Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Ekstra": Beisbolo virusas Utenoje
2006 04 28


Beisbolo virusas Utenoje

Daugelis Lietuvos gyventojų pametę galvą dėl krepšinio, o uteniškiai - jau nuo 1987-ųjų užsikrėtę beisbolo virusu. Čia jam veistis yra ypač palankios sąlygos: pernai įrengta pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje ir Baltijos šalyse specializuota beisbolo aikštė, atitinkanti tarptautinius reikalavimus ir giriama varžybų dalyvių net iš užsienio. Rajone efektyviai veikia žaidėjų meistriškumo ugdymo sistema - nuo pradinukų moksleivių iki suaugusiųjų.
Rezultatai akivaizdūs: uteniškiai - įvairaus amžiaus daugkartiniai šalies čempionai ir prizininkai. Rajono reprezentacinė beisbolo komanda "Vėtra" - praėjusių metų Lietuvos vicečempionė - žaidė Europos taurės turnyruose Olandijoje, Belgijoje, Čekijoje, o šį sezoną dalyvaus Europos čempionų taurės varžybose. Jaunių ekipa prieš aštuonerius metus buvo net Europos vaikų beisbolo pirmenybių nugalėtoja ir dalyvavo pasaulio čempionate Majamyje (JAV). Utena - vienas Lietuvos beisbolo centrų, kuris nuolat deleguoja savo žaidėjus į įvairaus amžiaus mūsų šalies rinktines.
"Nors mūsų beisbolininkai pasiekė jau nemažai, dar yra ko siekti. Beisbole, kaip ir apskritai sporte, nėra tobulumo ribų. Mane, kaip rajono vadovą, labiausiai džiugina šios sporto šakos entuziastų iniciatyvumas, užsidegimas, darbštumas, todėl nesidomėti šiuo žaidimu ir neprisidėti prie jo puoselėjimo būtų tiesiog nepadoru", - sakė Utenos rajono meras, Lietuvos beisbolo asociacijos garbės narys Alvydas Katinas. Su juo "Ekstra" kalbasi apie tai, kas lėmė, kad beisbolui Utenoje pavyko įsitvirtinti tarp prioritetinių sporto šakų.

Alvydas STANIULIS

- Beisbolas lyg meteoras įsiveržė į Utenos sporto judėjimą ir pastaraisiais metais garsina rajoną ne mažiau nei kitos populiariausios ir net turinčios senesnes tradicijas sporto šakos. Kas lėmė tokį staigų beisbolo šuolį?
- Pagrindinis variklis - žmonės. Nesakau, kad jų nėra kitose sporto šakose, tačiau jų atstovai gali tik pavydėti beisbolininkams, kurie turi tikrai labai energingus žmones.
Vienas jų - Valentinas Bubulis, dabartinis "Saulės" gimnazijos direktorius. Jis dar 1987 metais užsikrėtė beisbolo virusu, kuriuo vėliau sugebėjo užkrėsti ir būrį bendraminčių, suburti juos į klubą "Vėtra". Savo didelį darbą klubas pradėjo nuo nulio. Nepaisant to, jo nariai su didžiausia energija išpopuliarino beisbolą rajone, ypač mokyklose, kūrė komandas ir organizavo varžybas. Veiklos ritmas nelėtėja ir pastaraisiais metais. "Vėtros" iniciatyva jau kelinti metai vyksta pradinukų moksleivių turnyrai rajono mero taurei laimėti, beisbolininkų grupės atidarytos ir Kūno kultūros ir sporto centre.
Beisbolo pradininkai rajone nelaukė malonės ir paramos vien iš savivaldybės. Patys rado rėmėjų ne tik Utenoje, bet ir kitur Lietuvoje. Nors beisbolo kelias į Uteną buvo ne rožėmis klotas, jis dar kartą patvirtina seną tiesą: žmonėms, kurie išmano savo reikalą, sugeba kovoti už savo idėjas, anksčiau ar vėliau atsiveria ir galimybės, ir rėmėjų piniginės. Todėl nenuostabu, kad mūsų beisbolo ekipos kasmet stiprėja ir pasiekia gerų rezultatų net tarptautinėje arenoje.
- Pastaraisiais metais beisbolas tapo savotiška Utenos vizitine kortele?
- Sakyčiau, viena svarbiausių jos dalių. Mūsų dviratininkai, aviamodeliuotojai, plaukikai, rankininkai taip pat pasiekia gerų rezultatų įvairaus lygio varžybose ir garsina rajoną. Tačiau beisbolas išsiskiria iš kitų prioritetinių rajono sporto šakų ne tik tuo, kad sutraukia daug žiūrovų, atitraukia jaunimą nuo žalingų įpročių, bet ir kad labiau padeda kurti teigiamą Utenos įvaizdį šalyje bei užsienyje.
Juk turime vienintelę Baltijos šalyse beisbolo aikštę, kurioje galima rengti europinio rango turnyrus. Pernai vasarą įvyko ir pirmasis jos krikštas - Europos klubų CEB taurės B grupės komandų turnyras, kuriame "Vėtra" iškovojo aukštą trečiąją vietą. Po šių varžybų nei jų dalyviai, nei tarptautiniai beisbolo ekspertai, komisarai mums nepareiškė jokių pretenzijų, tik pagyrė jos kokybę.
Joje gero lygio varžybų bus organizuojama ir ateityje. Lietuvos beisbolo asociacija jau yra apsisprendusi ateinančios liepos paskutinę savaitę mūsų stadione surengti Europos jaunučių kvalifikacinį turnyrą, kurio dalyviai kovos dėl vienintelio kelialapio į stipriausių Senojo žemyno beisbolo komandų A grupės čempionatą.
Taip pat numatyta, kad 2008 metais Utenoje vyks ir Europos B grupės čempionatas, kuriame žais nacionalinės rinktinės. Tokio lygio turnyrai pritraukia nemažai užsienio žiūrovų ir yra didelė reklama Utenai. Atsiveria nemenkos perspektyvos plėtoti sportinį turizmą, kaip vieną prioritetinių rajono verslo sričių.
Utena siekia beisbolo sostinės vardo Lietuvoje ir puoselėja viltis tapti vienu Europos beisbolo konfederacijos atramos taškų. Gretimų šalių klubai nuolat prašo juos pakviesti į varžybas ir treniruočių stovyklas.
- Nei Vilnius, nei Kaunas, nei Lietuvos kaimynai kol kas neturi specializuotos beisbolo aikštės, ja gali pasigirti tik Utena. Kaip pavyko įgyvendinti šį projektą?
- Aikštei įrengti prireikė net keliolikos metų. Tokios aikštės mūsų žaidėjai buvo nusipelnę gerokai anksčiau, nes pasiekė gerų rezultatų.
Uteniškiai beisbolo entuziastai patys kūrė projektus, rado rėmėjų ir nuoširdžiai triūsė pernai, kad šioje aikštėje galėtų vykti Europos beisbolo konfederacijos kvalifikacinis turnyras. Sužinoję, kad tokio aukšto lygio beisbolo varžybų Lietuvoje dar nebuvo ir kad kiti Lietuvos miestai neturi tinkamai įrengtų beisbolo aikščių, neliko nuošalyje ir rajono savivaldybė, verslininkai. Jie su "Vėtros" klubu surėmė pečius ir per labai trumpą laiką padėjo užbaigti visus darbus. Beisbolo aikštė yra vidinėje Utenos hipodromo dalyje, joje viskas įrengta pagal tarptautinius reikalavimus, išskyrus laistymo sistemą, ją teks nutiesti ateityje.
- Nepabūgote kišti, tikėtina, nemažų pinigų į šį sporto objektą?
- Visuomet yra rizika, kai imiesi naujo projekto, tačiau ji ne tokia baisi, kai žvelgi į perspektyvą ir žinai, kad darai gerą darbą. Jei ryžomės propaguoti šią sporto šaką rajone ir Lietuvoje, reikėjo ir tinkamos sporto bazės, kurioje galėtų tobulėti ir rungtyniauti geriausi mūsų beisbolininkai, jausdami gausių žiūrovų palaikymą. Svarbu tai, kad ir talentingiausi jaunieji beisbolininkai turi kur treniruotis ir žaisti rungtynes. Dabar kito kelio nėra: reikia dar daugiau dirbti ir siekti aukštesnio profesionalumo.
Beisbolas - dinamiškas, patrauklus akiai žaidimas, visapusiškai naudingas patiems sportininkams. Jei dar yra Lietuvoje vietovių, kurių gyventojams ši sporto šaka nėra gerai žinoma, siūlau jiems atvažiuoti į Uteną ir pamatyti, koks čia būna didelis žmonių susidomėjimas per aukšto lygio rungtynes. Mūsų žiūrovai yra išprusę šio žaidimo žinovai, jie aktyviai palaiko savo komandas.
- Kol kas tik investuojate lėšas į beisbolo bazę ir žaidėjų ugdymą. Kada tikitės, kad pinigai pradės grįžti? Ar įmanoma šios sporto šakos klubams patiems užsidirbti lėšų?
- Nereikia tikėtis, kad investicijos į beisbolą greit ims grįžti pinigų pavidalu. Juk čia - ne Amerika, kur beisbolo stadionai lūžta nuo sirgalių. Palyginti su tuo žemynu, žengiame pirmuosius žingsnius ir džiaugiamės, kad jie sėkmingi. Tegul pirmiausia lėšos grįžta turiningo žmonių laisvalaikio beisbolo stadione išraiška ir teigiamu Utenos įvaizdžiu. Kai pasieksime dar aukštesnį lygį, išsiugdysime tikrų beisbolo žvaigždžių. Kai "Vėtra" ims skinti dar daugiau pergalių šalyje ir tarptautinėje arenoje, pas mus daugiau lankysis pajėgių užsienio klubų, jų palaikymo grupių ir žiūrovų iš Lietuvos. Turbūt tada bus galima kalbėti ir apie lėšų susigrąžinimą.
Didelėms pergalėms subręsti reikia daugiau laiko. Ar išsipildys mūsų ambicingi planai - paaiškės laikui bėgant. Tačiau uteniškiai ir toliau pasiryžę kurti Lietuvos beisbolo istoriją ir stengsis į ją įrašyti kuo daugiau šlovės puslapių.
- Įdomu, ar tokie ambicingi planai buvo ir tada, kai Utenoje beisbolininkai dar tik žengė pirmuosius žingsnius?
- Niekas neatsirado tuščioje vietoje. Didesnis ar mažesnis tikslas stūmė jau pačioje darbo pradžioje. Vėliau etapas po etapo eita toliau, tobulėta. Kai buvo pasiekti pirmieji rezultatai, norėjosi dar geresnių. Juk visuomet apetitas atsiranda bevalgant.
- Esate meniškos sielos rajono vadovas, pernai išleidęs eilėraščių knygą "Sienos iš vėjo", tačiau nesvetimas ir sportininkams. Gal pats jaunystėje žaidėte beisbolą, sportavote?
- Žaidžiau stalo tenisą, tačiau didelėmis pergalėmis negaliu pasigirti. Literatūroje esu daugiau pasiekęs. Nepaisant to, savo sieloje irgi jaučiuosi esąs sportininkas. Džiaugiuosi, kad ne tik beisbolininkai, bet ir kitų sporto šakų atstovai garsina Uteną. Kaip šio rajono meras, palaikau visus žmones, kurie dega naujomis racionaliomis idėjomis ir patys jas įgyvendina.

"Ekstra", 2006 04 10


Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball