Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltWorld Baseball Classic laimėjo Japonija
2006 03 21


Kovo 3-20 dienomis JAV, Japonijoje ir Puerto Rike vyko pirmasis World Baseball Classic turnyras.
Pirmą kartą stipriausi pasaulio beisbolininkai turėjo galimybę susitikti viename turnyre ir atstovauti savo šalių rinktinėms. Pirmą kartą beisbolo istorijoje tarptautiniame turnyre dalyvavo pajėgiausi MLB beisbolininkai. Tarptautinės beisbolo asociacijos IBAF patvirtintą turnyrą įkūrė ir organizavo MLB, MLBPA (MLB žaidėjų asociacija) kartu su Japonijos profesionalia beisbolo lyga NPB (Nippon Professional Baseball), Korėjos beisbolo organizacija (KBO) ir kitomis profesionaliomis pasaulio beisbolo lygomis.
Pirmame etape 16 komandų žaidė keturiuose pogrupiuose. Po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į antro etapą, kur buvo rungtyniaujama dviejuose pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po 2 pirmas pogrupių komandas. Pusfinalių nugalėtojai finale kovojo dėl nugalėtojų taurės.
“A” pogrupio varžybos, kur rungtyniavo Japonija, Pietų Korėja, Kinų Taibėjus ir Kinija, vyko Japonijos sostinėje Tokijuje. Be didesnio vargo į sekantį etapą pateko Japonija ir Pietų Korėja. Tarpusavio rungtynes 3:2 laimėjo korėjiečiai.
“B” pogrupyje Fynikso mieste (JAV) žaidė Kanada, Meksika, Pietų Afrika ir JAV. Čia buvo užfiksuotas pirmasis netikėtumas. Po pergalės prieš Meksiką (2:0) iš MLB “žvaigždžių” sudaryta JAV rinktinė pralaimėjo Kanadai 6:8. Trims komandoms (JAV, Meksika ir Kanada) surinkus po lygiai taškų pirmąsias dvi vietas lėmė tarpusavio rungtynėse mažiau praleistų taškų skaičius. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko Meksikai, antra – JAV.
“C” pogrupio varžybos vyko Puerto Riko San Juan mieste. Visas tris pergales iškovojo Puerto Rikas. Antroje vietoje liko Kubos rinktinė, pralaimėjusi šeimininkams 2:12. Garbingą trečią vietą užėmė Europos čempionė Olandija, paskutinėse rungtynėse įveikusi Panamą net 10:0. Olandijos rinktinės aštuoniolikmetis pitčeris Andruw Jones iš “Atlanta Braves” neleido šiose rungtynėse varžovams atmušti nė vieno hito.
“D” pogrupyje Orlando mieste (JAV), kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi iš MLB žaidėjų sudarytoms Dominikos ir Venesuelos rinktinėms. Tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo Dominikos atstovai (11:5). Ir šiame pogrupyje trečią vietą užėmė Europos atstovai. Italija pirmosiose rungtynėse 10:0 nugalėjo Australiją. Beje italams turnyre atstovavo 8 MLB žaidėjai, australams – 6.
Antrame etape į pirmą pogrupį pateko Japonija, Pietų Korėja, Meksika ir JAV. Varžybos vyko JAV Anaheim’o mieste. Kiek netikėtai visas tris pergales čia iškovojo Pietų Korėja. Bet didžiausia turnyro sensacija buvo JAV rinktinės užimta paskutinė vieta. Amerikiečiai turėjo realią galimybę patekti į pusfinalį. Tam jiems reikėjo paskutinėse rungtynėse įveikti Meksiką. Šiose rungtynėse JAV startiniu pitčeriu buvo legendinis Roger Clemens. Vis dėlto 2:1 nugalėjo meksikiečiai. Trys komandos (Japonija, Meksika ir JAV) surinko po lygiai taškų. Pagal tarpusavio rungtynėse praleistų taškų vidurkį amerikiečiams koją pakišo tik didesnis gynyboje žaistų kėlinių skaičius.
Beje tai buvo jau trečios rungtynės tarp JAV ir Meksikos pasibaigusios rezultatu 2:1. 2003 metais Panamoje atrankinių varžybų į Atėnų olimpiadą ketvirtfinalyje Meksiką lygiai tokiu pačiu rezultatu įveikė amerikiečius. 1999 metais Kanadoje atrankoje į olimpiadą pajėgesni buvo JAV beisbolininkai, kurie vėliau laimėjo 2000 metų olimpines žaidynes. Bet tada JAV rinktinėms neatstovavo stipriausi beisbolininkai.
Dar atkakliau vyko kovos antrame pogrupyje Puerto Riko San Juan mieste. Po dviejų rungtynių visos komandos turėjo po vieną pergalę. Trečiose rungtynėse Dominika įveikė Venesuelą 2:1, o Kuba – Puerto Riką 4:3. Į pusfinalį pateko Dominika ir Kuba, vienintelė iš į antrą etapą patekusių komandų neturinti MLB žaidėjų. Pirmame etape nė vieno MLB žaidėjo savo sudėtyje taip pat neturėjo Kinija ir Pietų Afrika. Pastarosios rinktinės I etapo pogrupiuose užėmė paskutines vietas.
Pusfinalių ir finalo rungtynės vyko JAV San Diego mieste “PETCO Park” stadione.
Pirmajame pusfinalyje susitiko Pietų Korėja ir Japonija. Tai buvo jau trečios šių komandų rungtynės turnyre. Pirmose dviejose pergalės iškovojo korėjiečiai (3:2 ir 2:1), bet šį kartą stipresni buvo japonai (6:0).
Kitame pusfinalyje Kuba 3:1 įveikė Dominiką. Komanda, kurios žaidėjų pavardės žinomos tik Kuboje, įveikė komandą, sudarytą iš pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių pavardes žinomos visame pasaulyje kiekvienam bent kiek besidominčiam beisbolu (David Ortiz, Albert Pujols, Alfonso Soriano ir kt.). Panašia sudėtimi dar galėtų pasigirti JAV ir Venesuela, kurią Kuba II etapo pogrupyje įveikė 7:2.
Finale, kurį stebėjo 42696 žiūrovai, susitiko Japonijos ir Kubos rinktinės. Rungtynes 10:6 laimėjo Japonija, ir beisbolas pagaliau turi tikrą pasaulio čempioną.
Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas Japonijos rinktinės pitčeris Daisuke Matsuzaka, iškovojęs 3 pergales iš 3, įskaitant ir finalines rungtynes. Puolime geriausiai pasirodė Kanados rinktinės ir “Boston Red Sox” žaidėjas Adam Stern: AVG – 0,667 (6 hitai iš 9), OBP – 0.727, SLG – 1.333, 1 HR; JAV ir “Cincinnati Reds” atstovas Ken Griffey Jr.: AVG – 0,524 (11 hitų iš 21), OBP – 0.583, SLG – 1.048, 3 HR, 10 RBI. Daugiausia homerun’ų atmušė korėjietis Seung-Yeop Lee – 5 ir Dominikos bei “Seattle Mariners” žaidėjas Adrian Beltre – 4.
Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti oficialiame puslapyje: http://ww2.worldbaseballclassic.com/2006/


Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 20

Tarptautinės beisbolo ir softbolo konfederacijos (WBSC) paskelbtame pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva po pergalės Europos B grupės čempionate Lenkijoje iš 38-osios vietos pakilo į 33-iąją. Tiek aukštai pasauliniame reitinge Lietuva dar nebuvo užkopusi. Reitingo lyderių šešetukas išliko nepaki...
Skaityti

Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04

Atviro Lietuvos beisbolo čempionato reguliariajame sezone liko sužaisti tris rungtynes, bet nepriklausomai nuo jų baigties visų komandų užimtos vietos jau aiškios. Pirmąją vietą jau anksčiau užsitikrinę Minsko beisbolininkai lau...
Skaityti

Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 09 04

Šiais metais net 7 lietuviai rungtyniavo ar buvo registruoti Norvegijos beisbolo lygos (Eliteserien) klubuose.

Geriausiai sekėsi Domui Jacevičiui, atstovavusiam daugkartiniams Norvegijos čempionams „Oslo Pretenders“. Domo komanda eilinį kartą laimėjo Norvegijos čempionatą, iškovojusi 13 per...
Skaityti

Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 08 08

Vakar Čekijoje, Slovakijoje ir Austrijoje prasidėjo Europos jaunimo beisbolo čempionatas, kuriame dalyvavo 16 rinktinių, suskirstytų į 4 pogrupius. Pirmą kartą čempionate dalyvauja 23 metų ir jaunesni beisbolininkai. Priminsime, kad pernai Izraelyje vykusiame paskutiniame Europos jaunimo iki 21 metų...
Skaityti

Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 29Prieš 95 metus Steponas Darius į Lietuvą tarp kitų sporto šakų atvežė ir beisbolą, kuriam, te neįsižeidžia krepšinio ir pan. gerbėjai, skyrė didžiausią dėmesį.Skaityti

2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
2017 07 26 - Europos čempionate istorinė pergalė - Lietuvos beisbolininkai nugalėjo Rusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 25 - Antroji Lietuvos rinktinės pergalė Europos čempionate (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 06 23 - Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 17 - Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 07 - Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball