Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltNacionalinėje lygoje nugalėjo "St. Louis Cardinals"
2004 10 22


2004 metų MLB Nacionalinės lygos finalo serijoje „National League Championship Series“) susitiko absoliučiai stipriausia MLB reguliaraus sezono komanda "St. Louis Cardinals" ir pirmą kartą į lygos finalą patekę "Houston Astros" beisbolininkai.
Spalio 13 dieną pirmosiose finalo serijos rungtynėse St. Louis‘o „Busch“ stadione „Cardinals“ įveikė „Houston Astros“ 10:7. Po 4 kėlinio 4:2 pirmavo Hjustono komanda. „Cardinals“ rezultatą išlygino penktame (4:4), o šeštame pelnę 6 „sausus“ nulėmė rungtynių baigtį. Visi 7 „Astros“ taškai pasiekti po homerun‘ų. Dviejų taškų homerun‘us atmušė centro filderis Carlos Beltran (pirmame ininge), 2-os bazės žaidėjas Jeff Kent (ketvirtame), dešinysis filderis Lance Berkman (aštuntame), vieno taško homerun‘ą – pinch-hitter‘is Mike Lamb (devintame). „Cardinals“ gretose pasižymėjo 1-os bazės žaidėjas Albert Pujols, atmušęs 2 taškų homerun‘ą rungtynių pradžioje.
Spalio 14 dieną „St. Louis Cardinals“ namuose vėl iškovojo pergalę (6:4) ir serijos rezultatas tapo 2:0. Šį kartą visus savo taškus homerun‘ų pagalba pelnė „Cardinals“. Penktame kėlinyje 2 taškų homerun‘us atmušę dešinysis filderis Larry Walker ir 3-ios bazės žaidėjas Scott Rolen persvėrė rezultatą (4:3). Iki penkto iningo 3:0 pirmavo „Astros“. Septintame svečiai išlygino rezultatą (4:4), bet aštuntame antrąjį savo homerun‘ą rungtynėse atmušęs S.Rolen ir ketvirtąjį šių metų atkrintamosiose rungtynėse A.Pujols vėl išvedė į priekį šeimininkus. Atmušęs ketvirtąjį homerun‘ą A.Pujols pagerino asmeninį St.Louis žaidėjų atkrintamosiose rungtynėse per vieną sezoną atmuštų homerun‘ų rekordą. Du homerun‘us šiose rungtynėse atmušė „Houston Astros“ (C.Beltran – pirmame ininge ir 3-ios bazės gynėjas Morgan Ensberg – ketvirtame).
Tai buvo ketvirtoji „Cardinals“ pergalė iš keturių šių metų atkrintamosiose varžybose namuose žaistų rungtynių.
Po šių rungtynių Nacionalinė lygos finalo serija persikėlė į Hjustoną ir jau pirmosiose rungtynėse namuose spalio 16 dieną „Houston Astros“ iškovojo pergalę 5:2. Puikiai sužaidė „Astros“ pitčeriai: legendinis 42 metų Roger Clemens (2 praleisti taškai per 7 iningus), kuris vis dar nebaigia savo karjeros MLB, ir užbaigiantysis Brad Lidge (0 praleistų taškų, tik 1 hitas ir 5 straikoutai per 2 iningus). Pirmame kėlinyje „Cardinals‘ išsiveržė į priekį 1:0 (homerun‘ą atmušė L.Walker), bet „Astros“ tame pačiame kėlinyje persvėrė rezultatą 3:1 (2 taškų homerun‘ą atmušė J.Kent). Antrame ininge po centro filderio Jim‘o Edmonds‘o homerun‘o svečiai sušvelnino rezultatą iki 2:3, bet daugiau taškų šiose rungtynėse Sent Luiso beisbolininkai nepelnė, aštuntame ininge homerun‘us atmušę C.Beltran ir L.Berkman padidino „Astros“ pranašumą iki 5:2.
Ketvirtosios finalo serijos rungtynės spalio 17 dieną Hjustone buvo dar atkaklesnės. Pirmąjį iningą, kuriame 2 taškų homerun‘ą atmušė A.Pujols, 3:1 laimėjo „Cardinals“ beisbolininkai. Po ketvirto kėlinio jie pirmavo 5:3. šeštame ininge (homerun‘ą atmušė L.Berkman) „Astros“ rezultatą išlygino, o septintame po C.Beltran‘o homerun‘o (tai buvo 5-asis jo atmušimas už tvoros per penkias rungtynes iš eilės) persvėrė 6:5. Antras rungtynes iš eilės Hjustono komandos užbaigiantysis pitčeris B.Lidge per 2 paskutinius kėlinius išsaugojo pergalingą rezultatą (6:5), neleisdamas varžovams pelnyti taškų. Po šių rungtynių serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Iki šiol lygų finaluose išlyginti serijos rezultatą pralaimint 0:2 buvo pavykę tik 2 klubams (Beje 1985 metais tai pavyko „St.Louis Cardinals“)
Penktosios finalo rungtynės buvo trečios iš eilės Hjustone ir trečią kartą laimėjo „Astros“ beisbolininkai (3:0), išsiverždami į priekį serijoje (3:2). Pergalingas buvo antros bazės žaidėjo Jeff‘o Kent‘o 3 taškų homerun‘as devintame ininge. Iki tol abiems komandoms taškų pelnyti nepavyko. „Astros“ pitčeris Brandon Backe per 8 iningus leido priešininkams atmušti tik vieną hitą (2 BB, 4 SO), o devintame vėl rungtynes užbaiginėjo B.Lidge (0 H, 2 SO). Taip pat tik vieną hitą per 7 kėlinius leido atmušti ir „Cardinals“ pitčeris Woody Williams (2 BB, 4 SO), gerai mėtė ir jį pakeitęs Jason Isringhausen, kol lemtingojo homerun‘o prieš jį neatmušė J.Kent. Tai buvo jau 23-iasis „Houston Astros“ homerun‘as šių metų atkrintamosiose varžybose. Iki rekordo (27), kurį 2002 metų atkrintamosiose varžybose pasiekė „San Francisko Giants“ jiems po šių rungtynių buvo likę 4 tolimi atmušimai.
Šeštosios rungtynės spalio 20 dieną jau vyko Sent Luise. Šeimininkai laimėjo pirmą iningą 2:1 po A.Pujols’o 2 taškų homerun’o, jau šeštojo šių metų atkrintamosiose varžybose. Po trečiojo kėlinio “Cardinals” pirmavo 4:2. Ketvirtame skirtumą iki minimumo homerun’u sumažino “Astros” 3-ios bazės žaidėjas Mike Lamb. Iki devintojo iningo rezultatas nepakito. Paskutiniame kėlinyje Hjustono klubo beisbolininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (4:4). Tuo metu “Cardinals” pitčeris buvo J.Isringhausen. Vis dėlto treneriai nepabijojo jo išleisti ir dešimtame kėlinyje. “Astros” gretose nuo 9-to iki 11-o kėlinio sėkmingai žaidė geriausias komandos užbaigiantysis pitčeris B.Lidge. Dvyliktame ininge jį pakeitė Dan Miceli. “Cardinals” beisbolininkai, atrodo to tik ir telaukė. Viską išsprendė centro filderio J.Edmonds’o 2 taškų homerun’as. Po 12-os iningų kovos “Cardinals” nugalėjo 6:4 ir pratęsė finalo seriją iki septintų rungtynių. Sent Luiso komandos pitčeris Julian Tavarez (kuriam užrašyta pergalė šiose rungtynėse) per 2 paskutinius rungtynių kėlinius neleido atmušti nė vieno hito.
Lemiamos rungtynės spalio 21 dieną taip pat vyko Sent Luise. Jau pirmasis rungtynių atmušėjas “Astros” kairysis filderis Craig Biggio atmušė homerun’ą ir “Houston Astros” beisbolininkai išsiveržė į priekį. Nepaisant homerun’o “Cardinals” startinis pitčeris Jeff Suppan toliau mėtė gana užtikrintai ir per 6 kėlinius leido Hjustono beisbolininkams pelnyti tik 2 taškus. Iki 6 šešto iningo “Astros” dar pirmavo 2:1, bet šiame ininge “St. Louis Cardinals” pelnė 3 taškus ir pasiekė persilaužimą. Iš pradžių A.Pujols’o 2 bazių hitas prieš iki tol sėkmingai mėčiusį “Astros” pitčerį Roger’į Clemens’ą išlygino rungtynių rezultatą, po to sekė 3-ios bazės žaidėjo Scott’o Rolen’o 2 taškų homerun’as (4:2). Dar vieną tašką “Cardinals” pelnė aštuntame ininge. Po J.Suppan’ o po vieną iningą mėtę 3 Sent Luiso klubo pitčeriai (Kiko Calero, Julian Tavarez, Jason Isringhausen) nedavė atmušti nė vieno hito savo varžovams.
“St Louis Cardinals” nugalėjo lemiamose rungtynėse 5:2 (šių metų atkrintamosiose varžybose tai buvo 6-oji iš eilės komandos pergalė namuose), iškovojo Nacionalinės lygos čempionų vardus ir jau spalio 23 dieną Bostono “Fenway Park” stadione žais pirmąsias “Pasaulio serijų” rungtynes prieš “Boston Red Sox” dėl MLB čempionų titulo.
“Cardinals” “Pasaulio serijose” žais jau šešioliktą kartą (paskutinį kartą 1987 metais). Iš 15 ligšiolinių finalų Sent Luiso klubas laimėjo 9.


Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04

Atviro Lietuvos beisbolo čempionato reguliariajame sezone liko sužaisti tris rungtynes, bet nepriklausomai nuo jų baigties visų komandų užimtos vietos jau aiškios. Pirmąją vietą jau anksčiau užsitikrinę Minsko beisbolininkai lau...
Skaityti

Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 09 04

Šiais metais net 7 lietuviai rungtyniavo ar buvo registruoti Norvegijos beisbolo lygos (Eliteserien) klubuose.

Geriausiai sekėsi Domui Jacevičiui, atstovavusiam daugkartiniams Norvegijos čempionams „Oslo Pretenders“. Domo komanda eilinį kartą laimėjo Norvegijos čempionatą, iškovojusi 13 per...
Skaityti

Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 08 08

Vakar Čekijoje, Slovakijoje ir Austrijoje prasidėjo Europos jaunimo beisbolo čempionatas, kuriame dalyvavo 16 rinktinių, suskirstytų į 4 pogrupius. Pirmą kartą čempionate dalyvauja 23 metų ir jaunesni beisbolininkai. Priminsime, kad pernai Izraelyje vykusiame paskutiniame Europos jaunimo iki 21 metų...
Skaityti

Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 29Prieš 95 metus Steponas Darius į Lietuvą tarp kitų sporto šakų atvežė ir beisbolą, kuriam, te neįsižeidžia krepšinio ir pan. gerbėjai, skyrė didžiausią dėmesį.Skaityti

PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 28

Penktoji Europos B grupės čempionato Lenkijoje diena prasidėjo dvejų broliškų šalių - Baltarusijos ir Ukrainos rungtynėmis, kurias po atkaklios kovos 4:3 laimėjo mūsų kaimynai gudai, užtikrindami Lietuvai vietą finale.

Lietus, ar kitos priežastys, vėl sujaukė turnyro tvarkaraštį, ir Lietuvos...
Skaityti

2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
2017 07 26 - Europos čempionate istorinė pergalė - Lietuvos beisbolininkai nugalėjo Rusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 25 - Antroji Lietuvos rinktinės pergalė Europos čempionate (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Europos čempionato starte Lietuva po atkaklios kovos įveikė Baltarusiją (Vaizdo įrašas)
2017 07 24 - Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate liko dešimta
2017 06 23 - Lietuvos jaunimo čempionatą laimėjo BK „Vilnius“
2017 06 17 - Kauno „Lituanica“ pateko Europos federacijų taurės turnyro finalą
2017 06 07 - Teisėjai iš Vilniaus surengė seminarą Rusijoje, Iževsko mieste
2017 05 08 - Lietuvos beisbolo asociacijos prezidiumo ir techninės komisijos posėdžiai
2016 04 29 - Marius Balandis pradėjo sezoną JAV
2017 04 25 - Dovydas Neverauskas debiutavo MLB lygoje
2017 04 11 - Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 06 - Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 03 28 - 2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 08 - Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball