Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltAmerikietis Lietuvoje ieškojo beisbolo talentų ir savo šaknų
2004 12 12


„Lietuvoje yra ne vienas gabus žaidėjas, galintis padaryti puikią karjerą Amerikos profesionalų lygoje", - tokiais komplimentais Lietuvos krepšininkus dažnai apipila specialistai iš užjūrio. Šią savaitę panašią frazę ištarė ne krepšinio, o Šiaurės Amerikos profesionalų beisbolo lygos (MLB) klubo „Oakland Athletics" skautas Jimas Pransky. Keletą dienų Lietuvoje viešėjęs žinomas JAV beisbolo specialistas mūsų šalyje ne tiktai dairėsi naujų talentų, bet ir ieškojo savo šaknų. J.Pransky, kartu su žmona vadovaujantis nuosavai beisbolo mokyklai Ajovoje (JAV), Lietuvoje dalijosi savo patirtimi, įgyta dirbant vieno JAV universitetų ekipos treneriu. Lietuvių kilmės amerikietis vedė treniruotes Vilniuje, Kaune, Utenoje.
- Kodėl nusprendėte atvykti į Lietuvą, kuri šiaipjau negarsėja beisbolo tradicijomis?
- Turėjau du tikslus. Pirmiausia norėjau aplankyti šalį, kurioje gimė mano senelis. Jo pavardė buvo lietuviška - Pranckūnas. Atvykęs į JAV jis tapo Pransky. Skamba nelabai lietuviškai, ar ne? Todėl mažai kas žino, kad turiu lietuviško kraujo. Be to, aš norėjau įsitikinti, koks yra Lietuvos beisbolo lygis, pasižvalgyti perspektyvių žaidėjų ir pakalbėti apie galimą bendradarbiavimą. Beje, planuoju netrukus vėl atvykti į Lietuvą ir padėti realizuoti vieną kitą projektą.
- Kokį įspūdį susidarėte apie Lietuvos beisbolą?
- Mane pribloškė Lietuvos beisbolo trenerių atsidavimas sporto šakai, jų pasiaukojimas, entuziazmas. Žmonės aukoja savo laisvalaikį, dirba sunkiomis sąlygomis. Maloniai nustebau išvydęs šimtus vaikų, kuriuos sudomino beisbolas. Be abejo, Lietuvoje, palyginti su JAV, beisbolas žengia tik pirmuosius žingsnius. Todėl nenuostabu, kad pas jus dar daug ko trūksta. Pavyzdžiui, aikščių. Amerikoje važiuodamas keliu kone kas keletą mylių gali pastebėti neblogą beisbolo aikštę.
- Gal jūs pamatėte jaunų talentingų žaidėjų, kurie domintų JAV profesionalų klubus?
- Prasibrauti tiesiai į profesionalų lygą, nežaidus JAV studentų varžybose, labai sudėtinga. Todėl pirmiausia gabiems lietuviams reikėtų mėginti patekti į studentų komandas, kurios yra tikrai gero lygio. Pastebėjau keletą jaunuolių, kurie, jei nenustos tobulėti, gali tikėtis rimtos karjeros už Atlanto.
- Kuo paaiškintumėte tai, jog amerikiečiai ar japonai dėl beisbolo eina iš proto, o Europoje ši sporto šaka nelabai prigijo?
- Didelės reikšmės turi tradicijos. Beisbolas Jungtinėse Valstijose per ilgus dešimtmečius žmonėms įaugęs į kraują. Pas mus tai - viena iš trijų populiariausių sporto šakų. - Dažnam Lietuvos sporto ai struoliui gerai pažįstama tiktai NBA lyga. Ar MLB pagal organizuotumą ir finansines galimybes prilygsta šiam krepšinio analogui?
- Iš tiesų MLB lyga nedaug kuo skiriasi nuo NBA. Beisbolo lygos žaidėjai uždirba didelius atlyginimus, o žvaigždės – netgi astronomines sumas. Štai viena ryškiausių MLB čempionato žvaigždžių Alexas Rodriguezas prieš keletą metų pasirašė sutartį su „New York Yankees". Šis beisbolininkas per 10 metų uždirbs 250 milijonų dolerių. Tokią sumą daugeliui sunku net įsivaizduoti. MLB veikla puikiai organizuota. Prie to prisideda daugybė kvalifikuotų vadybininkų, administratorių bei kitų specialistų, kurių pareigas sunku net įvardyti. Lyga gauna dideles pajamas iš televizijos transliacijų, kas vakarą per televiziją galima išvysti 2 ar 3 rungtynių transliacijas. Be to, JAV yra keturios žemesnės lygos, kurios yra glaudžiai susijusios su MLB. Jose žaidžia profesionalūs žaidėjai, dirba rimti treneriai ir kiti specialistai. Taip pat yra keletas vadinamųjų nepriklausomų lygų, kurių žaidėjai taip pat gauna atlyginimus.
- Ko gero, finansinėmis sąlygomis nesiskundžia ir JAV beisbolo vadybininkai, agentai arba skautai, tokie kaip jūs?
- Man užtenka to, kad aš galiu pragyventi iš mėgstamos veiklos. Per savo 14-os metų skauto karjerą atradau 4 žaidėjus, kurie vėliau prasibrovė į MLB. Jie netapo žvaigždėmis, bet man atrodo, kad dirbau ne veltui.
- Kaip tapote „Oakland Athletics" klubo skautu?
- Septynerius metus aš dirbau universiteto komandos treneriu ir sulaukiau pasiūlymo išmėginti jėgas MLB klube. Mano darbas - ieškoti potencialių klubo naujokų, juos įvertinti. Todėl daug važinėju po Ameriką, stebiu jaunus žaidėjus.
- Vienas populiariausių JAV amerikinio futbolo profesionalų (NFL) lygos žaidėjų yra lietuvių kilmės amerikietis Joe Jurevičius. Gal ir beisbolo lygoje yra žaidėjų, turinčių lietuviškas šaknis?
- Iš tiesų J.Jurevičius yra, ko gero, garsiausias lietuvių kilmės amerikietis sportininkas. Tikrai žinau, kad ir MLB yra daugiau lietuviško kraujo nei vien tik mano (juokiasi). Išsamiau šiuo klausimu pasidomėsiu, kai tik grįšiu namo.

Zigmas Jurevičius ("Lietuvos rytas", 2004 12 11)


Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

Andrius ir beisbolas
2017 11 13

Andrius Polikaitis žaidžia beisbolą nuo pat jaunystės. Priklausė kelioms jaunimo komandoms ir keturis metus žaidė gimnazijos beisbolo komandoje. 2016 metų pabaigoje Andrius nusprendė, kad dar ne laikas užbaigti beisbolo karjerą ir 2016-2017 sezonui buvo priimtas į Kalifornijos Politechnikos univers...
Skaityti

LBA prezidiumo posėdis
2017 11 13

Savaitgali įvyko naujos sudėties LBA prezidiumo posėdis. Jame buvo nuspręsta 2017 m. sezono uždarymą vykdyti gruodžio 2 d. Baltupių progimnazijoje Vilniuje. Čia įvyks Lietuvos beisbolo čempionato nugalėtojų ir prizininkų, geriausių visų amžiaus grupių beisbolininkų, geriausių Europos vyrų čempionato...
Skaityti

2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball