Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2005 metų "Pasaulio serijose" susitiks "White Sox" ir "Astros"
2005 10 20


Paaiškėjo MLB Amerikos ir Nacionalinės lygų nugalėtojai, kurie „Pasaulio serijose“ („World Series“) kovos dėl MLB čempiono titulo.
Amerikos lygos finalas (American League Championship Series): “Chicago White Sox” – “Los Angeles Angels”
Pirmosios rungtynės vyko Čikagoje. “Angels” pirmieji pelnė tašką antrame kėlinyje (savo trečiąjį homerun’ą šių metų atkrintamosiose varžybose atmušė kairysis filderis Garret Anderson) 1:0 ir išlaikė persvarą iki rungtynių pabaigos. Trečiame kėlinyje svečiai padidino rezultatą iki 3:0. Šio kėlinio antrojo pusėje pirmąjį tašką pelnė “White Sox” (3-ios bazės gynėjo Joe Crede solo homerun’as). Ketvirtame Čikagos klubo beisbolininkai sumažino skirtumą iki minimumo 2:3, bet daugiau taškų nė viena komanda nepelnė. Pergalę iškovojęs pitčeris šiose rungtynėse buvo Paul Byrd (5 hitai, 2 taškai per 6 kėlinius).
Antrosios rungtynės Čikagoje taip pat vyko labai atkakliai. „White Sox“ išsiveržė į priekį jau pirmame kėlinyje (1:0), bet toliau abiem komandom sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Penktame „Angels“ trečios bazės gynėjas Robb Quinlan homerun‘u išlygino rezultatą (1:1). Šis rezultatas išsilaikė iki 9 kėlinio pabaigos. Ir jei ne teisėjo klaida rungtynes būtų reikėję pratęsti. Prie dviejų outų „Angels“ pitčeris Kelvim Escobar įmetė 3 straiką Čikagos komandos ketčeriui A.J.Perzynski, kuris į kamuolį nepataikė. „Angels“ ketčeris Josh Paul pagavo kamuolį ir numetė link pitčerio kalniuko, manydamas, kad tai trečias outas. Perzynski vis dėl to nubėgo į pirmą bazę, rungtynių teisėjas nusprendė, kad J.Paul pagavo kamuoliuką nuo žemės ir kėlinį reikia tęsti. „White Sox“ pinch-runner‘is pavogė antrą bazę. Po to sekė 3-ios bazės gynėjo Joe Crede 2 bazių hitas. „Chicago White Sox“ nugalėjo 2:1. Čikagos klubo pitčeris Mark Buehrle per 9 kėlinius leido varžovams atmušti 5 hitus ir pelnyti 1 tašką.
Trečiose serijos rungtynėse Anaheime vėl pergalę iškovojo „White Sox“ (5:2). Jau pirmąjį kėlinį Čikagos komandą laimėjo 3:0 (2 taškų homerun‘ą atmušė 1-os bazės gynėjas Paul Konerko). Po 5 kėlinių „White Sox“ jau pirmavo 5:0. Šeštame 2 taškų homerun‘ą atmušė „Angels“ šortstopas Orlando Cabrera. Visas rungtynes mėtęs „White Sox“ pitčeris Jon Garland leido varžovams atmušti tik 4 hitus. Puolime pasižymėjo 2 hitus atmušęs ir 2 taškus pelnęs Čikagos komandos naujokas 2-os bazės gynėjas Tadahito Iguchi.
Ketvirtosios rungtynėse Anaheime „White Sox“ pranašumas jau buvo akivaizdus (8:2). Vėl pirmame kėlinyje homerun‘ą (šį kartą 3 taškų) atmušė P.Konerko. Ketvirtame kėlinyje pasižymėjo solo homerun‘ą atmušęs A.J.Perzynski. „White Sox“ vėl visas rungtynes išsivertė su vienu pitčeriu (Freddy Garcia). Tai tik antras kartas MLB istorijoje, kai komanda per 3 lygos finalo serijos rungtynes panaudojo tik 3 pitčerius.
Penktosios rungtynės taip pat vyko Anaheime. Šeimininkai „Los Angeles Angels“ nesugebėjo sustabdyti įsižaidusių savo priešininkų. „Chicago White Sox“ laimėjo rungtynes 6:3 ir tuo pačiu visa Amerikos lygos finalo seriją 4:1. „Angels“ pirmavo iki septinto kėlinio (3:2), kai Čikagos komandos trečios bazės gynėjas Joe Crede homerun‘u išlygino rezultatą. Dar vieną tašką svečiai pridėjo aštuntame ir du – devintame kėlinyje. „White Sox“ vėl visas rungtynes žaidė su vienu pitčeriu ir pagerino MLB rekordą: 4 pitčeriai per 4 lygos finalo serijos rungtynes. Pitčeris Jose Contreras leido varžovams atmušti 5 hitus (2SO, 2BB).
Amerikos lygos finalo naudingiausiu žaidėju pripažintas Paul Konerko.
Paskutinį kartą „Pasaulio serijose“ „Chicago White Sox“ žaidė 1959 metais, čempionų vardus buvo iškovoję 1917-aisias.
Nacionalinės lygos finalas (National American League Championship Series): “St. Louis Cardinals” – “Houston Astros”
Geriausia reguliaraus sezono komanda “St. Louis Cardinals” seriją pradėjo namuose. Jau pirmame kėlinyje “Cardinals” kairysis filderis Reggie Sanders atmušė 2 taškų homerun’ą. Antrame Sent Luiso komandos beisbolininkai padidino savo persvarą iki 3:0, o po penkto jau pirmavo 5:0. “Astros” pirmuosius taškus pelnė septintame kėlinyje, kai 2 taškų homerun’ą atmušė pusfinalio serijos didvyris Chris Burke. Galutinis rungtynių rezultatas 5:3 “Cardinals” naudai. Nugalėtojų gretose puolime be R.Sanders’o pasižymėjo šortstopas David Eckstein (2 hitai iš 4, 2 taškai). Pitčeris Chris Carpenter (5 hitai, 2 taškai per 8 kėlinius) iškovojo antrą pergalę šių metų atkrintamosiose varžybose. “Houston Astros” pitčeris Andy Pettitte (8 hitai, 5 taškai per 6 kėlinius) patyrė pirmąją savo nesėkmę po 5 iš eilės laimėtų posezoninių rungtynių, lygos finale jis nebuvo pralaimėjęs nuo 1998 metų, kai dar žaidė “New York Yankees”.
Antrosiose serijos rungtynėse Sent Luise pergalę 4:1 iškovojo „Houston Astros“. Puolime vėl pasižymėjo Hjustono klubo kairysis filderis Chris Burke (2 hitai ir 2 taškai). Pergalingas buvo „Astros“ pitčerio Roy Oswalt (5 hitai ir 1 praleistas taškas per 7 kėlinius) žaidimas. Vienintelis „Cardinals“ taškas pelnytas 6-ame kėlinyje po 1-os bazės gynėjo A.Pujols homerun‘o.
Trečiosios rungtynės jau vyko Hjustone. Šeimininkai išsiveržė į priekį ketvirtame kėlinyje, kai 2 taškų homerun‘ą atmušė 1-os bazės gynėjas Mike Lamb. „St. Louis Cardinals“ beisbolininkai pelnydami po tašką penktame ir šeštame kėliniuose išlygino rezultatą (2:2), bet šešto pabaigoje dar du taškus pelnė „Astros“. Vėl pasižymėjo 2 bazių hitą atmušęs M.Lamb. „Cardinals“ sušvelninti rezultatą sugebėjo tik paskutiniame kėlinyje. „Houston Astros“ laimėjo rungtynes 4:3. Laimėjęs rungtynes Hjustono klubo pitčeris 43 metų amžiaus veteranas Roger Clemens per 6 kėlinius leido varžovams atmušti 6 hitus ir pelnyti 2 taškus. Jį pakeitęs Chad Qualls (per 2 kėlinius nedavė atmušti nė vieno hito ir padarė 3 straikoutus. Devintame kėlinyje rungtynes pabaigė Brad Lidge.
Ketvirtasis susitikimas vėl vyko Hjustone. Per tris pirmus kėlinius komandos taškų nepelnė. Ketvirtame „St.Louis Cardinals“ savo puolime pelnė tašką, bet „Houston Astros“ dešinysis filderis homerun‘u rezultatą išlygino. Septintame jau „Astros“ išsiveržė į priekį 2:1 ir sugebėjo išlaikyti šį rezultatą iki rungtynių pabaigos. Realiausią progą išlyginti rezultatą „Cardinals“ turėjo devintame kėlinyje. Sent Luiso puolimą hitu pradėjo A.Pujols. Po dešiniojo filderio Larry Walker hito A.Pujols atsidūrė trečioje bazėje. Po to R.Sanders atmušė 3-ios bazės gynėjui Morgan Ernsberg, kuris sugebėjo numesti kamuoliuką į “namus” ketčeriui ir išoutuoti A.Pujols‘ą, bet trečią bazę užėmė L.Walker. John Mabry atmušė kamuoliuką antros bazės gynėjui Eric Bruntlett (beje iki šio kėlinio antroje bazėje žaidė Craig Biggio). Atrodė, kad E.Brunttlet mes kamuoliuką „namo“, bet jis pasirinko dvigubo outo variantą, perduodamas kamuolį į antrą bazę šortstopui Adam Everett, o šis išvengdamas jam į kojas slystančio R.Sanders‘o numetė kamuolį į pirmą bazę Lance Berkman‘ui akimirka anksčiau negu čia atbėgo J.Mabry. „Houston Astros“ pergalė leido jiems padidinti savo persvarą serijoje iki 3:1.
Penktosiose rungtynėse šeimininkams „Houston Astros“ iki pergalės ir patekimo į „Pasaulio serijas“ pritrūko vieno outo. Septintame kėlinyje Hjustono komanda po kairiojo filderio Lance Berkman homerun’o išsiveržė į priekį 4:2. Tuo pačiu rezultatu “Astros” pirmavo ir devinto kėlinio pabaigoje prie dviejų. Rungtynes kaip ir ketvirtame mače užbaiginėjo pitčeris Brad Lidge. Atrodė, kad ir Nacionalinės lygos, kaip ir išvakarėse Amerikos lygos finalas, pasibaigs anksčiau laiko tokiu pačiu rezultatu 4:1. Bet 3 taškų homerun‘ą atmušė „Cardinals“ pirmos bazės gynėjas A.Pujols ir išvedė savo komandą į priekį. Savo puolime „Astros“ jau nebesugebėjo pelnyti taškų. „St.Louis Cardinals“ laimėjo 5:4 ir sumažino atsilikimą serijoje iki 2:3. Įdomus sutapimas” antrą kartą iš eilės šiame finale “Astros” pralaimėjo, kai rungtynes pradėjo pitčeris Andy Pettitte.
Šeštosios rungtynės buvo žaidžiamos reguliaraus sezono lyderių “Cardinals” aikštėje. Bet Nacionalinės lygos “wild card” laimėtojai “Astros” sugebėjo atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo namuose ir iškovojo pergalę 5:1. Gynyboje prie šios pergalės labiausiai prisidėjo sėkmingai žaidęs pitčeris Roy Oswalt (1 praleistas taškas, 3 hitai, 6SO, 1BB per 7 kėlinius). Tai buvo jo antroji pergalė šioje lygos finalo serijoje. Puolime pasižymėjo dešinysis filderis Jason Lane, 4-ame kėlinyje atmušęs homerun’ą, ir ketčeris Brad Ausmus (3 hitai iš 4, 1 taškas). “Houston Astros” laimėjo seriją 4:2 ir pirmą kartą klubo istorijoje rungtyniaus “Pasaulio serijose”.
Pirmosios MLB finalo rungtynės tarp “Chicago White Sox” ir “Houston Astros” vyks spalio 22 dieną savo aikštės pranašumą serijoje turėsiančio Čikagos klubo aikštėje.


LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball