Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltAmerikietis Lietuvoje ieškojo beisbolo talentų ir savo šaknų
2004 12 12


„Lietuvoje yra ne vienas gabus žaidėjas, galintis padaryti puikią karjerą Amerikos profesionalų lygoje", - tokiais komplimentais Lietuvos krepšininkus dažnai apipila specialistai iš užjūrio. Šią savaitę panašią frazę ištarė ne krepšinio, o Šiaurės Amerikos profesionalų beisbolo lygos (MLB) klubo „Oakland Athletics" skautas Jimas Pransky. Keletą dienų Lietuvoje viešėjęs žinomas JAV beisbolo specialistas mūsų šalyje ne tiktai dairėsi naujų talentų, bet ir ieškojo savo šaknų. J.Pransky, kartu su žmona vadovaujantis nuosavai beisbolo mokyklai Ajovoje (JAV), Lietuvoje dalijosi savo patirtimi, įgyta dirbant vieno JAV universitetų ekipos treneriu. Lietuvių kilmės amerikietis vedė treniruotes Vilniuje, Kaune, Utenoje.
- Kodėl nusprendėte atvykti į Lietuvą, kuri šiaipjau negarsėja beisbolo tradicijomis?
- Turėjau du tikslus. Pirmiausia norėjau aplankyti šalį, kurioje gimė mano senelis. Jo pavardė buvo lietuviška - Pranckūnas. Atvykęs į JAV jis tapo Pransky. Skamba nelabai lietuviškai, ar ne? Todėl mažai kas žino, kad turiu lietuviško kraujo. Be to, aš norėjau įsitikinti, koks yra Lietuvos beisbolo lygis, pasižvalgyti perspektyvių žaidėjų ir pakalbėti apie galimą bendradarbiavimą. Beje, planuoju netrukus vėl atvykti į Lietuvą ir padėti realizuoti vieną kitą projektą.
- Kokį įspūdį susidarėte apie Lietuvos beisbolą?
- Mane pribloškė Lietuvos beisbolo trenerių atsidavimas sporto šakai, jų pasiaukojimas, entuziazmas. Žmonės aukoja savo laisvalaikį, dirba sunkiomis sąlygomis. Maloniai nustebau išvydęs šimtus vaikų, kuriuos sudomino beisbolas. Be abejo, Lietuvoje, palyginti su JAV, beisbolas žengia tik pirmuosius žingsnius. Todėl nenuostabu, kad pas jus dar daug ko trūksta. Pavyzdžiui, aikščių. Amerikoje važiuodamas keliu kone kas keletą mylių gali pastebėti neblogą beisbolo aikštę.
- Gal jūs pamatėte jaunų talentingų žaidėjų, kurie domintų JAV profesionalų klubus?
- Prasibrauti tiesiai į profesionalų lygą, nežaidus JAV studentų varžybose, labai sudėtinga. Todėl pirmiausia gabiems lietuviams reikėtų mėginti patekti į studentų komandas, kurios yra tikrai gero lygio. Pastebėjau keletą jaunuolių, kurie, jei nenustos tobulėti, gali tikėtis rimtos karjeros už Atlanto.
- Kuo paaiškintumėte tai, jog amerikiečiai ar japonai dėl beisbolo eina iš proto, o Europoje ši sporto šaka nelabai prigijo?
- Didelės reikšmės turi tradicijos. Beisbolas Jungtinėse Valstijose per ilgus dešimtmečius žmonėms įaugęs į kraują. Pas mus tai - viena iš trijų populiariausių sporto šakų. - Dažnam Lietuvos sporto ai struoliui gerai pažįstama tiktai NBA lyga. Ar MLB pagal organizuotumą ir finansines galimybes prilygsta šiam krepšinio analogui?
- Iš tiesų MLB lyga nedaug kuo skiriasi nuo NBA. Beisbolo lygos žaidėjai uždirba didelius atlyginimus, o žvaigždės – netgi astronomines sumas. Štai viena ryškiausių MLB čempionato žvaigždžių Alexas Rodriguezas prieš keletą metų pasirašė sutartį su „New York Yankees". Šis beisbolininkas per 10 metų uždirbs 250 milijonų dolerių. Tokią sumą daugeliui sunku net įsivaizduoti. MLB veikla puikiai organizuota. Prie to prisideda daugybė kvalifikuotų vadybininkų, administratorių bei kitų specialistų, kurių pareigas sunku net įvardyti. Lyga gauna dideles pajamas iš televizijos transliacijų, kas vakarą per televiziją galima išvysti 2 ar 3 rungtynių transliacijas. Be to, JAV yra keturios žemesnės lygos, kurios yra glaudžiai susijusios su MLB. Jose žaidžia profesionalūs žaidėjai, dirba rimti treneriai ir kiti specialistai. Taip pat yra keletas vadinamųjų nepriklausomų lygų, kurių žaidėjai taip pat gauna atlyginimus.
- Ko gero, finansinėmis sąlygomis nesiskundžia ir JAV beisbolo vadybininkai, agentai arba skautai, tokie kaip jūs?
- Man užtenka to, kad aš galiu pragyventi iš mėgstamos veiklos. Per savo 14-os metų skauto karjerą atradau 4 žaidėjus, kurie vėliau prasibrovė į MLB. Jie netapo žvaigždėmis, bet man atrodo, kad dirbau ne veltui.
- Kaip tapote „Oakland Athletics" klubo skautu?
- Septynerius metus aš dirbau universiteto komandos treneriu ir sulaukiau pasiūlymo išmėginti jėgas MLB klube. Mano darbas - ieškoti potencialių klubo naujokų, juos įvertinti. Todėl daug važinėju po Ameriką, stebiu jaunus žaidėjus.
- Vienas populiariausių JAV amerikinio futbolo profesionalų (NFL) lygos žaidėjų yra lietuvių kilmės amerikietis Joe Jurevičius. Gal ir beisbolo lygoje yra žaidėjų, turinčių lietuviškas šaknis?
- Iš tiesų J.Jurevičius yra, ko gero, garsiausias lietuvių kilmės amerikietis sportininkas. Tikrai žinau, kad ir MLB yra daugiau lietuviško kraujo nei vien tik mano (juokiasi). Išsamiau šiuo klausimu pasidomėsiu, kai tik grįšiu namo.

Zigmas Jurevičius ("Lietuvos rytas", 2004 12 11)


Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 23

Birželio 23 dieną, ketvirtadienį, baigėsi 2017 metų Lietuvos pirmasis jaunimo iki 23 metų beisbolo čempionatas. Lemiamose trečiose finalo rungtynėse Kaune BK „Vilnius“ 17:14 įveikė reguliaraus sezono...
Skaityti

Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 17

Lietuvos čempionė Kauno „Lituanica“ šią savaitę su labai pajėgiais varžovais rungtyniauja Europos federacijų taurės atrankos turnyre Švedijos sostinėje Stokholme.

„Lituanica“ pirmadienį pirmosiose rungtynėse 4:12 nusileido triskart Didžiosios Britanijos Nacionalinės lygos čempionams „London M...
Skaityti

Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 06 07

Pakviesti Rusijos beisbolo federacijos ir gavę Europos beisbolo konfederacijos pritarimą, vilniečiai teisėjai Žilvinas Bareika ir Arnoldas Ramanauskas surengė beisbolo teisėjų seminarą Rusijos mieste Iževske, Udmurtijos Respublikos sostinėje.

Seminaras buvo sudėtinė dalis sporto festivalio, k...
Skaityti

Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2017 05 08

2017 m. gegužės 6 d. Vilniuje įvyko LBA prezidiumo posėdis, kuriame patvirtinta LBA suvažiavimo data, vieta ir darbotvarkė. LBA suvažiavimas įvyks 2017 m. birželio 21 d. 15 val. Žemaitės g. 6 Vilniuje. Aptarti kiti aktualūs klausimai.

Prezidiumo posėdyje išrinkta LBA Techninė komisija. Jos na...
Skaityti

Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2016 04 29

Marius Balandis šį sezoną startavo JAV St. Laurence mokyklos komandoje. Vienas iš Lietuvos jaunųjų beisbolo talentų (Lietuvos beisbolo vyrų rinktinės bei jaunių iki 23 metų rinktinės narys), tvirtai žengia į priekį savo svajonės link. Išvykęs 2016 metų ankstyvą pavasarį į JAV, TOP TIER beisbolo akad...
Skaityti

2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball