Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

EmailPitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.lt"Boston Red Sox" - 2004 metų MLB Amerikos lygos čempionai
2004 10 21


Pasibaigė 2004 metų MLB Amerikos lygos finalo serija tarp “New York Yankees” ir “Boston Red Sox”.
Pirmosiose rungtynėse Niujorke spalio 12 dieną. „Yankees“ po 6 iningų pirmavo 8:0. Bostono komanda aštunto kėlinio pirmoje pusėje sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo (7:8), bet 2 taškus antroje kėlinio pusėje pelnę „Yankees“ laimėjo rungtynes 10:7. Rungtynes pradėjęs Niujorko komandos pitčeris Mike Mussina net devyniolikai iš eilės „Red Sox“ atmušėjų neleido atmušti hito. Ši sėkminga serija buvo nutraukta tik septintame ininge prie 2 outų, kai 2 bazių hitą atmušė Bostono komandos 2-os bazės žaidėjas Mark Bellhorn. Viso septintame ininge „Red Sox“ pelnė 5 taškus. Rungtynes pabaigęs „Yankees“ pitčeris Mariano Rivera, į stadioną atvyko tik antrame ininge, kadangi tik rungtynių dieną jis grįžo iš Panamos po 2 šeimos narių laidotuvių. Pradėjęs rungtynes aštunto iningo pabaigoje, jis neleido priešininkams išlyginti rezultato, nors Bostono komandos žaidėjas buvo trečioje bazėje, ir be hitų sužaidė devintą iningą.
„Red Sox“ pitčeris Curt Schilling per 3 pirmus iningus praleido net 6 taškus. Tai buvo prasčiausios jo rungtynės sezone. „Yankees“ kairysis outflderis Hideki Matsui pakartojo Amerikos lygos finalų rekordą – 5 RBI. Dešinysis Niujorko komandos filderis Gary Sheffield pelnė 4 taškus. Keturi pirmieji Niujorko komandos atmušėjai (šortstopas Derek Jeter, 3-ios bazės gynėjas Alex Rodriguez, G.Sheffield ir H.Matsui) atmušė 9 hitus iš 18 bei pelnė 9 iš 10 komandos taškų. Dar vieną tašką 6-ame ininge homerun‘u pelnė DH Kenny Lofton. Septintame ininge prie 2 outų homerun‘ą atmušė „Red Sox“ ketčeris Jason Varitek.
Kitą dieną antrosiose rungtynėse „Yankees“ pitčeriai žaidė dar sėkmingiau. Startinis pitčeris Jon Lieber leido varžovams pelnyti tik vieną tašką aštunto kėlinio pradžioje. 2/3 kėlinio mėtė ir pergalingą rezultatą (3:1) išlaikė Tom Gordon, o paskutiniai 4 outai, kaip ir pirmosiose rungtynėse padaryti, kai pitčerio pozicijoje rungtyniavo M.Rivera. Į priekį šeimininkai išsiveržė jau pirmame ininge (1:0). Šeštame 2 taškų homerun‘ą atmušė pirmos bazės žaidėjas John Olerud (3:0). Aštuntame „Red Sox“ sugebėjo tik sušvelninti rezultatą (3:1). Tašką po šortstopo Orlando Cabrera hito pelnė dešinysis filderis Trot Nixon.
Trečiose rungtynės spalio 16 dieną Bostone „Yankees“ sutriuškino šeimininkus net 19:8 ir serijos rezultatą padidino iki 3:0. Iš pradžių rungtynės vyko permainingai. Pirmą iningą 3:0 laimėjo „Yankees“, antrame „Red Sox“ rezultatą persvėrė (4:3), po trečio buvo lygu (6:6), bet po 5 „Yankees“ taškų ketvirtame ininge Bostono beisbolininkai nebesugebėjo atsigauti.
Du 2 taškų homerun‘us atmušė Niujorko komandos kairysis outfilderis H.Matsui (pirmame ir devintame ininguose), po vieną kartą pasižymėjo A.Rodriguez (trečiame) ir G.Sheffield (3 taškų homerun‘as ketvirtame ininge). Beje H.Matsui (5 hitai iš 6) RBI vėl buvo 5. Jis ir A.Rodriguez rungtynėse pelnė po 5 taškus.
Pasižymėjo ir 2 taškų homerun‘us atmušę „Red Sox“ beisbolininkai: T.Nixon antrame kėlinyje ir J.Varitek – septintame.
Viso abi komandos per 4 val. 20 min. trukusias rungtynes atmušė 37 hitus (naujas posezoninių rungtynių rekordas) bei pelnė 27 taškus (Amerikos lygos finalų rekordas).
Ketvirtosios rungtynės spalio 17 dieną Bostone jau galėjo būti paskutinės serijoje. Ir atrodė, kad taip ir bus. Po 2 nerezultatyvių iningų trečiame „Yankees“ išsiveržė į priekį (2:0), penktame „Red Sox“ persvėrė (3:2), šeštame Niujorko klubo beisbolininkai pelnė dar du taškus (4:3). Septintame ir aštuntame komandos taškų nepelnė. „Red Sox“ sėkmingai apsigynė pirmoje devinto iningo pusėje. Rungtynes užbaiginėjo „Yankees“ pitčeris M.Rivera – turbūt geriausias pasaulyje užbaigiantysis pitčeris. Bet devintojo kėlinio pabaigoje po 4 bolų bazę užėmė „Red Sox“ pirmos bazės žaidėjas Kevin Millar. Jį pakeitęs pinch-runner‘is Dave Roberts „pavogė“ antrą bazę ir po trečios bazės gynėjo Bill‘o Mueller‘io hito išlygino rezultatą. Rungtynes teko pratęsti. Dvyliktame ininge 2 taškų homerun‘ą atmušęs „Red Sox“ DH David Ortiz išplėšė pirmąją pergalę šioje finalo serijoje savo komandai. Buvo pagerintas Amerikos lygos finalų rungtynių trukmės rekordas: rungtynės trūko net 5 valandas ir 2 minutes.
Bet šis rekordas išsilaikė tik vieną dieną. Spalio 18 dieną Bostone vykusios penktos serijos rungtynės tęsėsi jau 5 valandas 49 minutes. Tai naujas visų laikų Amerikos lygos atkrintamųjų varžybų rekordas. Kaip ir ketvirtosiose rungtynių didvyriu tapo D.Ortiz. Tik šį kartą Bostono komandai (5:4) pergalę lėmė jo hitas (o ne homerun‘as) 14-ame ininge prie 2 outų (2 bolų ir 2 straikų). Prieš lemiamą hitą D.Ortiz padarė net 6 foul‘us. Prisiminus paskutines lygos pusfinalio rungtynes, galima pastebėti, kad 3 pergalės iš eilės buvo pasiektos po D.Ortiz‘o sėkmingų atmušimų. Beje panašiai kaip ketvirtosiose rungtynėse „Red Sox“ beisbolininkai sugebėjo pabėgti nuo pralaimėjimo, tik šį kartą pelnydami du taškus ir išlygindami rezultatą aštuntame kėlinyje. Iki tol 4:2 pirmavo „Yankees“. Antrą kartą iš eilės rezultatą išlygino (4:4) pinch-runner‘is D.Roberts. Beje prieš tai rezultatą homerun‘u sušvelnino (3:4) tas pats D.Ortiz. Abi komandos šiose 14 iningų rungtynėse panaudojo po 7 pitčerius rungtynėse. Pergalė užrašyta 3 paskutinius iningus mėčiusiam „Red Sox“ pitčeriui Tim‘ui Wakefield‘ui, pralaimėjimas rungtynes užbaigusiam Esteban‘ui Loaiza‘i iš „Yankees“. Beje Bostono komanda išlygino rezultatą vėl mėtant M.Rivera‘i. Po šių rungtynių „Red Sox“ sumažino savo atsilikimą serijoje iki minimumo (2:3).
Šeštosios rungtynės spalio 19 dieną Niujorke tapo istorinėmis. “Boston Red Sox” įveikė “New York Yankees” 4:2 ir tapo pirmąją MLB komanda, sugebėjusia išlyginti atkrintamųjų varžybų serijos rezultatą prieš tai atsiliekant 0:3. “Red Sox” pitčeris Curt Schilling per 7 iningus leido Niujorko komandai pelnyti tik 1 tašką. Pirmi 3 iningai baigėsi 0:0. Ketvirtame Bostono klubo beisbolininkai pelnė 4 taškus (3 taškų homerun’ą prieš “Yankees” startinį pitčerį J.Lieber’į atmušė 2-os bazės žaidėjas Mark Bellhorn) ir susikrovė lemiamą persvarą (4:0). Svečių komandos pitčeriai C.Schilling, bei vėliau jį pakeitę Bronson Aroyo (kuris aštuntame ininge išlaikė pergalingą rezultatą - “hold”) ir Keith Folke (devintame ininge išaugojo pergalingą rezultatą – “save”) užtikrintai užbaigė rungtynes. “Yankees” sugebėjo pelnyti tik po tašką septintame (centro filderio Bernie Williams’o homerun’as) ir aštuntame kėliniuose.
Spalio 20 dieną Niujorke septintosiose rungtynėse “Boston Red Sox” iškovoję pergalę 10:3, padarė šiame Amerikos lygos finale tai, ką kitos komandos ateityje galės tik pakartoti. Pralaimėdami seriją 0:3, Bostono beisbolininkai sugebėjo iš eilės iškovoti 4 pergales ir laimėti lygos čempionų titulą. Septintosiose rungtynėse “Red Sox” jau pirmame ininge išsiveržė į priekį 2:0 (D.Ortiz’o 2 taškų homerun’as prie 2 outų), o antrame po centro filderio Johny Damon’o grandslam’o padidino persvarą iki 6:0 ir, ramiai užbaigė rungtynes. Pirmąjį tašką “Yankees” pelnė tik trečiame kėlinyje, ketvirtame “Red Sox” jau pirmavo 8:1 (Dar vieną homerun'ą, šį kartą 2 taškų, atmušė J.Damon). Septintame ininge Niujorko klubo beisbolininkai šiek tiek sušvelnino skirtumą (8:3), bet Bostono komanda pelnė dar po tašką aštuntame (M.Bellhorn’o homerun’as) ir devintame ininguose. Pergalę iškovojęs Bostono pitčeris Derek Lowe per 6 iningus leido varžovams atmušti tik 1 hitą. Rungtynių didvyris J.Damon rungtynėse atmušė 3 hitus iš 6 (6 RBI). Pažymėtina, kad iki šių rungtynių jo atmušimo vidurkis posezoninėse varžybose buvo tik 0,171.
Bostono komanda atsirevanšavo jankiams už pralaimėjimą praėjusių metų Amerikos lygos finale taip pat po 7 rungtynių. Naudingiausiu finalo serijos žaidėju (MVP) pripažintas “Red Sox” DH (vietoj pitčerio puolime žaidžiantis žaidėjas) David Ortiz. “Boston Red Sox” į “Pasaulio serijas” (MLB finalą) pateko pirmą kartą nuo 1986 metų.
Nacionalinės lygos finale tarp “St.Louis Cardinals” ir “Houston Astros” taip pat prireiks septintųjų rungtynių (šeštosiose rungtynėse “Cardinals” namuose 6:4 įveikė “Astros” ir išlygino serijos rezultatą - 3:3), kurios vyks spalio 21 dieną Sent Luise. Pergalę iškovojusi komanda su “Boston Red Sox” kovos dėl 2004 metų MLB (arba Pasaulio) čempionų vardų.


Edvardas Matusevičius - Vokietijos bundeslygos savaitės žaidėjas
2017 04 11

Edvardas Matusevičius šį sezoną pradėjo į Vokietijos pirmąją bundeslygą sugrįžusioje „Dohren Wild Farmers“ (Doreno „Laukiniai fermeriai“) komandoje ir per pirmus du turus buvo tikras savo komandos lyderis. Edvardas pasižymėjo jau antrosiose rungtynėse balandžio 1 dieną išvykoje prieš „Solingen Allig...
Skaityti

Pasaulio šalių beisbolo reitinge Lietuva - 38 vietoje
2017 04 06

Pasaulio beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC) paskelbė naują beisbolo reitingą. Nepaisant to, kad JAV šiais metais pirmą kartą laimėjo World Baseball Classic turnyrą, pirmoje vietoje išlieka Japonija, antroje –JAV, trečioje – Korėja. Iš Europos šalių ir toliau aukščiausią - devintąją - vietą už...
Skaityti

2017 metų Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas
2017 03 28

Pasibaigė 2017 metų atviras Lietuvos vaikų beisbolo žiemos čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos. Finalinio ketverto turnyras vyko Radviliškio sporto arenoje. Pirmąją vietą iškovojo Kauno komanda, antrąją užėmė Radviliškio, trečiąją - Vilniaus, ketvirtąją - Bresto jaunieji beisbolininkai.

...
Skaityti

Beisbolo teisėjų kursai pradedantiesiems
2017 03 08

Kviečiame 15-22 metų amžiaus jaunimą į „Beisbolo teisėjų paruošimo pradedantiems kursus“ Vilniuje. Kursus sudarys teorinė ir praktinė dalis. Teorinė dalis vyks š.m. kovo 25 d. 11-15 val. Žemaitės g. 6, Kūno kultūros ir sporto departamente prie LRV, Vilniuje. Kursus ves Lietuvos beisbolo asociacijos ...
Skaityti

Baltijos ir Rytų šalių akademija
2017 02 19

Jau metus laiko buvo bendraujama ir diskutuojama su aplinkinių šalių Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos federacijomis, klubais, treneriais, dėl geriausių jaunučių, jaunių žaidėjų tobulėjimo ir bendrų projektų. Sulaukus pritarimo iš šių šalių buvo sukurtas planas 2017 metams...
Skaityti

2017 01 27 - Paaiškėjo Lietuvos rinktinių varžovai 2017 metų Europos čempionatuose
2017 01 16 - Lietuvos vyrų ir jaunimo rinktinės pradėjo pasiruošimą Europos čempionatams
2017 01 16 - Tarptautinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“ 2016
2016 12 19 - „2016 metų lietuvos beisbolo žvaigždė“
2016 12 19 - Kalėdinis beisbolo turnyras „Vilniaus taurė“
2016 12 08 - 15min.lt: „Vilniaus savivaldybė rado stadioną beisbolui – apleistą, su benamiais ir brangų“
2016 11 29 - Sezono uždarymo akimirkos
2016 11 13 - Lietuvos beisbolo sezono uždarymas - lapkričio 26 dieną Vilniuje
2016 11 08 - 15min.lt: „Džiugi žinia Lietuvos beisbolui: lietuvis pirmąkart pateko į pagrindinę MLB komandos sudėtį“
2016 11 03 - MLB čempionatą po 108 metų pertraukos laimėjo „Chicago Cubs“
2016 10 25 - Šiandien - pirmosios MLB „Pasaulio serijų“ rungtynės
2016 10 13 - 15min.lt: „Gėda: pasaulį stebinantys Lietuvos beisbolininkai namuose liko be vienintelės aikštės“
2016 09 27 - Lietuvos čempionatą laimėjo Kauno „Lituanica“
2016 09 20 - Lietuvos čempionato bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Sporto vilkai“
2016 09 13 - Lietuvos beisbolo lygos pusfinaliai
Naujienų archyvas
Nuorodos

LBL 2015 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Vėtra Utena
MiLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball