays “), paskui pagavo B.Roberts atmuštą kamuoliuką ir atliko trečią outą.
Savo puolime Japonija pelnė dar 3 taškus ir padėjo tašką šiose rungtynėse, po kurių tapo aišku, kad World Baseball Classic čempionais antrą kartą iš eilės taps Azijos beizbolininkai.
Finalinės 2009 metų World Baseball Classic rungtynės tarp Japonijos ir Korėjos rinktinių Los Angeles „Dodger Stadium“ prasidės šiąnakt 4 val. Lietuvos laiku. Tai bus jau penktasis stipriausių Azijos komandų tarpusavio susitikimas šiame turnyre. Prieš tai vykusiose rungtynėse abi komandos iškovojo po 2 pergales. Iš viso World Baseball Classic turnyruose Japonija ir Korėja susitiko 7 kartus, iš kurių 4 rungtynes laimėjo Korėja, bet 2006 metų pusfinalyje pergalę 6:0 šventė japonai.
Korėjos startiniu pitčeriu finale bus Jung Keun Bong, prieš Japoniją jau iškovojęs 2 pergales (6 hitai, 3 straikoutai, 0,84 ERA per 10 ir 2/3 kėlinio), o iš viso turnyre dalyvavo 3 rungtynėse (2:0, 0,66 ERA per 13 ir 2/3 kėlinio). 2006 metais iš MLB grįžęs į Korėją Bong šiuo metu atstovauja „LG Twins“ klubui. Beje Korėjos rinktinės sudėtyje tik vienas MLB atstovas - Shin-Soo Choo iš „Cleveland Indians“.
Japonijos komandoje pitčerio pozicijoje rungtynes pradės Hisashi Iwakuma iš Japonijos „Rakuten Golden Eagles“ klubo. Iwakuma žaidė trijose šių metų turnyro rungtynėse (1:1, 0,73 ERA, per 12 ir 1/3 kėlinio. MLB šiuo metu žaidžia 5 Japonijos rinktinės nariai.
Tad belaukiant finalo kyla retorinis klausimas. Ar MLB - vis dar stipriausia pasaulyje beisbolo lyga?

Daugiau informacijos oficialiame turnyro puslapyje:
worldbaseballclassic.com.


Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 23

Birželio 23 dieną, ketvirtadienį, baigėsi 2017 metų Lietuvos pirmasis jaunimo iki 23 metų beisbolo čempionatas. Lemiamose trečiose finalo rungtynėse Kaune BK „Vilnius“ 17:14 įveikė reguliaraus sezono...
Skaityti

Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 17

Lietuvos čempionė Kauno „Lituanica“ šią savaitę su labai pajėgiais varžovais rungtyniauja Europos federacijų taurės atrankos turnyre Švedijos sostinėje Stokholme.

„Lituanica“ pirmadienį pirmosiose rungtynėse 4:12 nusileido triskart Didžiosios Britanijos Nacionalinės lygos čempionams „London M...
Skaityti

Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 06 07

Pakviesti Rusijos beisbolo federacijos ir gavę Europos beisbolo konfederacijos pritarimą, vilniečiai teisėjai Žilvinas Bareika ir Arnoldas Ramanauskas surengė beisbolo teisėjų seminarą Rusijos mieste Iževske, Udmurtijos Respublikos sostinėje.

Seminaras buvo sudėtinė dalis sporto festivalio, k...
Skaityti

Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2017 05 08

2017 m. gegužės 6 d. Vilniuje įvyko LBA prezidiumo posėdis, kuriame patvirtinta LBA suvažiavimo data, vieta ir darbotvarkė. LBA suvažiavimas įvyks 2017 m. birželio 21 d. 15 val. Žemaitės g. 6 Vilniuje. Aptarti kiti aktualūs klausimai.

Prezidiumo posėdyje išrinkta LBA Techninė komisija. Jos na...
Skaityti

Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2016 04 29

Marius Balandis šį sezoną startavo JAV St. Laurence mokyklos komandoje. Vienas iš Lietuvos jaunųjų beisbolo talentų (Lietuvos beisbolo vyrų rinktinės bei jaunių iki 23 metų rinktinės narys), tvirtai žengia į priekį savo svajonės link. Išvykęs 2016 metų ankstyvą pavasarį į JAV, TOP TIER beisbolo akad...
Skaityti

2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball