Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2004 metų "Pasaulio serijas" laimėjo "Boston Red Sox"
2004 10 31


2004 metų MLB finale („Pasaulio serijose“) „Boston Red Sox“ nugalėjo „St. Louis Cardinals“ bendru rezultatu 4:0 ir pirmą kartą nuo 1918 metų iškovojo čempionų vardus.
Pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės vyko spalio 23 dieną Bostono „Fenway Park“ stadione. Jose abiejų komandų puolimas aiškiai pranoko ir gynybą, ir pitčerius. Jau pirmame ininge šeimininkai pirmavo 4:0 (3 taškų homerun‘ą atmušė turbūt sėkmingiausią savo sezoną žaidžiantis „Red Sox“ DH David Ortiz). „Cardinals“ pelnė po tašką antrame ir trečiame (dešiniojo filderio Larry Walker‘io homerun‘as), bet po 3 iningų Bostono klubas jau pirmavo 7:2. Vis dėlto „Cardinals“ atrado savyje jėgų išlyginti žaidimą ir po 6 iningų rezultatas jau buvo 7:7. Septintame „Red Sox išsiveržė į priekį (9:7), bet aštunto kėlinio pradžioje Sent Luiso komanda vėl išlygino rezultatą (9:9). Aštunto iningo pabaigoje 2 taškų homerun‘ą atmušė „Red Sox“ antros bazės žaidėjas Mark Bellhorn, po kurio „Cardinals“ jau nebesugebėjo atsigauti. Rungtynes užbaigęs Bostono komandos pitčeris Keith Foulke per 1 ir 2/3 iningo neleido varžovams pelnyti taškų. Galutinis rezultatas – 11:9.
„Red Sox“ gynyboje suklydo net 4 kartus („Cardinals“ – vieną) , bet tai nesutrukdė jiems pasiekti pergalės. Abi komandos kartu pelnė net 20 taškų. Tai buvo rezultatyviausios pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės istorijoje.
Antrosios rungtynes sekančią dieną taip pat buvo žaidžiamos Bostone. Pagrindiniu rungtynių herojumi tapo „Red Sox“ 37 metų pitčeris Curt Schiling, žaidęs su traumuota koja, bet nepaisant to, leido per šešis iningus „Cardinals“ beisbolininkams atmušti tik 4 hitus ir pelnyti tik vieną tašką (ERA – 0,00). Po šešių iningų svečiai pirmavo 6:1 ir per likusius tris, Sent Luiso klubas sugebėjo tik sušvelninti skirtumą iki 2:6. Bostono komandos beisbolininkai vėl gynyboje suklydo net 4 kartus, jų varžovai – nė karto.
Jau prieš šias „Pasaulio serijas“ buvo aišku, kad „St. Louis Cardinals“ žymiai sėkmingiau žaidžia namuose, todėl spalio 26 dieną trečiose finalo serijos rungtynėse Sent Luiso „Busch“ stadione laukta šeiminių pergalės, bet ir vėl nugalėjo „Boston Red Sox“ (4:1). Tai buvo pirmasis „Cardinals“ pralaimėjimas namuose šių metų atkrintamosiose varžybose. Vėl sėkmingai sužaidė „Red Sox“ startinis pitčeris. Šį kartą tai buvo Pedro Martinez, per 7 iningus leidęs atmušti 3 hitus (0 taškų). Pirmame ininge Bostono komandos kairysis outfiilderis Manny Ramirez atmušė homerun‘ą prie 2 outų prieš „Cardinals“ startinį pitčerį Jeff‘ą Suppan‘ą. Po penkių iningų „Red Sox“ jau pirmavo 4:0. Vienas iš dviejų taškų penktame ininge taip pat pelnytas po M.Ramirez‘o sėkmingo atmušimo. Pirmąjį ir paskutinįjį tašką šiose rungtynėse (bei, kaip vėliau paaiškėjo, ir paskutinį šių metų sezone) „Cardinals“ pelnė devintame ininge: homerun‘ą prieš pitčerį K.Foulke, esant vienam outui, atmušė dešinysis outfilderis Larry Walker.
Spalio 27 dieną Sent Luise „Red Sox“ nugalėjo šeimininkus „sausu“ rezultatu 3:0 ir tuo pačiu „sausai“ laimėjo seriją (4:0). Ir vėl Bostono komanda turbūt laimėjo pitčerio dėka. Derek Lowe per 7 iningus leido atmušti 3 hitus (0 taškų, 4 straikoutai, 1 BB). Tai buvo trečioji jo pergalė šių metų atkrintamosiose varžybose iš trijų (Su šiuo pitčeriu „Red Sox“ beje laimėjo ir lemiamas Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“). Aštuntame ininge mėtę Bronson Arroyo ir Alan Embree bei devintame K.Foulke taip pat neleido „Cardinals“ beisbolininkams pelnyti taškų. Kaip ir trečiosiose rungtynėse „Red Sox“ į priekį išsiveržė pirmame ininge po homerun‘o (centro filderis Johnny Damon prie 0 outų prieš „Cardinals“ pitčerį Jason Marquis). Trečiame ininge po dešiniojo filderio Trot‘o Nixon‘o dviejų bazių hito rezultatas padidėjo iki 3:0 ir toks išliko iki rungtynių pabaigos.
Naudingiausiu žaidėju (MVP) šių metų „Pasaulio serijose“ išrinktas „Red Sox“ kairysis filderis Manny Ramirez: 7 hitai iš 17 (atmušimo vidurkis 0,412), 1 homerun‘as ir 4RBI.
Per 3 paskutines finalo serijos rungtynes „Red Sox“ iki tol sėkmingai visą sezoną žaidusiems „Cardinals“ puolėjams leido pelnyti tik 3 taškus. Įskaitant ir paskutines Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“, „Boston Red Sox“ atkrintamosiose varžybose iškovojo 8 pergales iš eilės. Tai naujas MLB visų laikų rekordas. Viso 2004 metų atkrintamosiose varžybose „Red Sox“ laimėjo 11, pralaimėjo 3 rungtynes. Tai ketvirtas – penktas rezultatas MLB istorijoje (pirmas priklauso „New York Yankees“, 1999 metais iškovojusiems 11 pergalių ir pralaimėjusiems ik kartą). Nė vienose šių metų „Pasaulio Serijų“ rungtynėse „St. Louis Cardinals“ net nepirmavo. „Red Sox“ ketvirtąja komanda MLB istorijoje neleidusia savo varžovams išsiveržti į priekį nė vienose finalo serijos rungtynėse (paskutinį kartą tai buvo pavykę padaryti „Oakland Athletics“ beisbolininkams 1989 metais). Trečius metus iš eilės MLB (ar Pasaulio) čempionų vardus iškovojo tik „wild card“ dėka (geriausia iš antrąsias vietas lygos pogrupiuose užėmusių komandų) į atkrintamąsias varžybas patekęs klubas.
Spalio 30 dieną, šeštadienį, apie 3 mln. sirgalių Bostono gatvėse oficialiai atšventė istorinę savo komandos pergalę „Pasaulio serijose“.


Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 20

Tarptautinės beisbolo ir softbolo konfederacijos (WBSC) paskelbtame pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva po pergalės Europos B grupės čempionate Lenkijoje iš 38-osios vietos pakilo į 33-iąją. Tiek aukštai pasauliniame reitinge Lietuva dar nebuvo užkopusi. Reitingo lyderių šešetukas išliko nepaki...
Skaityti

Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04

Atviro Lietuvos beisbolo čempionato reguliariajame sezone liko sužaisti tris rungtynes, bet nepriklausomai nuo jų baigties visų komandų užimtos vietos jau aiškios. Pirmąją vietą jau anksčiau užsitikrinę Minsko beisbolininkai lau...
Skaityti

Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 09 04

Šiais metais net 7 lietuviai rungtyniavo ar buvo registruoti Norvegijos beisbolo lygos (Eliteserien) klubuose.

Geriausiai sekėsi Domui Jacevičiui, atstovavusiam daugkartiniams Norvegijos čempionams „Oslo Pretenders“. Domo komanda eilinį kartą laimėjo Norvegijos čempionatą, iškovojusi 13 per...
Skaityti

Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 08 08

Vakar Čekijoje, Slovakijoje ir Austrijoje prasidėjo Europos jaunimo beisbolo čempionatas, kuriame dalyvavo 16 rinktinių, suskirstytų į 4 pogrupius. Pirmą kartą čempionate dalyvauja 23 metų ir jaunesni beisbolininkai. Priminsime, kad pernai Izraelyje vykusiame paskutiniame Europos jaunimo iki 21 metų...
Skaityti

Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 29Prieš 95 metus Steponas Darius į Lietuvą tarp kitų sporto šakų atvežė ir beisbolą, kuriam, te neįsižeidžia krepšinio ir pan. gerbėjai, skyrė didžiausią dėmesį.Skaityti

2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
2017 07 26 - Europos čempionate istorinė pergalė - Lietuvos beisbolininkai nugalėjo Rusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 25 - Antroji Lietuvos rinktinės pergalė Europos čempionate (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 06 23 - Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 17 - Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 07 - Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball