Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltWorld Baseball Classic laimėjo Japonija
2006 03 21


Kovo 3-20 dienomis JAV, Japonijoje ir Puerto Rike vyko pirmasis World Baseball Classic turnyras.
Pirmą kartą stipriausi pasaulio beisbolininkai turėjo galimybę susitikti viename turnyre ir atstovauti savo šalių rinktinėms. Pirmą kartą beisbolo istorijoje tarptautiniame turnyre dalyvavo pajėgiausi MLB beisbolininkai. Tarptautinės beisbolo asociacijos IBAF patvirtintą turnyrą įkūrė ir organizavo MLB, MLBPA (MLB žaidėjų asociacija) kartu su Japonijos profesionalia beisbolo lyga NPB (Nippon Professional Baseball), Korėjos beisbolo organizacija (KBO) ir kitomis profesionaliomis pasaulio beisbolo lygomis.
Pirmame etape 16 komandų žaidė keturiuose pogrupiuose. Po dvi stipriausias kiekvieno pogrupio komandas pateko į antro etapą, kur buvo rungtyniaujama dviejuose pogrupiuose. Į pusfinalį pateko po 2 pirmas pogrupių komandas. Pusfinalių nugalėtojai finale kovojo dėl nugalėtojų taurės.
“A” pogrupio varžybos, kur rungtyniavo Japonija, Pietų Korėja, Kinų Taibėjus ir Kinija, vyko Japonijos sostinėje Tokijuje. Be didesnio vargo į sekantį etapą pateko Japonija ir Pietų Korėja. Tarpusavio rungtynes 3:2 laimėjo korėjiečiai.
“B” pogrupyje Fynikso mieste (JAV) žaidė Kanada, Meksika, Pietų Afrika ir JAV. Čia buvo užfiksuotas pirmasis netikėtumas. Po pergalės prieš Meksiką (2:0) iš MLB “žvaigždžių” sudaryta JAV rinktinė pralaimėjo Kanadai 6:8. Trims komandoms (JAV, Meksika ir Kanada) surinkus po lygiai taškų pirmąsias dvi vietas lėmė tarpusavio rungtynėse mažiau praleistų taškų skaičius. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko Meksikai, antra – JAV.
“C” pogrupio varžybos vyko Puerto Riko San Juan mieste. Visas tris pergales iškovojo Puerto Rikas. Antroje vietoje liko Kubos rinktinė, pralaimėjusi šeimininkams 2:12. Garbingą trečią vietą užėmė Europos čempionė Olandija, paskutinėse rungtynėse įveikusi Panamą net 10:0. Olandijos rinktinės aštuoniolikmetis pitčeris Andruw Jones iš “Atlanta Braves” neleido šiose rungtynėse varžovams atmušti nė vieno hito.
“D” pogrupyje Orlando mieste (JAV), kaip ir tikėtasi, geriausiai sekėsi iš MLB žaidėjų sudarytoms Dominikos ir Venesuelos rinktinėms. Tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo Dominikos atstovai (11:5). Ir šiame pogrupyje trečią vietą užėmė Europos atstovai. Italija pirmosiose rungtynėse 10:0 nugalėjo Australiją. Beje italams turnyre atstovavo 8 MLB žaidėjai, australams – 6.
Antrame etape į pirmą pogrupį pateko Japonija, Pietų Korėja, Meksika ir JAV. Varžybos vyko JAV Anaheim’o mieste. Kiek netikėtai visas tris pergales čia iškovojo Pietų Korėja. Bet didžiausia turnyro sensacija buvo JAV rinktinės užimta paskutinė vieta. Amerikiečiai turėjo realią galimybę patekti į pusfinalį. Tam jiems reikėjo paskutinėse rungtynėse įveikti Meksiką. Šiose rungtynėse JAV startiniu pitčeriu buvo legendinis Roger Clemens. Vis dėlto 2:1 nugalėjo meksikiečiai. Trys komandos (Japonija, Meksika ir JAV) surinko po lygiai taškų. Pagal tarpusavio rungtynėse praleistų taškų vidurkį amerikiečiams koją pakišo tik didesnis gynyboje žaistų kėlinių skaičius.
Beje tai buvo jau trečios rungtynės tarp JAV ir Meksikos pasibaigusios rezultatu 2:1. 2003 metais Panamoje atrankinių varžybų į Atėnų olimpiadą ketvirtfinalyje Meksiką lygiai tokiu pačiu rezultatu įveikė amerikiečius. 1999 metais Kanadoje atrankoje į olimpiadą pajėgesni buvo JAV beisbolininkai, kurie vėliau laimėjo 2000 metų olimpines žaidynes. Bet tada JAV rinktinėms neatstovavo stipriausi beisbolininkai.
Dar atkakliau vyko kovos antrame pogrupyje Puerto Riko San Juan mieste. Po dviejų rungtynių visos komandos turėjo po vieną pergalę. Trečiose rungtynėse Dominika įveikė Venesuelą 2:1, o Kuba – Puerto Riką 4:3. Į pusfinalį pateko Dominika ir Kuba, vienintelė iš į antrą etapą patekusių komandų neturinti MLB žaidėjų. Pirmame etape nė vieno MLB žaidėjo savo sudėtyje taip pat neturėjo Kinija ir Pietų Afrika. Pastarosios rinktinės I etapo pogrupiuose užėmė paskutines vietas.
Pusfinalių ir finalo rungtynės vyko JAV San Diego mieste “PETCO Park” stadione.
Pirmajame pusfinalyje susitiko Pietų Korėja ir Japonija. Tai buvo jau trečios šių komandų rungtynės turnyre. Pirmose dviejose pergalės iškovojo korėjiečiai (3:2 ir 2:1), bet šį kartą stipresni buvo japonai (6:0).
Kitame pusfinalyje Kuba 3:1 įveikė Dominiką. Komanda, kurios žaidėjų pavardės žinomos tik Kuboje, įveikė komandą, sudarytą iš pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių pavardes žinomos visame pasaulyje kiekvienam bent kiek besidominčiam beisbolu (David Ortiz, Albert Pujols, Alfonso Soriano ir kt.). Panašia sudėtimi dar galėtų pasigirti JAV ir Venesuela, kurią Kuba II etapo pogrupyje įveikė 7:2.
Finale, kurį stebėjo 42696 žiūrovai, susitiko Japonijos ir Kubos rinktinės. Rungtynes 10:6 laimėjo Japonija, ir beisbolas pagaliau turi tikrą pasaulio čempioną.
Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas Japonijos rinktinės pitčeris Daisuke Matsuzaka, iškovojęs 3 pergales iš 3, įskaitant ir finalines rungtynes. Puolime geriausiai pasirodė Kanados rinktinės ir “Boston Red Sox” žaidėjas Adam Stern: AVG – 0,667 (6 hitai iš 9), OBP – 0.727, SLG – 1.333, 1 HR; JAV ir “Cincinnati Reds” atstovas Ken Griffey Jr.: AVG – 0,524 (11 hitų iš 21), OBP – 0.583, SLG – 1.048, 3 HR, 10 RBI. Daugiausia homerun’ų atmušė korėjietis Seung-Yeop Lee – 5 ir Dominikos bei “Seattle Mariners” žaidėjas Adrian Beltre – 4.
Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti oficialiame puslapyje: http://ww2.worldbaseballclassic.com/2006/


Lietuvos jaunių rinktinė sėkmingai pabaigė Europos čempionatą
2018 07 17

Sekmadienį Italijos Groseto mieste baigėsi Europos jaunių beisbolo čempionatas

Šeštadienį Lietuvos aštuoniolikmečiai beisbolininkai varžybose dėl 7-10 vietų po pratęsimo 10:7 įveikė Didžiąją Britaniją, o sekma...
Skaityti

Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionate kovos dėl išlikimo
2018 07 13

Italijos Groseto mieste vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate Lietuvos rinktinė kol kas rungtyniauja labai nesėkmingai. A pogrupyje pralaimėtos visos keturios rungtynės ir užimta paskutinė vieta.

Pirmadienį lietuviai Skaityti

Triuškinamas Lietuvos rinktinės pralaimėjimas ir antrosiose rungtynėse (vaizdo įrašas)
2018 07 01

Lietuvos rinktinė Vienoje beviltiškai pralaimėjo ir antrąsias Europos čempionato atrankos rungtynes prieš šeimininkę Austriją 3:25.

Rungtynių statistika:
2018-06-30 Lietuva - Austrija

Į Austrijos sostin...
Skaityti

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos beisbolininkai Austrija nepasipriešino (vaizdo įrašas)
2018 06 30

Pirmąsias Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos beisbolininkai nusileido Austrijai net 0:10. Austrai kamuoliuką sėkmingai atmušė net 10 kartų (3 HR), lietuviai - tik 1.

Rungtynių statistika:
2018-06-29 ...
Skaityti

Artėja svarbiausios Lietuvos beisbolos istorijoje rungtynės
2018 06 23

Kitą savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje Lietuvos rinktinė mače iki 2 pergalių su šeimininke Austrija kovos dėl vietos stipriausiųjų Europos komandų dvyliktuke bei tuo pačiu Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje.

Lietuvos garbę Austrijoje gins

Edvardas Matusevičius (1991-08-31)
Ma...
Skaityti

2018 06 23 - BK „Vilnius“ laimėjo Lietuvos jaunimo čempionatą
2018 06 16 - „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 12 - Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 05 14 - LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 04 24 - Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 01 22 - Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball