Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltAmerikietis Lietuvoje ieškojo beisbolo talentų ir savo šaknų
2004 12 12


„Lietuvoje yra ne vienas gabus žaidėjas, galintis padaryti puikią karjerą Amerikos profesionalų lygoje", - tokiais komplimentais Lietuvos krepšininkus dažnai apipila specialistai iš užjūrio. Šią savaitę panašią frazę ištarė ne krepšinio, o Šiaurės Amerikos profesionalų beisbolo lygos (MLB) klubo „Oakland Athletics" skautas Jimas Pransky. Keletą dienų Lietuvoje viešėjęs žinomas JAV beisbolo specialistas mūsų šalyje ne tiktai dairėsi naujų talentų, bet ir ieškojo savo šaknų. J.Pransky, kartu su žmona vadovaujantis nuosavai beisbolo mokyklai Ajovoje (JAV), Lietuvoje dalijosi savo patirtimi, įgyta dirbant vieno JAV universitetų ekipos treneriu. Lietuvių kilmės amerikietis vedė treniruotes Vilniuje, Kaune, Utenoje.
- Kodėl nusprendėte atvykti į Lietuvą, kuri šiaipjau negarsėja beisbolo tradicijomis?
- Turėjau du tikslus. Pirmiausia norėjau aplankyti šalį, kurioje gimė mano senelis. Jo pavardė buvo lietuviška - Pranckūnas. Atvykęs į JAV jis tapo Pransky. Skamba nelabai lietuviškai, ar ne? Todėl mažai kas žino, kad turiu lietuviško kraujo. Be to, aš norėjau įsitikinti, koks yra Lietuvos beisbolo lygis, pasižvalgyti perspektyvių žaidėjų ir pakalbėti apie galimą bendradarbiavimą. Beje, planuoju netrukus vėl atvykti į Lietuvą ir padėti realizuoti vieną kitą projektą.
- Kokį įspūdį susidarėte apie Lietuvos beisbolą?
- Mane pribloškė Lietuvos beisbolo trenerių atsidavimas sporto šakai, jų pasiaukojimas, entuziazmas. Žmonės aukoja savo laisvalaikį, dirba sunkiomis sąlygomis. Maloniai nustebau išvydęs šimtus vaikų, kuriuos sudomino beisbolas. Be abejo, Lietuvoje, palyginti su JAV, beisbolas žengia tik pirmuosius žingsnius. Todėl nenuostabu, kad pas jus dar daug ko trūksta. Pavyzdžiui, aikščių. Amerikoje važiuodamas keliu kone kas keletą mylių gali pastebėti neblogą beisbolo aikštę.
- Gal jūs pamatėte jaunų talentingų žaidėjų, kurie domintų JAV profesionalų klubus?
- Prasibrauti tiesiai į profesionalų lygą, nežaidus JAV studentų varžybose, labai sudėtinga. Todėl pirmiausia gabiems lietuviams reikėtų mėginti patekti į studentų komandas, kurios yra tikrai gero lygio. Pastebėjau keletą jaunuolių, kurie, jei nenustos tobulėti, gali tikėtis rimtos karjeros už Atlanto.
- Kuo paaiškintumėte tai, jog amerikiečiai ar japonai dėl beisbolo eina iš proto, o Europoje ši sporto šaka nelabai prigijo?
- Didelės reikšmės turi tradicijos. Beisbolas Jungtinėse Valstijose per ilgus dešimtmečius žmonėms įaugęs į kraują. Pas mus tai - viena iš trijų populiariausių sporto šakų. - Dažnam Lietuvos sporto ai struoliui gerai pažįstama tiktai NBA lyga. Ar MLB pagal organizuotumą ir finansines galimybes prilygsta šiam krepšinio analogui?
- Iš tiesų MLB lyga nedaug kuo skiriasi nuo NBA. Beisbolo lygos žaidėjai uždirba didelius atlyginimus, o žvaigždės – netgi astronomines sumas. Štai viena ryškiausių MLB čempionato žvaigždžių Alexas Rodriguezas prieš keletą metų pasirašė sutartį su „New York Yankees". Šis beisbolininkas per 10 metų uždirbs 250 milijonų dolerių. Tokią sumą daugeliui sunku net įsivaizduoti. MLB veikla puikiai organizuota. Prie to prisideda daugybė kvalifikuotų vadybininkų, administratorių bei kitų specialistų, kurių pareigas sunku net įvardyti. Lyga gauna dideles pajamas iš televizijos transliacijų, kas vakarą per televiziją galima išvysti 2 ar 3 rungtynių transliacijas. Be to, JAV yra keturios žemesnės lygos, kurios yra glaudžiai susijusios su MLB. Jose žaidžia profesionalūs žaidėjai, dirba rimti treneriai ir kiti specialistai. Taip pat yra keletas vadinamųjų nepriklausomų lygų, kurių žaidėjai taip pat gauna atlyginimus.
- Ko gero, finansinėmis sąlygomis nesiskundžia ir JAV beisbolo vadybininkai, agentai arba skautai, tokie kaip jūs?
- Man užtenka to, kad aš galiu pragyventi iš mėgstamos veiklos. Per savo 14-os metų skauto karjerą atradau 4 žaidėjus, kurie vėliau prasibrovė į MLB. Jie netapo žvaigždėmis, bet man atrodo, kad dirbau ne veltui.
- Kaip tapote „Oakland Athletics" klubo skautu?
- Septynerius metus aš dirbau universiteto komandos treneriu ir sulaukiau pasiūlymo išmėginti jėgas MLB klube. Mano darbas - ieškoti potencialių klubo naujokų, juos įvertinti. Todėl daug važinėju po Ameriką, stebiu jaunus žaidėjus.
- Vienas populiariausių JAV amerikinio futbolo profesionalų (NFL) lygos žaidėjų yra lietuvių kilmės amerikietis Joe Jurevičius. Gal ir beisbolo lygoje yra žaidėjų, turinčių lietuviškas šaknis?
- Iš tiesų J.Jurevičius yra, ko gero, garsiausias lietuvių kilmės amerikietis sportininkas. Tikrai žinau, kad ir MLB yra daugiau lietuviško kraujo nei vien tik mano (juokiasi). Išsamiau šiuo klausimu pasidomėsiu, kai tik grįšiu namo.

Zigmas Jurevičius ("Lietuvos rytas", 2004 12 11)


Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball