Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltApie Vilniaus "Vanagus"
2005 05 17


2005-ieji didelių permainų metai “Vanagų” komandoje. Klubas, gyvuojantis vos 2,5 metų, turi labai spalvingą istoriją. 2003 metų sezonas – pirmasis Vanagų komandos sezonas – buvo didelė staigmena Lietuvos beisbolo pasaulyje. Naujai sulipdytai ir jaunai komandai buvo pranašaujamas visiškas fiasko Lietuvos čempionate, kuriame jau ilgą laiką buvo nusistovėjusi keturių komandų hierarchija. Tačiau “Vanagai”, žaisdami pirmus metus, ne tik užėmė trečią vietą Lietuvos čempionate, bet ir sugebėjo laimėti trečią vietą stiprioje Lietuvos-Baltarusijos Interlygoje, į pirmąsias dvi vietas praleidę tik komandas, kurios nugalėjo “Vanagus” ir Lietuvos čempionate – Kauno “Lituanicą” ir Vilniaus “Juodąjį Vikingą”.
Po tokio sėkmingo pirmojo sezono, “Vanagai” jau nebuvo laikomi akibrokštu, o komanda, su kuria reikia skaitytis. Ir nors komanda treniruojama Virmido Neverausko atsakingai dirbo visą žiemą, 2004 m. sezonas jau nebuvo toks sėkmingas – komanda liko paskutinė Lietuvos čempionate. Nepaisant to, komanda puikiai pasirodė CEB taurės B grupės turnyre, kuriame užėmė 5-ąją vietą, sutriuškindami pajėgią Lenkijos komandą 19:6. Šiame susitikime “Vanagai” atmušė net 4 homerun`us.
Po nesėkmingo 2004 metų sezono patyrė labai skaudų smūgį. Treneris Virmidas Neverauskas su didžiąja dalimi komandos atsiskyrė nuo “Vanagų” ir įkūrė savo klubą BK “Vilnius”. Tuo tarpu “Vanaguose” liko tik trys pagrindinės sudėties žaidėjai. Tai – komandos įkūrėjas ir prezidentas Jurgis Merkelis, Aistis Radavičius ir Mindaugas Broga. Visi kiti žaidėjai – arba 14-15 metų jauniai, arba naujokai. Nepaisydami visų nesėkmių ir žaidėjų trūkumo, Vanagai subūrė komandą ir šiuo metu Lietuvos čempionate iš 7 komandų užima 6-ą vietą.
Pirmosiose varžybose balandžio 23 d. jauniesiems “Vanagėliams” teko susidurti su pajėgiausia šiuo metu Lietuvoje – Kauno “Lituanica”. Vilniečiai pralaimėjo beviltiškai 1:27. Kitą dieną Kaune vilniečiai priešinosi daug geriau. Nors mėtant geriausiems Kauno pitčeriams A.Jacynai ir M.Dargiui, “Vanagai” nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau ir kauniečiai puolime nesugebėjo parodyti gero mušimo. 5-me kėlinyje rezultatui esant tik 0:6, “Lituanica” pradėjo „gimdyti“ taškus žūtbūtiniais pastatymais ir vogimais, ir šiaip ne taip sugebėjo įgyti norimą persvarą, kad rungtynės būtų nutrauktos po 7 kėlinių. Rezultatas 0:12 – tikrai geras pasiekimas “Vanagams”, turint omenyje, jog prieš milžinišką patirtį turinčią Kauno komandą žaidę „žali“ vilniečiai sugebėjo praleisti tik 12 taškų.
Po dviejų savaičių “Vanagėliai” susitiko su antrąją Kauno komanda – LKKA. Varžybos pralaimėtos 1:16 ir 0:11. Tačiau rezultatas anaiptol nenuvylė vilniečių. Juolab, kad antrose varžybose vilniečių pitčeris Kauno komandai leido atlikti labai nedaug „hitų“. Ir tik per pačių vilniečių klaidas gynyboje ir patirties stoką puolime, varžybos vėl buvo pralaimėtos „sausai“.
Gegužės 15-16 dienomis "Vanagai" susitiko su lygos naujokais Ruklos „Vilku“, kuriuos įveikė be vargo 27:5 ir 29:10. Tiesa, antrose rungtynėse “Vilkai” parodė, kad irgi nėra iš kelmo spirti, kai po kelių sėkmingų atmušimų ir “Vanagų” klaidų gynyboje, sugebėjo pelnyti 5 taškus per vieną puolimą. Tačiau „Vilkai“ šiemet dar per silpni, kad galėtų įveikti netgi jaunuosius “Vanagėlius”.
Išvados? Išvadas galime išreikšti vienu sakiniu – kur yra noras žaisti, entuziazmas ir puiki atmosfera komandoje, pergalės ateis savaime...

Aistis Radavičius


Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04

Atviro Lietuvos beisbolo čempionato reguliariajame sezone liko sužaisti tris rungtynes, bet nepriklausomai nuo jų baigties visų komandų užimtos vietos jau aiškios. Pirmąją vietą jau anksčiau užsitikrinę Minsko beisbolininkai lau...
Skaityti

Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 09 04

Šiais metais net 7 lietuviai rungtyniavo ar buvo registruoti Norvegijos beisbolo lygos (Eliteserien) klubuose.

Geriausiai sekėsi Domui Jacevičiui, atstovavusiam daugkartiniams Norvegijos čempionams „Oslo Pretenders“. Domo komanda eilinį kartą laimėjo Norvegijos čempionatą, iškovojusi 13 per...
Skaityti

Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 08 08

Vakar Čekijoje, Slovakijoje ir Austrijoje prasidėjo Europos jaunimo beisbolo čempionatas, kuriame dalyvavo 16 rinktinių, suskirstytų į 4 pogrupius. Pirmą kartą čempionate dalyvauja 23 metų ir jaunesni beisbolininkai. Priminsime, kad pernai Izraelyje vykusiame paskutiniame Europos jaunimo iki 21 metų...
Skaityti

Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 29Prieš 95 metus Steponas Darius į Lietuvą tarp kitų sporto šakų atvežė ir beisbolą, kuriam, te neįsižeidžia krepšinio ir pan. gerbėjai, skyrė didžiausią dėmesį.Skaityti

PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 28

Penktoji Europos B grupės čempionato Lenkijoje diena prasidėjo dvejų broliškų šalių - Baltarusijos ir Ukrainos rungtynėmis, kurias po atkaklios kovos 4:3 laimėjo mūsų kaimynai gudai, užtikrindami Lietuvai vietą finale.

Lietus, ar kitos priežastys, vėl sujaukė turnyro tvarkaraštį, ir Lietuvos...
Skaityti

2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
2017 07 26 - Europos čempionate istorinė pergalė - Lietuvos beisbolininkai nugalėjo Rusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 25 - Antroji Lietuvos rinktinės pergalė Europos čempionate (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 06 23 - Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 17 - Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 07 - Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball