Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"White Sox" čempionais tapo po 88 metų pertraukos
2005 10 27


2005 metų MLB “Pasaulio serijose” kaip ir pernai užteko 4 rungtynių. Nors visos MLB finalo rungtynės tarp “Chicago White Sox” ir “Houston Astros” vyko labai atkakliai, Čikagos klubas sugebėjo laimėti seriją “sausu” rezultatu 4:0 (devynioliktas kartas MLB istorijoje).
Pirmosios rungtynės vyko Čikagos klubo aikštėje. Šeimininkai laimėjo pirmą kėlinį 1:0 (Prie 2 outų homerun’ą atmušė dešinysis filderis Jermain Dye). Antro kėlinio pradžioje “Astros” po 1-os bazės gynėjo Mike Lamb homerun’o išlygino rezultatą, bet “White Sox” į tai atsakė 2 taškais (3:1). Trečiame kėlinyje jau Hjustono klubas pelnė du taškus ir vėl išlygino rezultatą (3:3). Ketvirto kėlinio pradžioje Čikagos komandos 3-ios bazės žaidėjas Joe Crede homerun’u vėl išvedė savo komandą į priekį (4:3). “Astros” daugiau taškų šiose rungtynėse pelnyti nesugebėjo. Galutinis rungtynių rezultatas 5:3. Pergalė užrašyta “White Sox” pitčeriui Jose Contreras (3 taškai, 6 hitai per 7 kėlinius). Beje jis buvo pakeistas 8-ame kėlinyje prie 0 outų, palikęs Hjustono puolėjus pirmoje ir trečioje bazėse. Rezultatas tuo metu buvo 4:3, bet kiti du Čikagos klubo pitčeriai (du outus padaręs Neal Cotts ir iki rungtynių pabaigos mėtęs Bobby Jenks) neleido varžovams išlyginti rezultato. “Astros” startinis pitčeris 43 metų veteranas Roger Clemens dėl patemptos kojos sausgyslės buvo pakeistas po 2 kėlinių.
Antrosiose rungtynėse Čikagoje pirmieji tašką pelnė svečiai. Antrame kėlinyje solo homerun’ą atmušė “Houston Astros” trečios bazės žaidėjas Morgan Ensberg. Nors “White Sox” jau tame pačiame kėlinyje persvėrė rungtynių rezultatą (2:1), po 5 kėlinių “Astros” pirmavo 4:2. Septintame Čikagos klubo pirmos bazės žaidėjas Paul Conerko atmušė grandslam’ą prieš pitčerį Chad Qualls ir vėl išvedė savo komandą į priekį (6:4). Bet Hjusotono komanda nenuleido rankų ir devinto kėlinio pirmoje pusėje pelnė 2 taškus. Atrodė, kad rungtynes reikės pratęsti, bet su tuo nesutiko kairysis “White Sox” filderis Scott Podsednik. Būtent jo homerun’as prieš Brad Lidge leido Čikagos komandai laimėti rungtynes 7:6. Beje tai buvo antrasis S.Podsednik’o tolimas atmušimas šių metų atkrintamosiose varžybose, nors reguliaraus sezono metu jis nesugebėjo pasižymėti nė karto.
Po dviejų dienų pertraukos MLB finalo serija persikėlė į Hjustoną. Šeimininkai sėkmingai pradėjo trečiąsias serijos rungtynes. Po 4 kėlinių jie pirmavo 4:0 (ketvirtame kėlinyje solo homerun’ą atmušė dešinysis filderis Jason Lane), ir atrodė, kad šį kartą jiems niekas nesutrukdys pasiekti pergalės. Bet “Chicago White Sox” beisbolininkai penktame kėlinyje prieš “Astros” startinį pitčerį sugebėjo pelnyti net 5 taškus ir išsiveržti į priekį (5:4). Vis dėlto “Astros” aštunto kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą (5:5). Toliau sekė net penki “sausi” kėliniai. O keturioliktojo kėlinio pirmoje pusėje rungtynių didvyriu tapo “White Sox” žaidėjas Geoff Blum, homerun’u išvedęs savo komandą priekį. Šių metų atkrintamosiose varžybose tai buvo tik antras jo bandymas atmušti kamuoliuką. Po G.Blum’o atmušimo Čikagos komanda pelnė dar vieną tašką (7:5), o “Astros” savo puolime rezultato pakeisti jau nesugebėjo. Per 5 valandas 41 minutę trukusias rungtynes abi komandos bendrai panaudojo net 17 pitčerių (9 – “White Sox”, 8 – “Astros”).
Po šių rungtynių finalo serijos rezultatas tapo 3:0 ir tik didžiausi Hjustono komandos sirgaliai dar galėjo tikėti savo komandos sėkme. Nors, šiais metais “Astros” ne kartą buvo atsidūrę beviltiškoje situacijoje. Sezono pradžioje komanda buvo iškovojusi 15 pergalių ir patyrusi net 30 pralaimėjimų, bet sugebėjo laimėti Nacionalinės lygos “Wild Card”, o vėliau patekti į “Pasaulio serijas”. Be to trijuose pastaruosiuose MLB sezonuose čempionais tapdavo būtent “Wild Card” laimėjusi komanda.
Ketvirtosios rungtynės spalio 27 dieną vyko Hjustone. Tai buvo pačios nerezultatyviausios serijos rungtynės. Startiniai pitčeriai Freddy Garcia (“White Sox”; 4H, 7SO, 3BB) ir Brandon Backe (“Astros”; 5H, 7SO, 0BB) septynis kėlinius neleido puolėjams sėkmingai žaisti. Vienintelis rungtynių taškas buvo pelnytas aštuntame kėlinyje, kai po “White Sox” dešiniojo filderio J.Dye hito (trečio šiose rungtynėse) prieš Brad Lidge į “namus” iš trečiosios bazės parbėgo pinch-hitter Willie Harris.
“Chicago White Sox” čempionais tapo pirmą kartą po 1917 metų. “White Sox” pakartojo 1999 metų “New York Yankees” rekordą: 11 pergalių, 1 pralaimėjimas atkrintamosiose varžybose. Geriausia visų laikų atkrintamųjų serija priklauso “Cincinnati Reds” klubui: 7 pergalės, 0 pralaimėjimų 1976 metais.
Iš viso “White Sox” per 17 paskutinių šių metų sezono rungtynių patyrė tik vieną pralaimėjimą.


Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2017 05 08

2017 m. gegužės 6 d. Vilniuje įvyko LBA prezidiumo posėdis, kuriame patvirtinta LBA suvažiavimo data, vieta ir darbotvarkė. LBA suvažiavimas įvyks 2017 m. birželio 21 d. 15 val. Žemaitės g. 6 Vilniuje. Aptarti kiti aktualūs klausimai.

Prezidiumo posėdyje išrinkta LBA Techninė komisija. Jos na...
Skaityti

Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2016 04 29

Marius Balandis šį sezoną startavo JAV St. Laurence mokyklos komandoje. Vienas iš Lietuvos jaunųjų beisbolo talentų (Lietuvos beisbolo vyrų rinktinės bei jaunių iki 23 metų rinktinės narys), tvirtai žengia į priekį savo svajonės link. Išvykęs 2016 metų ankstyvą pavasarį į JAV, TOP TIER beisbolo akad...
Skaityti

Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 25

Balandžio 24 dieną (šiąnakt Lietuvos laiku) Pitsburge Dovydas Neverauskas pateko į istoriją pagaliau sužaidęs savo pirmuosius du kėlinius MLB lygoje. Dovydas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu ir užaugusiu MLB žaidėju.

Tik prieš rungtynes su „Chicago Cubs“ įtrauktas į pagrindinę „Pittsburgh Pira...
Skaityti

Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
Naujienų archyvas
Nuorodos

2017 m. LBA turnyrų statistika
LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball