Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt2004 metų "Pasaulio serijas" laimėjo "Boston Red Sox"
2004 10 31


2004 metų MLB finale („Pasaulio serijose“) „Boston Red Sox“ nugalėjo „St. Louis Cardinals“ bendru rezultatu 4:0 ir pirmą kartą nuo 1918 metų iškovojo čempionų vardus.
Pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės vyko spalio 23 dieną Bostono „Fenway Park“ stadione. Jose abiejų komandų puolimas aiškiai pranoko ir gynybą, ir pitčerius. Jau pirmame ininge šeimininkai pirmavo 4:0 (3 taškų homerun‘ą atmušė turbūt sėkmingiausią savo sezoną žaidžiantis „Red Sox“ DH David Ortiz). „Cardinals“ pelnė po tašką antrame ir trečiame (dešiniojo filderio Larry Walker‘io homerun‘as), bet po 3 iningų Bostono klubas jau pirmavo 7:2. Vis dėlto „Cardinals“ atrado savyje jėgų išlyginti žaidimą ir po 6 iningų rezultatas jau buvo 7:7. Septintame „Red Sox išsiveržė į priekį (9:7), bet aštunto kėlinio pradžioje Sent Luiso komanda vėl išlygino rezultatą (9:9). Aštunto iningo pabaigoje 2 taškų homerun‘ą atmušė „Red Sox“ antros bazės žaidėjas Mark Bellhorn, po kurio „Cardinals“ jau nebesugebėjo atsigauti. Rungtynes užbaigęs Bostono komandos pitčeris Keith Foulke per 1 ir 2/3 iningo neleido varžovams pelnyti taškų. Galutinis rezultatas – 11:9.
„Red Sox“ gynyboje suklydo net 4 kartus („Cardinals“ – vieną) , bet tai nesutrukdė jiems pasiekti pergalės. Abi komandos kartu pelnė net 20 taškų. Tai buvo rezultatyviausios pirmosios „Pasaulio serijų“ rungtynės istorijoje.
Antrosios rungtynes sekančią dieną taip pat buvo žaidžiamos Bostone. Pagrindiniu rungtynių herojumi tapo „Red Sox“ 37 metų pitčeris Curt Schiling, žaidęs su traumuota koja, bet nepaisant to, leido per šešis iningus „Cardinals“ beisbolininkams atmušti tik 4 hitus ir pelnyti tik vieną tašką (ERA – 0,00). Po šešių iningų svečiai pirmavo 6:1 ir per likusius tris, Sent Luiso klubas sugebėjo tik sušvelninti skirtumą iki 2:6. Bostono komandos beisbolininkai vėl gynyboje suklydo net 4 kartus, jų varžovai – nė karto.
Jau prieš šias „Pasaulio serijas“ buvo aišku, kad „St. Louis Cardinals“ žymiai sėkmingiau žaidžia namuose, todėl spalio 26 dieną trečiose finalo serijos rungtynėse Sent Luiso „Busch“ stadione laukta šeiminių pergalės, bet ir vėl nugalėjo „Boston Red Sox“ (4:1). Tai buvo pirmasis „Cardinals“ pralaimėjimas namuose šių metų atkrintamosiose varžybose. Vėl sėkmingai sužaidė „Red Sox“ startinis pitčeris. Šį kartą tai buvo Pedro Martinez, per 7 iningus leidęs atmušti 3 hitus (0 taškų). Pirmame ininge Bostono komandos kairysis outfiilderis Manny Ramirez atmušė homerun‘ą prie 2 outų prieš „Cardinals“ startinį pitčerį Jeff‘ą Suppan‘ą. Po penkių iningų „Red Sox“ jau pirmavo 4:0. Vienas iš dviejų taškų penktame ininge taip pat pelnytas po M.Ramirez‘o sėkmingo atmušimo. Pirmąjį ir paskutinįjį tašką šiose rungtynėse (bei, kaip vėliau paaiškėjo, ir paskutinį šių metų sezone) „Cardinals“ pelnė devintame ininge: homerun‘ą prieš pitčerį K.Foulke, esant vienam outui, atmušė dešinysis outfilderis Larry Walker.
Spalio 27 dieną Sent Luise „Red Sox“ nugalėjo šeimininkus „sausu“ rezultatu 3:0 ir tuo pačiu „sausai“ laimėjo seriją (4:0). Ir vėl Bostono komanda turbūt laimėjo pitčerio dėka. Derek Lowe per 7 iningus leido atmušti 3 hitus (0 taškų, 4 straikoutai, 1 BB). Tai buvo trečioji jo pergalė šių metų atkrintamosiose varžybose iš trijų (Su šiuo pitčeriu „Red Sox“ beje laimėjo ir lemiamas Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“). Aštuntame ininge mėtę Bronson Arroyo ir Alan Embree bei devintame K.Foulke taip pat neleido „Cardinals“ beisbolininkams pelnyti taškų. Kaip ir trečiosiose rungtynėse „Red Sox“ į priekį išsiveržė pirmame ininge po homerun‘o (centro filderis Johnny Damon prie 0 outų prieš „Cardinals“ pitčerį Jason Marquis). Trečiame ininge po dešiniojo filderio Trot‘o Nixon‘o dviejų bazių hito rezultatas padidėjo iki 3:0 ir toks išliko iki rungtynių pabaigos.
Naudingiausiu žaidėju (MVP) šių metų „Pasaulio serijose“ išrinktas „Red Sox“ kairysis filderis Manny Ramirez: 7 hitai iš 17 (atmušimo vidurkis 0,412), 1 homerun‘as ir 4RBI.
Per 3 paskutines finalo serijos rungtynes „Red Sox“ iki tol sėkmingai visą sezoną žaidusiems „Cardinals“ puolėjams leido pelnyti tik 3 taškus. Įskaitant ir paskutines Amerikos lygos finalo rungtynes prieš „New York Yankees“, „Boston Red Sox“ atkrintamosiose varžybose iškovojo 8 pergales iš eilės. Tai naujas MLB visų laikų rekordas. Viso 2004 metų atkrintamosiose varžybose „Red Sox“ laimėjo 11, pralaimėjo 3 rungtynes. Tai ketvirtas – penktas rezultatas MLB istorijoje (pirmas priklauso „New York Yankees“, 1999 metais iškovojusiems 11 pergalių ir pralaimėjusiems ik kartą). Nė vienose šių metų „Pasaulio Serijų“ rungtynėse „St. Louis Cardinals“ net nepirmavo. „Red Sox“ ketvirtąja komanda MLB istorijoje neleidusia savo varžovams išsiveržti į priekį nė vienose finalo serijos rungtynėse (paskutinį kartą tai buvo pavykę padaryti „Oakland Athletics“ beisbolininkams 1989 metais). Trečius metus iš eilės MLB (ar Pasaulio) čempionų vardus iškovojo tik „wild card“ dėka (geriausia iš antrąsias vietas lygos pogrupiuose užėmusių komandų) į atkrintamąsias varžybas patekęs klubas.
Spalio 30 dieną, šeštadienį, apie 3 mln. sirgalių Bostono gatvėse oficialiai atšventė istorinę savo komandos pergalę „Pasaulio serijose“.


„Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 16

Kauno „Lituanica“ po pergalės pirmosiose Europos Federacijų taurės turnyro rungtynėse Lenkijos Rybniko mieste prieš šeimininkų Rybniko „Silesia“ komandą, antrose rungtynėse birželio 13 d. 0:6 nusileido Šveicarijos vicečempionams Ciuricho „Barracudas“.

Rungtynių statistika:
Skaityti

Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 06 12

Šiandien Lenkijos Rybniko mieste prasidėjo Europos federacijų taurės kvalifikacinis turnyras. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Lituanica“ 13:8 nugalėjo šeimininkų Rybniko KS „Silesia“ komandą. Po šešių kėlinių 6:1 pirmavo lenkai, bet septintąjį kauniečiai laimėjo net 10:0.

Metiku Kauno komandoje ...
Skaityti

LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 04 24

Kauno „Lituanica“ balandžio 27-29 dienomis dalyvaus „Minsko taurės“ turnyre. Be kauniečių čia dar rungtyniaus BK „Minskas“, Maskvos „Moskvič“ ir Kirovogrado „Biatechnkom“ beisbolininkai.

Praėjusį savaitgalį Minske dvejas draugiškas rungtynes su vietos beisbolininkais žaidė Utenos „Titanai“. P...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball