Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Boston Red Sox" - 2004 metų MLB Amerikos lygos čempionai
2004 10 21


Pasibaigė 2004 metų MLB Amerikos lygos finalo serija tarp “New York Yankees” ir “Boston Red Sox”.
Pirmosiose rungtynėse Niujorke spalio 12 dieną. „Yankees“ po 6 iningų pirmavo 8:0. Bostono komanda aštunto kėlinio pirmoje pusėje sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo (7:8), bet 2 taškus antroje kėlinio pusėje pelnę „Yankees“ laimėjo rungtynes 10:7. Rungtynes pradėjęs Niujorko komandos pitčeris Mike Mussina net devyniolikai iš eilės „Red Sox“ atmušėjų neleido atmušti hito. Ši sėkminga serija buvo nutraukta tik septintame ininge prie 2 outų, kai 2 bazių hitą atmušė Bostono komandos 2-os bazės žaidėjas Mark Bellhorn. Viso septintame ininge „Red Sox“ pelnė 5 taškus. Rungtynes pabaigęs „Yankees“ pitčeris Mariano Rivera, į stadioną atvyko tik antrame ininge, kadangi tik rungtynių dieną jis grįžo iš Panamos po 2 šeimos narių laidotuvių. Pradėjęs rungtynes aštunto iningo pabaigoje, jis neleido priešininkams išlyginti rezultato, nors Bostono komandos žaidėjas buvo trečioje bazėje, ir be hitų sužaidė devintą iningą.
„Red Sox“ pitčeris Curt Schilling per 3 pirmus iningus praleido net 6 taškus. Tai buvo prasčiausios jo rungtynės sezone. „Yankees“ kairysis outflderis Hideki Matsui pakartojo Amerikos lygos finalų rekordą – 5 RBI. Dešinysis Niujorko komandos filderis Gary Sheffield pelnė 4 taškus. Keturi pirmieji Niujorko komandos atmušėjai (šortstopas Derek Jeter, 3-ios bazės gynėjas Alex Rodriguez, G.Sheffield ir H.Matsui) atmušė 9 hitus iš 18 bei pelnė 9 iš 10 komandos taškų. Dar vieną tašką 6-ame ininge homerun‘u pelnė DH Kenny Lofton. Septintame ininge prie 2 outų homerun‘ą atmušė „Red Sox“ ketčeris Jason Varitek.
Kitą dieną antrosiose rungtynėse „Yankees“ pitčeriai žaidė dar sėkmingiau. Startinis pitčeris Jon Lieber leido varžovams pelnyti tik vieną tašką aštunto kėlinio pradžioje. 2/3 kėlinio mėtė ir pergalingą rezultatą (3:1) išlaikė Tom Gordon, o paskutiniai 4 outai, kaip ir pirmosiose rungtynėse padaryti, kai pitčerio pozicijoje rungtyniavo M.Rivera. Į priekį šeimininkai išsiveržė jau pirmame ininge (1:0). Šeštame 2 taškų homerun‘ą atmušė pirmos bazės žaidėjas John Olerud (3:0). Aštuntame „Red Sox“ sugebėjo tik sušvelninti rezultatą (3:1). Tašką po šortstopo Orlando Cabrera hito pelnė dešinysis filderis Trot Nixon.
Trečiose rungtynės spalio 16 dieną Bostone „Yankees“ sutriuškino šeimininkus net 19:8 ir serijos rezultatą padidino iki 3:0. Iš pradžių rungtynės vyko permainingai. Pirmą iningą 3:0 laimėjo „Yankees“, antrame „Red Sox“ rezultatą persvėrė (4:3), po trečio buvo lygu (6:6), bet po 5 „Yankees“ taškų ketvirtame ininge Bostono beisbolininkai nebesugebėjo atsigauti.
Du 2 taškų homerun‘us atmušė Niujorko komandos kairysis outfilderis H.Matsui (pirmame ir devintame ininguose), po vieną kartą pasižymėjo A.Rodriguez (trečiame) ir G.Sheffield (3 taškų homerun‘as ketvirtame ininge). Beje H.Matsui (5 hitai iš 6) RBI vėl buvo 5. Jis ir A.Rodriguez rungtynėse pelnė po 5 taškus.
Pasižymėjo ir 2 taškų homerun‘us atmušę „Red Sox“ beisbolininkai: T.Nixon antrame kėlinyje ir J.Varitek – septintame.
Viso abi komandos per 4 val. 20 min. trukusias rungtynes atmušė 37 hitus (naujas posezoninių rungtynių rekordas) bei pelnė 27 taškus (Amerikos lygos finalų rekordas).
Ketvirtosios rungtynės spalio 17 dieną Bostone jau galėjo būti paskutinės serijoje. Ir atrodė, kad taip ir bus. Po 2 nerezultatyvių iningų trečiame „Yankees“ išsiveržė į priekį (2:0), penktame „Red Sox“ persvėrė (3:2), šeštame Niujorko klubo beisbolininkai pelnė dar du taškus (4:3). Septintame ir aštuntame komandos taškų nepelnė. „Red Sox“ sėkmingai apsigynė pirmoje devinto iningo pusėje. Rungtynes užbaiginėjo „Yankees“ pitčeris M.Rivera – turbūt geriausias pasaulyje užbaigiantysis pitčeris. Bet devintojo kėlinio pabaigoje po 4 bolų bazę užėmė „Red Sox“ pirmos bazės žaidėjas Kevin Millar. Jį pakeitęs pinch-runner‘is Dave Roberts „pavogė“ antrą bazę ir po trečios bazės gynėjo Bill‘o Mueller‘io hito išlygino rezultatą. Rungtynes teko pratęsti. Dvyliktame ininge 2 taškų homerun‘ą atmušęs „Red Sox“ DH David Ortiz išplėšė pirmąją pergalę šioje finalo serijoje savo komandai. Buvo pagerintas Amerikos lygos finalų rungtynių trukmės rekordas: rungtynės trūko net 5 valandas ir 2 minutes.
Bet šis rekordas išsilaikė tik vieną dieną. Spalio 18 dieną Bostone vykusios penktos serijos rungtynės tęsėsi jau 5 valandas 49 minutes. Tai naujas visų laikų Amerikos lygos atkrintamųjų varžybų rekordas. Kaip ir ketvirtosiose rungtynių didvyriu tapo D.Ortiz. Tik šį kartą Bostono komandai (5:4) pergalę lėmė jo hitas (o ne homerun‘as) 14-ame ininge prie 2 outų (2 bolų ir 2 straikų). Prieš lemiamą hitą D.Ortiz padarė net 6 foul‘us. Prisiminus paskutines lygos pusfinalio rungtynes, galima pastebėti, kad 3 pergalės iš eilės buvo pasiektos po D.Ortiz‘o sėkmingų atmušimų. Beje panašiai kaip ketvirtosiose rungtynėse „Red Sox“ beisbolininkai sugebėjo pabėgti nuo pralaimėjimo, tik šį kartą pelnydami du taškus ir išlygindami rezultatą aštuntame kėlinyje. Iki tol 4:2 pirmavo „Yankees“. Antrą kartą iš eilės rezultatą išlygino (4:4) pinch-runner‘is D.Roberts. Beje prieš tai rezultatą homerun‘u sušvelnino (3:4) tas pats D.Ortiz. Abi komandos šiose 14 iningų rungtynėse panaudojo po 7 pitčerius rungtynėse. Pergalė užrašyta 3 paskutinius iningus mėčiusiam „Red Sox“ pitčeriui Tim‘ui Wakefield‘ui, pralaimėjimas rungtynes užbaigusiam Esteban‘ui Loaiza‘i iš „Yankees“. Beje Bostono komanda išlygino rezultatą vėl mėtant M.Rivera‘i. Po šių rungtynių „Red Sox“ sumažino savo atsilikimą serijoje iki minimumo (2:3).
Šeštosios rungtynės spalio 19 dieną Niujorke tapo istorinėmis. “Boston Red Sox” įveikė “New York Yankees” 4:2 ir tapo pirmąją MLB komanda, sugebėjusia išlyginti atkrintamųjų varžybų serijos rezultatą prieš tai atsiliekant 0:3. “Red Sox” pitčeris Curt Schilling per 7 iningus leido Niujorko komandai pelnyti tik 1 tašką. Pirmi 3 iningai baigėsi 0:0. Ketvirtame Bostono klubo beisbolininkai pelnė 4 taškus (3 taškų homerun’ą prieš “Yankees” startinį pitčerį J.Lieber’į atmušė 2-os bazės žaidėjas Mark Bellhorn) ir susikrovė lemiamą persvarą (4:0). Svečių komandos pitčeriai C.Schilling, bei vėliau jį pakeitę Bronson Aroyo (kuris aštuntame ininge išlaikė pergalingą rezultatą - “hold”) ir Keith Folke (devintame ininge išaugojo pergalingą rezultatą – “save”) užtikrintai užbaigė rungtynes. “Yankees” sugebėjo pelnyti tik po tašką septintame (centro filderio Bernie Williams’o homerun’as) ir aštuntame kėliniuose.
Spalio 20 dieną Niujorke septintosiose rungtynėse “Boston Red Sox” iškovoję pergalę 10:3, padarė šiame Amerikos lygos finale tai, ką kitos komandos ateityje galės tik pakartoti. Pralaimėdami seriją 0:3, Bostono beisbolininkai sugebėjo iš eilės iškovoti 4 pergales ir laimėti lygos čempionų titulą. Septintosiose rungtynėse “Red Sox” jau pirmame ininge išsiveržė į priekį 2:0 (D.Ortiz’o 2 taškų homerun’as prie 2 outų), o antrame po centro filderio Johny Damon’o grandslam’o padidino persvarą iki 6:0 ir, ramiai užbaigė rungtynes. Pirmąjį tašką “Yankees” pelnė tik trečiame kėlinyje, ketvirtame “Red Sox” jau pirmavo 8:1 (Dar vieną homerun'ą, šį kartą 2 taškų, atmušė J.Damon). Septintame ininge Niujorko klubo beisbolininkai šiek tiek sušvelnino skirtumą (8:3), bet Bostono komanda pelnė dar po tašką aštuntame (M.Bellhorn’o homerun’as) ir devintame ininguose. Pergalę iškovojęs Bostono pitčeris Derek Lowe per 6 iningus leido varžovams atmušti tik 1 hitą. Rungtynių didvyris J.Damon rungtynėse atmušė 3 hitus iš 6 (6 RBI). Pažymėtina, kad iki šių rungtynių jo atmušimo vidurkis posezoninėse varžybose buvo tik 0,171.
Bostono komanda atsirevanšavo jankiams už pralaimėjimą praėjusių metų Amerikos lygos finale taip pat po 7 rungtynių. Naudingiausiu finalo serijos žaidėju (MVP) pripažintas “Red Sox” DH (vietoj pitčerio puolime žaidžiantis žaidėjas) David Ortiz. “Boston Red Sox” į “Pasaulio serijas” (MLB finalą) pateko pirmą kartą nuo 1986 metų.
Nacionalinės lygos finale tarp “St.Louis Cardinals” ir “Houston Astros” taip pat prireiks septintųjų rungtynių (šeštosiose rungtynėse “Cardinals” namuose 6:4 įveikė “Astros” ir išlygino serijos rezultatą - 3:3), kurios vyks spalio 21 dieną Sent Luise. Pergalę iškovojusi komanda su “Boston Red Sox” kovos dėl 2004 metų MLB (arba Pasaulio) čempionų vardų.


Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2018 01 22

Lietuvos beisbolo rinktinė birželio 29 – liepos 1 d. dienomis Austrijoje mače iki 3 pergalių su šeimininkų komanda kovos dėl kelialapio į 2018 metų Europos čempionatą.

2018 metų Europos klubinių komandų turnyruose rungtyniaus tik Kauno „Lituanica“. Kauno komanda birželio 11-17 d. dalyvaus Fed...
Skaityti

Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 28

2017 metų Lietuvos beisbolo sezono uždarymo šventėje gruodžio 2 dieną 13 val. Baltupių progimnazijoje Didlaukio g. 23 Vilniuje bus apdovanoti geriausieji jaunieji beisbolininkai.

Vaikų (iki 12 metų) amžiaus grupė
Geriausias metikas – Nedas Bukauskas
Geriausias atmušėjas – N...
Skaityti

Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 14

Praėjusį sekmadienį Vilniuje „Sportimos“ arenoje įvyko pirmoji Vilniaus mokyklų šventė, kurioje dalyvavo 19 mokyklų, virš pusės tūkstančio dalyvių, išbandžiusių ir susipažinusių su 15 sporto šakų. Šventėje dalyvavo ir Vilniaus beisbolo klubas „Vilnius“, supažindinęs jaunuosius vilniečius su beisbolo...
Skaityti

Andrius ir beisbolas
2017 11 13

Andrius Polikaitis žaidžia beisbolą nuo pat jaunystės. Priklausė kelioms jaunimo komandoms ir keturis metus žaidė gimnazijos beisbolo komandoje. 2016 metų pabaigoje Andrius nusprendė, kad dar ne laikas užbaigti beisbolo karjerą ir 2016-2017 sezonui buvo priimtas į Kalifornijos Politechnikos univers...
Skaityti

LBA prezidiumo posėdis
2017 11 13

Savaitgali įvyko naujos sudėties LBA prezidiumo posėdis. Jame buvo nuspręsta 2017 m. sezono uždarymą vykdyti gruodžio 2 d. Baltupių progimnazijoje Vilniuje. Čia įvyks Lietuvos beisbolo čempionato nugalėtojų ir prizininkų, geriausių visų amžiaus grupių beisbolininkų, geriausių Europos vyrų čempionato...
Skaityti

2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
2017 09 04 - Lietuvos beisbolo lygoje paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros
2017 09 04 - Domas Jacevičius tapo Norvegijos čempionu
2017 08 08 - Europos jaunimo čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo dviem pralaimėjimais
2017 07 29 - Žingsnis link olimpinių žaidynių
2017 07 28 - PIRMYN, LIETUVIAI!
2017 07 27 - Po 3 pergalių Lietuvos beisbolo rinktinė nusileido ukrainiečiams (Vaizdo įrašas)
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2017 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball