Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2004 metų "Pasaulio serijas" laimėjo "Boston Red Sox"
2004 10 31


2004 metų MLB finale („Pasaulio serijose“) „Boston Red Sox“ nugalėjo „St. Louis Cardinals“ bendru rezultatu 4:0 ir pirmą kartą nuo 1918 metų iškovojo čempionų vardus.
Pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės vyko spalio 23 dieną Bostono „Fenway Park“ stadione. Jose abiejų komandų puolimas aiškiai pranoko ir gynybą, ir pitčerius. Jau pirmame ininge šeimininkai pirmavo 4:0 (3 taškų homerun‘ą atmušė turbūt sėkmingiausią savo sezoną žaidžiantis „Red Sox“ DH David Ortiz). „Cardinals“ pelnė po tašką antrame ir trečiame (dešiniojo filderio Larry Walker‘io homerun‘as), bet po 3 iningų Bostono klubas jau pirmavo 7:2. Vis dėlto „Cardinals“ atrado savyje jėgų išlyginti žaidimą ir po 6 iningų rezultatas jau buvo 7:7. Septintame „Red Sox išsiveržė į priekį (9:7), bet aštunto kėlinio pradžioje Sent Luiso komanda vėl išlygino rezultatą (9:9). Aštunto iningo pabaigoje 2 taškų homerun‘ą atmušė „Red Sox“ antros bazės žaidėjas Mark Bellhorn, po kurio „Cardinals“ jau nebesugebėjo atsigauti. Rungtynes užbaigęs Bostono komandos pitčeris Keith Foulke per 1 ir 2/3 iningo neleido varžovams pelnyti taškų. Galutinis rezultatas – 11:9.
„Red Sox“ gynyboje suklydo net 4 kartus („Cardinals“ – vieną) , bet tai nesutrukdė jiems pasiekti pergalės. Abi komandos kartu pelnė net 20 taškų. Tai buvo rezultatyviausios pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės istorijoje.
Antrosios rungtynes sekančią dieną taip pat buvo žaidžiamos Bostone. Pagrindiniu rungtynių herojumi tapo „Red Sox“ 37 metų pitčeris Curt Schiling, žaidęs su traumuota koja, bet nepaisant to, leido per šešis iningus „Cardinals“ beisbolininkams atmušti tik 4 hitus ir pelnyti tik vieną tašką (ERA – 0,00). Po šešių iningų svečiai pirmavo 6:1 ir per likusius tris, Sent Luiso klubas sugebėjo tik sušvelninti skirtumą iki 2:6. Bostono komandos beisbolininkai vėl gynyboje suklydo net 4 kartus, jų varžovai – nė karto.
Jau prieš šias „Pasaulio serijas“ buvo aišku, kad „St. Louis Cardinals“ žymiai sėkmingiau žaidžia namuose, todėl spalio 26 dieną trečiose finalo serijos rungtynėse Sent Luiso „Busch“ stadione laukta šeiminių pergalės, bet ir vėl nugalėjo „Boston Red Sox“ (4:1). Tai buvo pirmasis „Cardinals“ pralaimėjimas namuose šių metų atkrintamosiose varžybose. Vėl sėkmingai sužaidė „Red Sox“ startinis pitčeris. Šį kartą tai buvo Pedro Martinez, per 7 iningus leidęs atmušti 3 hitus (0 taškų). Pirmame ininge Bostono komandos kairysis outfiilderis Manny Ramirez atmušė homerun‘ą prie 2 outų prieš „Cardinals“ startinį pitčerį Jeff‘ą Suppan‘ą. Po penkių iningų „Red Sox“ jau pirmavo 4:0. Vienas iš dviejų taškų penktame ininge taip pat pelnytas po M.Ramirez‘o sėkmingo atmušimo. Pirmąjį ir paskutinįjį tašką šiose rungtynėse (bei, kaip vėliau paaiškėjo, ir paskutinį šių metų sezone) „Cardinals“ pelnė devintame ininge: homerun‘ą prieš pitčerį K.Foulke, esant vienam outui, atmušė dešinysis outfilderis Larry Walker.
Spalio 27 dieną Sent Luise „Red Sox“ nugalėjo šeimininkus „sausu“ rezultatu 3:0 ir tuo pačiu „sausai“ laimėjo seriją (4:0). Ir vėl Bostono komanda turbūt laimėjo pitčerio dėka. Derek Lowe per 7 iningus leido atmušti 3 hitus (0 taškų, 4 straikoutai, 1 BB). Tai buvo trečioji jo pergalė šių metų atkrintamosiose varžybose iš trijų (Su šiuo pitčeriu „Red Sox“ beje laimėjo ir lemiamas Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“). Aštuntame ininge mėtę Bronson Arroyo ir Alan Embree bei devintame K.Foulke taip pat neleido „Cardinals“ beisbolininkams pelnyti taškų. Kaip ir trečiosiose rungtynėse „Red Sox“ į priekį išsiveržė pirmame ininge po homerun‘o (centro filderis Johnny Damon prie 0 outų prieš „Cardinals“ pitčerį Jason Marquis). Trečiame ininge po dešiniojo filderio Trot‘o Nixon‘o dviejų bazių hito rezultatas padidėjo iki 3:0 ir toks išliko iki rungtynių pabaigos.
Naudingiausiu žaidėju (MVP) šių metų „Pasaulio serijose“ išrinktas „Red Sox“ kairysis filderis Manny Ramirez: 7 hitai iš 17 (atmušimo vidurkis 0,412), 1 homerun‘as ir 4RBI.
Per 3 paskutines finalo serijos rungtynes „Red Sox“ iki tol sėkmingai visą sezoną žaidusiems „Cardinals“ puolėjams leido pelnyti tik 3 taškus. Įskaitant ir paskutines Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“, „Boston Red Sox“ atkrintamosiose varžybose iškovojo 8 pergales iš eilės. Tai naujas MLB visų laikų rekordas. Viso 2004 metų atkrintamosiose varžybose „Red Sox“ laimėjo 11, pralaimėjo 3 rungtynes. Tai ketvirtas – penktas rezultatas MLB istorijoje (pirmas priklauso „New York Yankees“, 1999 metais iškovojusiems 11 pergalių ir pralaimėjusiems ik kartą). Nė vienose šių metų „Pasaulio Serijų“ rungtynėse „St. Louis Cardinals“ net nepirmavo. „Red Sox“ ketvirtąja komanda MLB istorijoje neleidusia savo varžovams išsiveržti į priekį nė vienose finalo serijos rungtynėse (paskutinį kartą tai buvo pavykę padaryti „Oakland Athletics“ beisbolininkams 1989 metais). Trečius metus iš eilės MLB (ar Pasaulio) čempionų vardus iškovojo tik „wild card“ dėka (geriausia iš antrąsias vietas lygos pogrupiuose užėmusių komandų) į atkrintamąsias varžybas patekęs klubas.
Spalio 30 dieną, šeštadienį, apie 3 mln. sirgalių Bostono gatvėse oficialiai atšventė istorinę savo komandos pergalę „Pasaulio serijose“.


Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2017 05 08

2017 m. gegužės 6 d. Vilniuje įvyko LBA prezidiumo posėdis, kuriame patvirtinta LBA suvažiavimo data, vieta ir darbotvarkė. LBA suvažiavimas įvyks 2017 m. birželio 21 d. 15 val. Žemaitės g. 6 Vilniuje. Aptarti kiti aktualūs klausimai.

Prezidiumo posėdyje išrinkta LBA Techninė komisija. Jos na...
Skaityti

Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2016 04 29

Marius Balandis šį sezoną startavo JAV St. Laurence mokyklos komandoje. Vienas iš Lietuvos jaunųjų beisbolo talentų (Lietuvos beisbolo vyrų rinktinės bei jaunių iki 23 metų rinktinės narys), tvirtai žengia į priekį savo svajonės link. Išvykęs 2016 metų ankstyvą pavasarį į JAV, TOP TIER beisbolo akad...
Skaityti

Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 25

Balandžio 24 dieną (šiąnakt Lietuvos laiku) Pitsburge Dovydas Neverauskas pateko į istoriją pagaliau sužaidęs savo pirmuosius du kėlinius MLB lygoje. Dovydas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu ir užaugusiu MLB žaidėju.

Tik prieš rungtynes su „Chicago Cubs“ įtrauktas į pagrindinę „Pittsburgh Pira...
Skaityti

Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 02 19 - Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
Naujienų archyvas
Nuorodos

2017 m. LBA turnyrų statistika
LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball