Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltWorld Baseball Classic laimėjo Japonija
2006 03 21


Kovo 3-20 dienomis JAV, Japonijoje ir Puerto Rike vyko pirmasis World Baseball Classic turnyras.
Pirmą kartą stipriausi pasaulio beisbolininkai turėjo galimybę susitikti viename turnyre ir atstovauti savo šalių rinktinėms. Pirmą kartą beisbolo istorijoje tarptautiniame turnyre dalyvavo pajėgiausi MLB beisbolininkai. Tarptautinės beisbolo asociacijos IBAF patvirtintą turnyrą įkūrė ir organizavo MLB, MLBPA (MLB žaidėjų asociacija) kartu su Japonijos profesionalia beisbolo lyga NPB (Nippon Professional Baseball), Korėjos beisbolo organizacija (KBO) ir kitomis profesionaliomis pasaulio beisbolo lygomis.
Pirmame etape 16 komandų žaidė keturiuose pogrupiuose. Po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į antro etapą, kur buvo rungtyniaujama dviejuose pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po 2 pirmas pogrupių komandas. Pusfinalių nugalėtojai finale kovojo dėl nugalėtojų taurės.
“A” pogrupio varžybos, kur rungtyniavo Japonija, Pietų Korėja, Kinų Taibėjus ir Kinija, vyko Japonijos sostinėje Tokijuje. Be didesnio vargo į sekantį etapą pateko Japonija ir Pietų Korėja. Tarpusavio rungtynes 3:2 laimėjo korėjiečiai.
“B” pogrupyje Fynikso mieste (JAV) žaidė Kanada, Meksika, Pietų Afrika ir JAV. Čia buvo užfiksuotas pirmasis netikėtumas. Po pergalės prieš Meksiką (2:0) iš MLB “žvaigždžių” sudaryta JAV rinktinė pralaimėjo Kanadai 6:8. Trims komandoms (JAV, Meksika ir Kanada) surinkus po lygiai taškų pirmąsias dvi vietas lėmė tarpusavio rungtynėse mažiau praleistų taškų skaičius. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko Meksikai, antra – JAV.
“C” pogrupio varžybos vyko Puerto Riko San Juan mieste. Visas tris pergales iškovojo Puerto Rikas. Antroje vietoje liko Kubos rinktinė, pralaimėjusi šeimininkams 2:12. Garbingą trečią vietą užėmė Europos čempionė Olandija, paskutinėse rungtynėse įveikusi Panamą net 10:0. Olandijos rinktinės aštuoniolikmetis pitčeris Andruw Jones iš “Atlanta Braves” neleido šiose rungtynėse varžovams atmušti nė vieno hito.
“D” pogrupyje Orlando mieste (JAV), kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi iš MLB žaidėjų sudarytoms Dominikos ir Venesuelos rinktinėms. Tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo Dominikos atstovai (11:5). Ir šiame pogrupyje trečią vietą užėmė Europos atstovai. Italija pirmosiose rungtynėse 10:0 nugalėjo Australiją. Beje italams turnyre atstovavo 8 MLB žaidėjai, australams – 6.
Antrame etape į pirmą pogrupį pateko Japonija, Pietų Korėja, Meksika ir JAV. Varžybos vyko JAV Anaheim’o mieste. Kiek netikėtai visas tris pergales čia iškovojo Pietų Korėja. Bet didžiausia turnyro sensacija buvo JAV rinktinės užimta paskutinė vieta. Amerikiečiai turėjo realią galimybę patekti į pusfinalį. Tam jiems reikėjo paskutinėse rungtynėse įveikti Meksiką. Šiose rungtynėse JAV startiniu pitčeriu buvo legendinis Roger Clemens. Vis dėlto 2:1 nugalėjo meksikiečiai. Trys komandos (Japonija, Meksika ir JAV) surinko po lygiai taškų. Pagal tarpusavio rungtynėse praleistų taškų vidurkį amerikiečiams koją pakišo tik didesnis gynyboje žaistų kėlinių skaičius.
Beje tai buvo jau trečios rungtynės tarp JAV ir Meksikos pasibaigusios rezultatu 2:1. 2003 metais Panamoje atrankinių varžybų į Atėnų olimpiadą ketvirtfinalyje Meksiką lygiai tokiu pačiu rezultatu įveikė amerikiečius. 1999 metais Kanadoje atrankoje į olimpiadą pajėgesni buvo JAV beisbolininkai, kurie vėliau laimėjo 2000 metų olimpines žaidynes. Bet tada JAV rinktinėms neatstovavo stipriausi beisbolininkai.
Dar atkakliau vyko kovos antrame pogrupyje Puerto Riko San Juan mieste. Po dviejų rungtynių visos komandos turėjo po vieną pergalę. Trečiose rungtynėse Dominika įveikė Venesuelą 2:1, o Kuba – Puerto Riką 4:3. Į pusfinalį pateko Dominika ir Kuba, vienintelė iš į antrą etapą patekusių komandų neturinti MLB žaidėjų. Pirmame etape nė vieno MLB žaidėjo savo sudėtyje taip pat neturėjo Kinija ir Pietų Afrika. Pastarosios rinktinės I etapo pogrupiuose užėmė paskutines vietas.
Pusfinalių ir finalo rungtynės vyko JAV San Diego mieste “PETCO Park” stadione.
Pirmajame pusfinalyje susitiko Pietų Korėja ir Japonija. Tai buvo jau trečios šių komandų rungtynės turnyre. Pirmose dviejose pergalės iškovojo korėjiečiai (3:2 ir 2:1), bet šį kartą stipresni buvo japonai (6:0).
Kitame pusfinalyje Kuba 3:1 įveikė Dominiką. Komanda, kurios žaidėjų pavardės žinomos tik Kuboje, įveikė komandą, sudarytą iš pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių pavardes žinomos visame pasaulyje kiekvienam bent kiek besidominčiam beisbolu (David Ortiz, Albert Pujols, Alfonso Soriano ir kt.). Panašia sudėtimi dar galėtų pasigirti JAV ir Venesuela, kurią Kuba II etapo pogrupyje įveikė 7:2.
Finale, kurį stebėjo 42696 žiūrovai, susitiko Japonijos ir Kubos rinktinės. Rungtynes 10:6 laimėjo Japonija, ir beisbolas pagaliau turi tikrą pasaulio čempioną.
Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas Japonijos rinktinės pitčeris Daisuke Matsuzaka, iškovojęs 3 pergales iš 3, įskaitant ir finalines rungtynes. Puolime geriausiai pasirodė Kanados rinktinės ir “Boston Red Sox” žaidėjas Adam Stern: AVG – 0,667 (6 hitai iš 9), OBP – 0.727, SLG – 1.333, 1 HR; JAV ir “Cincinnati Reds” atstovas Ken Griffey Jr.: AVG – 0,524 (11 hitų iš 21), OBP – 0.583, SLG – 1.048, 3 HR, 10 RBI. Daugiausia homerun’ų atmušė korėjietis Seung-Yeop Lee – 5 ir Dominikos bei “Seattle Mariners” žaidėjas Adrian Beltre – 4.
Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti oficialiame puslapyje: http://ww2.worldbaseballclassic.com/2006/


Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2017 05 08

2017 m. gegužės 6 d. Vilniuje įvyko LBA prezidiumo posėdis, kuriame patvirtinta LBA suvažiavimo data, vieta ir darbotvarkė. LBA suvažiavimas įvyks 2017 m. birželio 21 d. 15 val. Žemaitės g. 6 Vilniuje. Aptarti kiti aktualūs klausimai.

Prezidiumo posėdyje išrinkta LBA Techninė komisija. Jos na...
Skaityti

Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2016 04 29

Marius Balandis šį sezoną startavo JAV St. Laurence mokyklos komandoje. Vienas iš Lietuvos jaunųjų beisbolo talentų (Lietuvos beisbolo vyrų rinktinės bei jaunių iki 23 metų rinktinės narys), tvirtai žengia į priekį savo svajonės link. Išvykęs 2016 metų ankstyvą pavasarį į JAV, TOP TIER beisbolo akad...
Skaityti

Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 25

Balandžio 24 dieną (šiąnakt Lietuvos laiku) Pitsburge Dovydas Neverauskas pateko į istoriją pagaliau sužaidęs savo pirmuosius du kėlinius MLB lygoje. Dovydas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu ir užaugusiu MLB žaidėju.

Tik prieš rungtynes su „Chicago Cubs“ įtrauktas į pagrindinę „Pittsburgh Pira...
Skaityti

Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
Naujienų archyvas
Nuorodos

2017 m. LBA turnyrų statistika
LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball