Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltNacionalinėje lygoje nugalėjo "St. Louis Cardinals"
2004 10 22


2004 metų MLB Nacionalinės lygos finalo serijoje „National League Championship Series“) susitiko absoliučiai stipriausia MLB reguliaraus sezono komanda "St. Louis Cardinals" ir pirmą kartą į lygos finalą patekę "Houston Astros" beisbolininkai.
Spalio 13 dieną pirmosiose finalo serijos rungtynėse St. Louis‘o „Busch“ stadione „Cardinals“ įveikė „Houston Astros“ 10:7. Po 4 kėlinio 4:2 pirmavo Hjustono komanda. „Cardinals“ rezultatą išlygino penktame (4:4), o šeštame pelnę 6 „sausus“ nulėmė rungtynių baigtį. Visi 7 „Astros“ taškai pasiekti po homerun‘ų. Dviejų taškų homerun‘us atmušė centro filderis Carlos Beltran (pirmame ininge), 2-os bazės žaidėjas Jeff Kent (ketvirtame), dešinysis filderis Lance Berkman (aštuntame), vieno taško homerun‘ą – pinch-hitter‘is Mike Lamb (devintame). „Cardinals“ gretose pasižymėjo 1-os bazės žaidėjas Albert Pujols, atmušęs 2 taškų homerun‘ą rungtynių pradžioje.
Spalio 14 dieną „St. Louis Cardinals“ namuose vėl iškovojo pergalę (6:4) ir serijos rezultatas tapo 2:0. Šį kartą visus savo taškus homerun‘ų pagalba pelnė „Cardinals“. Penktame kėlinyje 2 taškų homerun‘us atmušę dešinysis filderis Larry Walker ir 3-ios bazės žaidėjas Scott Rolen persvėrė rezultatą (4:3). Iki penkto iningo 3:0 pirmavo „Astros“. Septintame svečiai išlygino rezultatą (4:4), bet aštuntame antrąjį savo homerun‘ą rungtynėse atmušęs S.Rolen ir ketvirtąjį šių metų atkrintamosiose rungtynėse A.Pujols vėl išvedė į priekį šeimininkus. Atmušęs ketvirtąjį homerun‘ą A.Pujols pagerino asmeninį St.Louis žaidėjų atkrintamosiose rungtynėse per vieną sezoną atmuštų homerun‘ų rekordą. Du homerun‘us šiose rungtynėse atmušė „Houston Astros“ (C.Beltran – pirmame ininge ir 3-ios bazės gynėjas Morgan Ensberg – ketvirtame).
Tai buvo ketvirtoji „Cardinals“ pergalė iš keturių šių metų atkrintamosiose varžybose namuose žaistų rungtynių.
Po šių rungtynių Nacionalinė lygos finalo serija persikėlė į Hjustoną ir jau pirmosiose rungtynėse namuose spalio 16 dieną „Houston Astros“ iškovojo pergalę 5:2. Puikiai sužaidė „Astros“ pitčeriai: legendinis 42 metų Roger Clemens (2 praleisti taškai per 7 iningus), kuris vis dar nebaigia savo karjeros MLB, ir užbaigiantysis Brad Lidge (0 praleistų taškų, tik 1 hitas ir 5 straikoutai per 2 iningus). Pirmame kėlinyje „Cardinals‘ išsiveržė į priekį 1:0 (homerun‘ą atmušė L.Walker), bet „Astros“ tame pačiame kėlinyje persvėrė rezultatą 3:1 (2 taškų homerun‘ą atmušė J.Kent). Antrame ininge po centro filderio Jim‘o Edmonds‘o homerun‘o svečiai sušvelnino rezultatą iki 2:3, bet daugiau taškų šiose rungtynėse Sent Luiso beisbolininkai nepelnė, aštuntame ininge homerun‘us atmušę C.Beltran ir L.Berkman padidino „Astros“ pranašumą iki 5:2.
Ketvirtosios finalo serijos rungtynės spalio 17 dieną Hjustone buvo dar atkaklesnės. Pirmąjį iningą, kuriame 2 taškų homerun‘ą atmušė A.Pujols, 3:1 laimėjo „Cardinals“ beisbolininkai. Po ketvirto kėlinio jie pirmavo 5:3. šeštame ininge (homerun‘ą atmušė L.Berkman) „Astros“ rezultatą išlygino, o septintame po C.Beltran‘o homerun‘o (tai buvo 5-asis jo atmušimas už tvoros per penkias rungtynes iš eilės) persvėrė 6:5. Antras rungtynes iš eilės Hjustono komandos užbaigiantysis pitčeris B.Lidge per 2 paskutinius kėlinius išsaugojo pergalingą rezultatą (6:5), neleisdamas varžovams pelnyti taškų. Po šių rungtynių serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Iki šiol lygų finaluose išlyginti serijos rezultatą pralaimint 0:2 buvo pavykę tik 2 klubams (Beje 1985 metais tai pavyko „St.Louis Cardinals“)
Penktosios finalo rungtynės buvo trečios iš eilės Hjustone ir trečią kartą laimėjo „Astros“ beisbolininkai (3:0), išsiverždami į priekį serijoje (3:2). Pergalingas buvo antros bazės žaidėjo Jeff‘o Kent‘o 3 taškų homerun‘as devintame ininge. Iki tol abiems komandoms taškų pelnyti nepavyko. „Astros“ pitčeris Brandon Backe per 8 iningus leido priešininkams atmušti tik vieną hitą (2 BB, 4 SO), o devintame vėl rungtynes užbaiginėjo B.Lidge (0 H, 2 SO). Taip pat tik vieną hitą per 7 kėlinius leido atmušti ir „Cardinals“ pitčeris Woody Williams (2 BB, 4 SO), gerai mėtė ir jį pakeitęs Jason Isringhausen, kol lemtingojo homerun‘o prieš jį neatmušė J.Kent. Tai buvo jau 23-iasis „Houston Astros“ homerun‘as šių metų atkrintamosiose varžybose. Iki rekordo (27), kurį 2002 metų atkrintamosiose varžybose pasiekė „San Francisko Giants“ jiems po šių rungtynių buvo likę 4 tolimi atmušimai.
Šeštosios rungtynės spalio 20 dieną jau vyko Sent Luise. Šeimininkai laimėjo pirmą iningą 2:1 po A.Pujols’o 2 taškų homerun’o, jau šeštojo šių metų atkrintamosiose varžybose. Po trečiojo kėlinio “Cardinals” pirmavo 4:2. Ketvirtame skirtumą iki minimumo homerun’u sumažino “Astros” 3-ios bazės žaidėjas Mike Lamb. Iki devintojo iningo rezultatas nepakito. Paskutiniame kėlinyje Hjustono klubo beisbolininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (4:4). Tuo metu “Cardinals” pitčeris buvo J.Isringhausen. Vis dėlto treneriai nepabijojo jo išleisti ir dešimtame kėlinyje. “Astros” gretose nuo 9-to iki 11-o kėlinio sėkmingai žaidė geriausias komandos užbaigiantysis pitčeris B.Lidge. Dvyliktame ininge jį pakeitė Dan Miceli. “Cardinals” beisbolininkai, atrodo to tik ir telaukė. Viską išsprendė centro filderio J.Edmonds’o 2 taškų homerun’as. Po 12-os iningų kovos “Cardinals” nugalėjo 6:4 ir pratęsė finalo seriją iki septintų rungtynių. Sent Luiso komandos pitčeris Julian Tavarez (kuriam užrašyta pergalė šiose rungtynėse) per 2 paskutinius rungtynių kėlinius neleido atmušti nė vieno hito.
Lemiamos rungtynės spalio 21 dieną taip pat vyko Sent Luise. Jau pirmasis rungtynių atmušėjas “Astros” kairysis filderis Craig Biggio atmušė homerun’ą ir “Houston Astros” beisbolininkai išsiveržė į priekį. Nepaisant homerun’o “Cardinals” startinis pitčeris Jeff Suppan toliau mėtė gana užtikrintai ir per 6 kėlinius leido Hjustono beisbolininkams pelnyti tik 2 taškus. Iki 6 šešto iningo “Astros” dar pirmavo 2:1, bet šiame ininge “St. Louis Cardinals” pelnė 3 taškus ir pasiekė persilaužimą. Iš pradžių A.Pujols’o 2 bazių hitas prieš iki tol sėkmingai mėčiusį “Astros” pitčerį Roger’į Clemens’ą išlygino rungtynių rezultatą, po to sekė 3-ios bazės žaidėjo Scott’o Rolen’o 2 taškų homerun’as (4:2). Dar vieną tašką “Cardinals” pelnė aštuntame ininge. Po J.Suppan’ o po vieną iningą mėtę 3 Sent Luiso klubo pitčeriai (Kiko Calero, Julian Tavarez, Jason Isringhausen) nedavė atmušti nė vieno hito savo varžovams.
“St Louis Cardinals” nugalėjo lemiamose rungtynėse 5:2 (šių metų atkrintamosiose varžybose tai buvo 6-oji iš eilės komandos pergalė namuose), iškovojo Nacionalinės lygos čempionų vardus ir jau spalio 23 dieną Bostono “Fenway Park” stadione žais pirmąsias “Pasaulio serijų” rungtynes prieš “Boston Red Sox” dėl MLB čempionų titulo.
“Cardinals” “Pasaulio serijose” žais jau šešioliktą kartą (paskutinį kartą 1987 metais). Iš 15 ligšiolinių finalų Sent Luiso klubas laimėjo 9.


2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 27

2017 m. Europos beisbolo čempionatuose dalyvaus 3 Lietuvos rinktinės.

Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė liepos 24-30 d. Lenkijos Miejska Gorkoje (Lenkija) dalyvaus Europos B grupės čempionate kartu su Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir Slovakijos komandomis. Į Vokietijoje 2018 metų Eu...
Skaityti

Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16

Lietuvos vyrų ir jaunimo (iki 23 metų) beisbolo rinktinės pradėjo pasiruošimą liepos 24-30 d. Lenkijoje ir Serbijoje vyksiančiam Europos B grupės čempionatui ir rugpjūčio 7-13 d. Čekijos Brno mieste – Europos jaunimo čempionatui.

Gruodžio 27 ir 29 dienomis pagal asmeninius pakvietimus pakvies...
Skaityti

2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
2016 09 10 - Apdovanota 2016 m. Europos jaunimo U21 beisbolo čempionato III vietos laimėtoja Lietuvos jaunimo U21 beisbolo rinktinė
2016 08 16 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva pakilo į 35 vietą
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball