Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltWorld Baseball Classic laimėjo Japonija
2006 03 21


Kovo 3-20 dienomis JAV, Japonijoje ir Puerto Rike vyko pirmasis World Baseball Classic turnyras.
Pirmą kartą stipriausi pasaulio beisbolininkai turėjo galimybę susitikti viename turnyre ir atstovauti savo šalių rinktinėms. Pirmą kartą beisbolo istorijoje tarptautiniame turnyre dalyvavo pajėgiausi MLB beisbolininkai. Tarptautinės beisbolo asociacijos IBAF patvirtintą turnyrą įkūrė ir organizavo MLB, MLBPA (MLB žaidėjų asociacija) kartu su Japonijos profesionalia beisbolo lyga NPB (Nippon Professional Baseball), Korėjos beisbolo organizacija (KBO) ir kitomis profesionaliomis pasaulio beisbolo lygomis.
Pirmame etape 16 komandų žaidė keturiuose pogrupiuose. Po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į antro etapą, kur buvo rungtyniaujama dviejuose pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po 2 pirmas pogrupių komandas. Pusfinalių nugalėtojai finale kovojo dėl nugalėtojų taurės.
“A” pogrupio varžybos, kur rungtyniavo Japonija, Pietų Korėja, Kinų Taibėjus ir Kinija, vyko Japonijos sostinėje Tokijuje. Be didesnio vargo į sekantį etapą pateko Japonija ir Pietų Korėja. Tarpusavio rungtynes 3:2 laimėjo korėjiečiai.
“B” pogrupyje Fynikso mieste (JAV) žaidė Kanada, Meksika, Pietų Afrika ir JAV. Čia buvo užfiksuotas pirmasis netikėtumas. Po pergalės prieš Meksiką (2:0) iš MLB “žvaigždžių” sudaryta JAV rinktinė pralaimėjo Kanadai 6:8. Trims komandoms (JAV, Meksika ir Kanada) surinkus po lygiai taškų pirmąsias dvi vietas lėmė tarpusavio rungtynėse mažiau praleistų taškų skaičius. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko Meksikai, antra – JAV.
“C” pogrupio varžybos vyko Puerto Riko San Juan mieste. Visas tris pergales iškovojo Puerto Rikas. Antroje vietoje liko Kubos rinktinė, pralaimėjusi šeimininkams 2:12. Garbingą trečią vietą užėmė Europos čempionė Olandija, paskutinėse rungtynėse įveikusi Panamą net 10:0. Olandijos rinktinės aštuoniolikmetis pitčeris Andruw Jones iš “Atlanta Braves” neleido šiose rungtynėse varžovams atmušti nė vieno hito.
“D” pogrupyje Orlando mieste (JAV), kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi iš MLB žaidėjų sudarytoms Dominikos ir Venesuelos rinktinėms. Tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo Dominikos atstovai (11:5). Ir šiame pogrupyje trečią vietą užėmė Europos atstovai. Italija pirmosiose rungtynėse 10:0 nugalėjo Australiją. Beje italams turnyre atstovavo 8 MLB žaidėjai, australams – 6.
Antrame etape į pirmą pogrupį pateko Japonija, Pietų Korėja, Meksika ir JAV. Varžybos vyko JAV Anaheim’o mieste. Kiek netikėtai visas tris pergales čia iškovojo Pietų Korėja. Bet didžiausia turnyro sensacija buvo JAV rinktinės užimta paskutinė vieta. Amerikiečiai turėjo realią galimybę patekti į pusfinalį. Tam jiems reikėjo paskutinėse rungtynėse įveikti Meksiką. Šiose rungtynėse JAV startiniu pitčeriu buvo legendinis Roger Clemens. Vis dėlto 2:1 nugalėjo meksikiečiai. Trys komandos (Japonija, Meksika ir JAV) surinko po lygiai taškų. Pagal tarpusavio rungtynėse praleistų taškų vidurkį amerikiečiams koją pakišo tik didesnis gynyboje žaistų kėlinių skaičius.
Beje tai buvo jau trečios rungtynės tarp JAV ir Meksikos pasibaigusios rezultatu 2:1. 2003 metais Panamoje atrankinių varžybų į Atėnų olimpiadą ketvirtfinalyje Meksiką lygiai tokiu pačiu rezultatu įveikė amerikiečius. 1999 metais Kanadoje atrankoje į olimpiadą pajėgesni buvo JAV beisbolininkai, kurie vėliau laimėjo 2000 metų olimpines žaidynes. Bet tada JAV rinktinėms neatstovavo stipriausi beisbolininkai.
Dar atkakliau vyko kovos antrame pogrupyje Puerto Riko San Juan mieste. Po dviejų rungtynių visos komandos turėjo po vieną pergalę. Trečiose rungtynėse Dominika įveikė Venesuelą 2:1, o Kuba – Puerto Riką 4:3. Į pusfinalį pateko Dominika ir Kuba, vienintelė iš į antrą etapą patekusių komandų neturinti MLB žaidėjų. Pirmame etape nė vieno MLB žaidėjo savo sudėtyje taip pat neturėjo Kinija ir Pietų Afrika. Pastarosios rinktinės I etapo pogrupiuose užėmė paskutines vietas.
Pusfinalių ir finalo rungtynės vyko JAV San Diego mieste “PETCO Park” stadione.
Pirmajame pusfinalyje susitiko Pietų Korėja ir Japonija. Tai buvo jau trečios šių komandų rungtynės turnyre. Pirmose dviejose pergalės iškovojo korėjiečiai (3:2 ir 2:1), bet šį kartą stipresni buvo japonai (6:0).
Kitame pusfinalyje Kuba 3:1 įveikė Dominiką. Komanda, kurios žaidėjų pavardės žinomos tik Kuboje, įveikė komandą, sudarytą iš pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių pavardes žinomos visame pasaulyje kiekvienam bent kiek besidominčiam beisbolu (David Ortiz, Albert Pujols, Alfonso Soriano ir kt.). Panašia sudėtimi dar galėtų pasigirti JAV ir Venesuela, kurią Kuba II etapo pogrupyje įveikė 7:2.
Finale, kurį stebėjo 42696 žiūrovai, susitiko Japonijos ir Kubos rinktinės. Rungtynes 10:6 laimėjo Japonija, ir beisbolas pagaliau turi tikrą pasaulio čempioną.
Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas Japonijos rinktinės pitčeris Daisuke Matsuzaka, iškovojęs 3 pergales iš 3, įskaitant ir finalines rungtynes. Puolime geriausiai pasirodė Kanados rinktinės ir “Boston Red Sox” žaidėjas Adam Stern: AVG – 0,667 (6 hitai iš 9), OBP – 0.727, SLG – 1.333, 1 HR; JAV ir “Cincinnati Reds” atstovas Ken Griffey Jr.: AVG – 0,524 (11 hitų iš 21), OBP – 0.583, SLG – 1.048, 3 HR, 10 RBI. Daugiausia homerun’ų atmušė korėjietis Seung-Yeop Lee – 5 ir Dominikos bei “Seattle Mariners” žaidėjas Adrian Beltre – 4.
Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti oficialiame puslapyje: http://ww2.worldbaseballclassic.com/2006/


Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų EUropos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

Andrius ir beisbolas
2017 11 13

Andrius Polikaitis žaidžia beisbolą nuo pat jaunystės. Priklausė kelioms jaunimo komandoms ir keturis metus žaidė gimnazijos beisbolo komandoje. 2016 metų pabaigoje Andrius nusprendė, kad dar ne laikas užbaigti beisbolo karjerą ir 2016-2017 sezonui buvo priimtas į Kalifornijos Politechnikos univers...
Skaityti

LBA prezidiumo posėdis
2017 11 13

Savaitgali įvyko naujos sudėties LBA prezidiumo posėdis. Jame buvo nuspręsta 2017 m. sezono uždarymą vykdyti gruodžio 2 d. Baltupių progimnazijoje Vilniuje. Čia įvyks Lietuvos beisbolo čempionato nugalėtojų ir prizininkų, geriausių visų amžiaus grupių beisbolininkų, geriausių Europos vyrų čempionato...
Skaityti

2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball