Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltWorld Baseball Classic laimėjo Japonija
2006 03 21


Kovo 3-20 dienomis JAV, Japonijoje ir Puerto Rike vyko pirmasis World Baseball Classic turnyras.
Pirmą kartą stipriausi pasaulio beisbolininkai turėjo galimybę susitikti viename turnyre ir atstovauti savo šalių rinktinėms. Pirmą kartą beisbolo istorijoje tarptautiniame turnyre dalyvavo pajėgiausi MLB beisbolininkai. Tarptautinės beisbolo asociacijos IBAF patvirtintą turnyrą įkūrė ir organizavo MLB, MLBPA (MLB žaidėjų asociacija) kartu su Japonijos profesionalia beisbolo lyga NPB (Nippon Professional Baseball), Korėjos beisbolo organizacija (KBO) ir kitomis profesionaliomis pasaulio beisbolo lygomis.
Pirmame etape 16 komandų žaidė keturiuose pogrupiuose. Po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į antro etapą, kur buvo rungtyniaujama dviejuose pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po 2 pirmas pogrupių komandas. Pusfinalių nugalėtojai finale kovojo dėl nugalėtojų taurės.
“A” pogrupio varžybos, kur rungtyniavo Japonija, Pietų Korėja, Kinų Taibėjus ir Kinija, vyko Japonijos sostinėje Tokijuje. Be didesnio vargo į sekantį etapą pateko Japonija ir Pietų Korėja. Tarpusavio rungtynes 3:2 laimėjo korėjiečiai.
“B” pogrupyje Fynikso mieste (JAV) žaidė Kanada, Meksika, Pietų Afrika ir JAV. Čia buvo užfiksuotas pirmasis netikėtumas. Po pergalės prieš Meksiką (2:0) iš MLB “žvaigždžių” sudaryta JAV rinktinė pralaimėjo Kanadai 6:8. Trims komandoms (JAV, Meksika ir Kanada) surinkus po lygiai taškų pirmąsias dvi vietas lėmė tarpusavio rungtynėse mažiau praleistų taškų skaičius. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko Meksikai, antra – JAV.
“C” pogrupio varžybos vyko Puerto Riko San Juan mieste. Visas tris pergales iškovojo Puerto Rikas. Antroje vietoje liko Kubos rinktinė, pralaimėjusi šeimininkams 2:12. Garbingą trečią vietą užėmė Europos čempionė Olandija, paskutinėse rungtynėse įveikusi Panamą net 10:0. Olandijos rinktinės aštuoniolikmetis pitčeris Andruw Jones iš “Atlanta Braves” neleido šiose rungtynėse varžovams atmušti nė vieno hito.
“D” pogrupyje Orlando mieste (JAV), kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi iš MLB žaidėjų sudarytoms Dominikos ir Venesuelos rinktinėms. Tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo Dominikos atstovai (11:5). Ir šiame pogrupyje trečią vietą užėmė Europos atstovai. Italija pirmosiose rungtynėse 10:0 nugalėjo Australiją. Beje italams turnyre atstovavo 8 MLB žaidėjai, australams – 6.
Antrame etape į pirmą pogrupį pateko Japonija, Pietų Korėja, Meksika ir JAV. Varžybos vyko JAV Anaheim’o mieste. Kiek netikėtai visas tris pergales čia iškovojo Pietų Korėja. Bet didžiausia turnyro sensacija buvo JAV rinktinės užimta paskutinė vieta. Amerikiečiai turėjo realią galimybę patekti į pusfinalį. Tam jiems reikėjo paskutinėse rungtynėse įveikti Meksiką. Šiose rungtynėse JAV startiniu pitčeriu buvo legendinis Roger Clemens. Vis dėlto 2:1 nugalėjo meksikiečiai. Trys komandos (Japonija, Meksika ir JAV) surinko po lygiai taškų. Pagal tarpusavio rungtynėse praleistų taškų vidurkį amerikiečiams koją pakišo tik didesnis gynyboje žaistų kėlinių skaičius.
Beje tai buvo jau trečios rungtynės tarp JAV ir Meksikos pasibaigusios rezultatu 2:1. 2003 metais Panamoje atrankinių varžybų į Atėnų olimpiadą ketvirtfinalyje Meksiką lygiai tokiu pačiu rezultatu įveikė amerikiečius. 1999 metais Kanadoje atrankoje į olimpiadą pajėgesni buvo JAV beisbolininkai, kurie vėliau laimėjo 2000 metų olimpines žaidynes. Bet tada JAV rinktinėms neatstovavo stipriausi beisbolininkai.
Dar atkakliau vyko kovos antrame pogrupyje Puerto Riko San Juan mieste. Po dviejų rungtynių visos komandos turėjo po vieną pergalę. Trečiose rungtynėse Dominika įveikė Venesuelą 2:1, o Kuba – Puerto Riką 4:3. Į pusfinalį pateko Dominika ir Kuba, vienintelė iš į antrą etapą patekusių komandų neturinti MLB žaidėjų. Pirmame etape nė vieno MLB žaidėjo savo sudėtyje taip pat neturėjo Kinija ir Pietų Afrika. Pastarosios rinktinės I etapo pogrupiuose užėmė paskutines vietas.
Pusfinalių ir finalo rungtynės vyko JAV San Diego mieste “PETCO Park” stadione.
Pirmajame pusfinalyje susitiko Pietų Korėja ir Japonija. Tai buvo jau trečios šių komandų rungtynės turnyre. Pirmose dviejose pergalės iškovojo korėjiečiai (3:2 ir 2:1), bet šį kartą stipresni buvo japonai (6:0).
Kitame pusfinalyje Kuba 3:1 įveikė Dominiką. Komanda, kurios žaidėjų pavardės žinomos tik Kuboje, įveikė komandą, sudarytą iš pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių pavardes žinomos visame pasaulyje kiekvienam bent kiek besidominčiam beisbolu (David Ortiz, Albert Pujols, Alfonso Soriano ir kt.). Panašia sudėtimi dar galėtų pasigirti JAV ir Venesuela, kurią Kuba II etapo pogrupyje įveikė 7:2.
Finale, kurį stebėjo 42696 žiūrovai, susitiko Japonijos ir Kubos rinktinės. Rungtynes 10:6 laimėjo Japonija, ir beisbolas pagaliau turi tikrą pasaulio čempioną.
Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas Japonijos rinktinės pitčeris Daisuke Matsuzaka, iškovojęs 3 pergales iš 3, įskaitant ir finalines rungtynes. Puolime geriausiai pasirodė Kanados rinktinės ir “Boston Red Sox” žaidėjas Adam Stern: AVG – 0,667 (6 hitai iš 9), OBP – 0.727, SLG – 1.333, 1 HR; JAV ir “Cincinnati Reds” atstovas Ken Griffey Jr.: AVG – 0,524 (11 hitų iš 21), OBP – 0.583, SLG – 1.048, 3 HR, 10 RBI. Daugiausia homerun’ų atmušė korėjietis Seung-Yeop Lee – 5 ir Dominikos bei “Seattle Mariners” žaidėjas Adrian Beltre – 4.
Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti oficialiame puslapyje: http://ww2.worldbaseballclassic.com/2006/


Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją
2017 07 24

Šiandien Lenkijoje prasidėjusiame Europos B grupės beisbolo čempionate Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos 3:2 nugalėjo Baltarusiją. Lietuva į priekį išsiveržė šeštame kėlinyje po Edvardo Matusevičiaus dviejų taškų homerun‘o. Baltarusiai aštuntame kėlinyje buvo išlyginę rezultatą, bet puolime po va...
Skaityti

Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 07 24

BPraėjusią savaitę Austrijoje pasibaigusiame Europos jaunučių (iki 15 metų) beisbolo čempionate Donato Maciulevičiaus ir Romano Paskočimo treniruojama Lietuvos rinktinė, neiškovojusi nė vienos pergalės ir per 6 rungtynes sugebėjusi pelnyti tik 2 taškus, liko paskutinėje vietoje. Lietuviai triuškinan...
Skaityti

Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 23

Birželio 23 dieną, ketvirtadienį, baigėsi 2017 metų Lietuvos pirmasis jaunimo iki 23 metų beisbolo čempionatas. Lemiamose trečiose finalo rungtynėse Kaune BK „Vilnius“ 17:14 įveikė reguliaraus sezono...
Skaityti

Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 17

Lietuvos čempionė Kauno „Lituanica“ šią savaitę su labai pajėgiais varžovais rungtyniauja Europos federacijų taurės atrankos turnyre Švedijos sostinėje Stokholme.

„Lituanica“ pirmadienį pirmosiose rungtynėse 4:12 nusileido triskart Didžiosios Britanijos Nacionalinės lygos čempionams „London M...
Skaityti

Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 06 07

Pakviesti Rusijos beisbolo federacijos ir gavę Europos beisbolo konfederacijos pritarimą, vilniečiai teisėjai Žilvinas Bareika ir Arnoldas Ramanauskas surengė beisbolo teisėjų seminarą Rusijos mieste Iževske, Udmurtijos Respublikos sostinėje.

Seminaras buvo sudėtinė dalis sporto festivalio, k...
Skaityti

2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball