Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"White Sox" čempionais tapo po 88 metų pertraukos
2005 10 27


2005 metų MLB “Pasaulio serijose” kaip ir pernai užteko 4 rungtynių. Nors visos MLB finalo rungtynės tarp “Chicago White Sox” ir “Houston Astros” vyko labai atkakliai, Čikagos klubas sugebėjo laimėti seriją “sausu” rezultatu 4:0 (devynioliktas kartas MLB istorijoje).
Pirmosios rungtynės vyko Čikagos klubo aikštėje. Šeimininkai laimėjo pirmą kėlinį 1:0 (Prie 2 outų homerun’ą atmušė dešinysis filderis Jermain Dye). Antro kėlinio pradžioje “Astros” po 1-os bazės gynėjo Mike Lamb homerun’o išlygino rezultatą, bet “White Sox” į tai atsakė 2 taškais (3:1). Trečiame kėlinyje jau Hjustono klubas pelnė du taškus ir vėl išlygino rezultatą (3:3). Ketvirto kėlinio pradžioje Čikagos komandos 3-ios bazės žaidėjas Joe Crede homerun’u vėl išvedė savo komandą į priekį (4:3). “Astros” daugiau taškų šiose rungtynėse pelnyti nesugebėjo. Galutinis rungtynių rezultatas 5:3. Pergalė užrašyta “White Sox” pitčeriui Jose Contreras (3 taškai, 6 hitai per 7 kėlinius). Beje jis buvo pakeistas 8-ame kėlinyje prie 0 outų, palikęs Hjustono puolėjus pirmoje ir trečioje bazėse. Rezultatas tuo metu buvo 4:3, bet kiti du Čikagos klubo pitčeriai (du outus padaręs Neal Cotts ir iki rungtynių pabaigos mėtęs Bobby Jenks) neleido varžovams išlyginti rezultato. “Astros” startinis pitčeris 43 metų veteranas Roger Clemens dėl patemptos kojos sausgyslės buvo pakeistas po 2 kėlinių.
Antrosiose rungtynėse Čikagoje pirmieji tašką pelnė svečiai. Antrame kėlinyje solo homerun’ą atmušė “Houston Astros” trečios bazės žaidėjas Morgan Ensberg. Nors “White Sox” jau tame pačiame kėlinyje persvėrė rungtynių rezultatą (2:1), po 5 kėlinių “Astros” pirmavo 4:2. Septintame Čikagos klubo pirmos bazės žaidėjas Paul Conerko atmušė grandslam’ą prieš pitčerį Chad Qualls ir vėl išvedė savo komandą į priekį (6:4). Bet Hjusotono komanda nenuleido rankų ir devinto kėlinio pirmoje pusėje pelnė 2 taškus. Atrodė, kad rungtynes reikės pratęsti, bet su tuo nesutiko kairysis “White Sox” filderis Scott Podsednik. Būtent jo homerun’as prieš Brad Lidge leido Čikagos komandai laimėti rungtynes 7:6. Beje tai buvo antrasis S.Podsednik’o tolimas atmušimas šių metų atkrintamosiose varžybose, nors reguliaraus sezono metu jis nesugebėjo pasižymėti nė karto.
Po dviejų dienų pertraukos MLB finalo serija persikėlė į Hjustoną. Šeimininkai sėkmingai pradėjo trečiąsias serijos rungtynes. Po 4 kėlinių jie pirmavo 4:0 (ketvirtame kėlinyje solo homerun’ą atmušė dešinysis filderis Jason Lane), ir atrodė, kad šį kartą jiems niekas nesutrukdys pasiekti pergalės. Bet “Chicago White Sox” beisbolininkai penktame kėlinyje prieš “Astros” startinį pitčerį sugebėjo pelnyti net 5 taškus ir išsiveržti į priekį (5:4). Vis dėlto “Astros” aštunto kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą (5:5). Toliau sekė net penki “sausi” kėliniai. O keturioliktojo kėlinio pirmoje pusėje rungtynių didvyriu tapo “White Sox” žaidėjas Geoff Blum, homerun’u išvedęs savo komandą priekį. Šių metų atkrintamosiose varžybose tai buvo tik antras jo bandymas atmušti kamuoliuką. Po G.Blum’o atmušimo Čikagos komanda pelnė dar vieną tašką (7:5), o “Astros” savo puolime rezultato pakeisti jau nesugebėjo. Per 5 valandas 41 minutę trukusias rungtynes abi komandos bendrai panaudojo net 17 pitčerių (9 – “White Sox”, 8 – “Astros”).
Po šių rungtynių finalo serijos rezultatas tapo 3:0 ir tik didžiausi Hjustono komandos sirgaliai dar galėjo tikėti savo komandos sėkme. Nors, šiais metais “Astros” ne kartą buvo atsidūrę beviltiškoje situacijoje. Sezono pradžioje komanda buvo iškovojusi 15 pergalių ir patyrusi net 30 pralaimėjimų, bet sugebėjo laimėti Nacionalinės lygos “Wild Card”, o vėliau patekti į “Pasaulio serijas”. Be to trijuose pastaruosiuose MLB sezonuose čempionais tapdavo būtent “Wild Card” laimėjusi komanda.
Ketvirtosios rungtynės spalio 27 dieną vyko Hjustone. Tai buvo pačios nerezultatyviausios serijos rungtynės. Startiniai pitčeriai Freddy Garcia (“White Sox”; 4H, 7SO, 3BB) ir Brandon Backe (“Astros”; 5H, 7SO, 0BB) septynis kėlinius neleido puolėjams sėkmingai žaisti. Vienintelis rungtynių taškas buvo pelnytas aštuntame kėlinyje, kai po “White Sox” dešiniojo filderio J.Dye hito (trečio šiose rungtynėse) prieš Brad Lidge į “namus” iš trečiosios bazės parbėgo pinch-hitter Willie Harris.
“Chicago White Sox” čempionais tapo pirmą kartą po 1917 metų. “White Sox” pakartojo 1999 metų “New York Yankees” rekordą: 11 pergalių, 1 pralaimėjimas atkrintamosiose varžybose. Geriausia visų laikų atkrintamųjų serija priklauso “Cincinnati Reds” klubui: 7 pergalės, 0 pralaimėjimų 1976 metais.
Iš viso “White Sox” per 17 paskutinių šių metų sezono rungtynių patyrė tik vieną pralaimėjimą.


„Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 16

Kauno „Lituanica“ po pergalės pirmosiose Europos Federacijų taurės turnyro rungtynėse Lenkijos Rybniko mieste prieš šeimininkų Rybniko „Silesia“ komandą, antrose rungtynėse birželio 13 d. 0:6 nusileido Šveicarijos vicečempionams Ciuricho „Barracudas“.

Rungtynių statistika:
Skaityti

Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 06 12

Šiandien Lenkijos Rybniko mieste prasidėjo Europos federacijų taurės kvalifikacinis turnyras. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Lituanica“ 13:8 nugalėjo šeimininkų Rybniko KS „Silesia“ komandą. Po šešių kėlinių 6:1 pirmavo lenkai, bet septintąjį kauniečiai laimėjo net 10:0.

Metiku Kauno komandoje ...
Skaityti

LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball