Naujienos

English Version

Naujienos
Čempionatas
Rinktinė
Interlyga
Beisbolas Lietuvoje
Europos beisbolas
Pasaulio beisbolas
Istorija
Asociacija
Taisyklės

Email


Verus

Pitch In For Baseball
Lietuvos sporto enciklopedija

Čia galėtų būti ir Jūsų reklama. Dėl reklamos beisbolas.lt puslapyje kreipkitės info@beisbolas.ltTarptautinis turnyras Augustave
2015 05 20


Gegužės 15-ąją Radviliškio beisbolo klubo vaikų komanda, papildyta keliais žaidėjais iš Vilniaus išvyko į Augustavo beisbolo "Kruki" organizuotą klubo 20-mečio turnyrą. Penkiolika 7-11 metų vaikučių, jų treneris ir dvi lydinčios mamos atvykome į Augustavą ir įsikūrėme organizatorių nurodytame viešbutėlyje prie pat kanalo. Nuo vandens mus skyrė tik pėsčiųjų takas, o kieme vietoje įprastų automobilių puikavosi motorlaiviai ir jachta. Tikras kurortas, tik be didelės masės (kol kas) turistų. Iškart po pietų miesto centre įvyko turnyro atidarymo ceremonija, po kurios visų komandų vaikai, treneriai ir lydintys asmenys buvo pakviesti į tikrą keleivinį laivą pakeliauti po Augustavo ežerus. Daugeliui vaikų tai buvo pirmasis plaukimas laivu, todėl net neaprašinėsiu jų emocijų ir džiaugsmo. Po valandos plaukimo ir grožėjimosi aplink ežerą supančiais miškais, praplaukę po keliais tiltais ir įveikę vieną šliuzą, nuvykome į pusiasalį, kur aplankėme Popiežiaus Jono Pauliaus II garbei pastatytą koplyčią. Pasimeldę, pasigrožėję pusiasalio aplinka vėl sėdome į laivą ir pasukome namų kryptimi. Organizatorių paruošta vakarienė - karštas troškinys vėsiame ore buvo nuostabiai šildantis ir skanus. Sugrįžę prieplaukon dar nuėjome į šalia esančią pramogų aikštelę, kur vaikai galėjo išlieti savo likusią energiją žaisdami ir laipiodami karstyklėmis. Pavargę, bet laimingi grįžome į viešbutį ilsėtis, nes kitą dieną nuo pat ryto laukė varžybos.

Organizatorių surengtas informacinis pranešimas buvo kiek nelauktas. Kadangi šis turnyras skirtas klubo jubiliejui, tai buvo nuspręsta nesiekti išaiškinti stipriausios ir silpnesnių komandų. Pagrindinis turnyro tikslas - leisti vaikams pažaisti, leisti pažaisti visiems - ir labiau patyrusiems ir naujokėliams. Net ir treneriai neturėjo galimybių sužinoti kitų rungtynių rezultatų ir užimtų vietų, nes jų nebuvo. Visi apdovanojimai visoms komandoms buvo vienodi, kitaip sakant visos komandos užėmė pirmąją vietą. Laimėjo vaikų beisbolas. Beje, tik ten sužinojome, kad žaisime TeeBall - beisbolą, kai mušamas nejudantis kamuoliukas nuo stovelio.

Netekus pagrindinės priežasties dėl ko varžytis, treneriai ir vaikai atsipalaidavo, varžybų atmosfera tapo laisvesnė ir draugiškesnė. Tai nė kiek neįtakojo žaidimo kokybės, nes visi tikrai siekė parodyti kuo aukštesnį individualų meistriškumą. Naujokėliai gavo neįprastai daug galimybių pažaisti aikštelėje, o labiau patyrę lyderiai - "pašildyti" vietas ant atsarginių suoliuko. Buvo atvejų, kai komandos skolino vienos kitoms po keletą žaidėjų, kad vaikai labiau susidraugautų.

Ketverios rungtynės per dieną būtų nemenkas iššūkis, tačiau komandoje turint net 15 žaidėjų vaikai tikrai nepervargo. Ir tai įrodė vakare organizatorių suorganizuotas žiburėlis - mokyklos teritorijoje buvo sunešti suolai ir stalai, o pačiame viduryje sukurtas didelis laužas. Stalai lūžo nuo maisto, vaisių ir įvairių desertų. Gerai užkandę vaikai pradėjo megzti pažintis, aišku, žaidimų metu. Tada ir pasirodė tikrasis vaikų turimas energijos arsenalas - jos būtų pakakę dar daugeliui rungtynių. Sutemus grįžome į viešbutį poilsiui.

Sekmadienį pirmosios varžybos vyko dar anksčiau - iškart po pusryčių. Oras nebebuvo toks giedras ir šiltas kaip šeštadienį. Įpusėjus rungtynėms ėmė lyti. Tačiau oras keitėsi kas pusvalandį, todėl iškart po lietučio išlindo saulutė, kuri ėmė šildyti vaikus ir džiovinti aikštę. Dar už pusvalandžio vėl ėmė lynoti ir taip tęsėsi visą dieną. Vaikai žaidė su striukėmis, drėgnas kamuoliukas kartais išslysdavo iš rankų, kartais ir žemė išslysdavo iš po kojų, tačiau tai tebuvo smulkmenos, kurios neaptemdė žaidimo malonumo. Iš karto po pietų, jau visoms vaikų komandoms sužaidus, teko stebėti dar vieną šaunų renginį - buvo suorganizuotos klubo vaikų tėvelių komandos rungtynės su savivaldybės darbuotojais. Patiems žaidėjams, vaikams ir kitiems žiūrovams tai buvo tikra atrakcija - tiek daug linksmų, besijuokiančių iš savo klaidų ir trykštančių tik geromis emocijomis žmonių seniai teko matyti.

Tokio formato, kai nėra nugalėtojų, turnyre dalyvavome pirmą kartą. Tačiau manau, kad jis tokio amžiaus vaikams - nė kiek neblogesnis, nei įprastinis. Kai kuriais atžvilgiais netgi geresnis. Įtampos nebuvimas, atsipalaidavimas, galimybė kuo daugiau pažaisti aikštelėje tikrai davė daug naudos. Svarbiausias tikslas - vaikų nuomonė apie patį žaidimą, manau buvo pasiektas. Beisbolas - ko gero sudėtingiausias mąstymo požiūriu judrusis žaidimas, todėl ne tik vaikai dažnai klysta tais momentais, kai reikia priimti žaibiškus sprendimus. Augustavo miesto suaugę gavo tuo įsitikinti patys.

Šioje išvykoje buvo pasiekta daug tikslų ir pasisemta išties vertingos patirties. Viena iš svarbiausių - aikštės paruošimas. Žaidėme standartinėje futbolo aikštėje, kurioje telpa dvi vaikų beisbolo aikštelės ir vienu metu gali žaisti 4 komandos. Nustebęs klausiau organizatorių - o sporto vadovai neprieštarauja? Juk tai aikštelė futbolui. Atsakymas buvo paprastas - kas gali prieštarauti vaikų sportui ir užimtumui? Taip, žalioji veja kenčia, nes ir po paklotu kilimu atmušėjo vietoje ji šiek tiek susipaudė, bet tai tik veja. Ji ir vėl sėkmingai sužaliuos po 4-5 dienų. Ir kas gali kuo nors skųstis, kai vienoje svarstyklių pusėje 2 kvadratiniai metrai pavargusios vejos, o kitoje 100 vaikų geros emocijos ir meilė sportui? Gal ir mūsų visuomenei jau būtų laikas susimąstyti apie tai? Gal sporto administratorių pasakymas "nesvajokite apie centrinę futbolo aikštę jokiam turnyrui, nes ji skirta tik futbolui" kada nors ir pas mus taps tik tamsia praeities liekana? Gal viso Radviliškio gyvenimas kada nors pagyvės nuo atvykstančių vaikų iš visos Lietuvos ir užsienio kamuoliuko kaukšėjimo, margaspalvių aprangų ir vaikiško klegesio? Radviliškio beisbolo klubo vaikų, jaunučių ir merginų komandos sulauktų daug svečių turnyruose Radviliškyje, jei organizuoti jiems būtų sudarytos bent minimalios sąlygos, iš kurių svarbiausia - aikštė.

Radviliškio beisbolo klubo vadovas
Romanas Paskočimas

Artėja svarbiausios Lietuvos beisbolos istorijoje rungtynės
2018 06 23

Kitą savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje Lietuvos rinktinė mače iki 2 pergalių su šeimininke Austrija kovos dėl vietos stipriausiųjų Europos komandų dvyliktuke bei tuo pačiu Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje.

Lietuvos garbę Austrijoje gins

Edvardas Matusevičius (1991-08-31)
Ma...
Skaityti

BK „Vilnius“ laimėjo Lietuvos jaunimo čempionatą
2018 06 23

Ketvirtadienį Utenoje pasibaigė Lietuvos jaunimo beisbolo čempionatas. Į finalą pateko ir dėl nugalėtojo titulo žaidė BK „Vilnius“ ir Utenos „Titanai“. Pirmos rungtynės trečiadienį Vilniuje baigėsi 12:8 vilniečių naudai. Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos Utenoje. „Titaniečiams“ tai buvo lemiamos r...
Skaityti

„Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyre užėmė trečią vietą
2018 06 16

Kauno „Lituanica“ po pergalės pirmosiose Europos Federacijų taurės turnyro rungtynėse Lenkijos Rybniko mieste prieš šeimininkų Rybniko „Silesia“ komandą, antrose rungtynėse birželio 13 d. 0:6 nusileido Šveicarijos vicečempionams Ciuricho „Barracudas“.

Rungtynių statistika:
Skaityti

Kauno „Lituanica“ Europos federacijų taurės turnyrą pradėjo pergale prieš lenkus
2018 06 12

Šiandien Lenkijos Rybniko mieste prasidėjo Europos federacijų taurės kvalifikacinis turnyras. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Lituanica“ 13:8 nugalėjo šeimininkų Rybniko KS „Silesia“ komandą. Po šešių kėlinių 6:1 pirmavo lenkai, bet septintąjį kauniečiai laimėjo net 10:0.

Metiku Kauno komandoje ...
Skaityti

LBA prezidentu išrinktas Virmidas Neverauskas
2018 05 14

Gegužės 13 d. įvykusiame Lietuvos beisbolo asociacijos suvažiavime asociacijos prezidentu išrinktas 54-uosius metus einantis vilnietis beisbolo treneris, beisbolo klubo „Vilnius“ pirmininkas Virmidas Neverauskas.

V. Neverauskas rinkimus laimėjo nežymia balsų persvara prieš kitą kandidatą - 45...
Skaityti

2018 04 24 - Lietuvos beisbolo klubai pradeda pasiruošimą naujam sezonui
2018 01 22 - Paaiškėjo Lietuvos komandų varžovai 2018 metų Europos turnyruose
2017 11 28 - Gruodžio 2 dieną sezono uždarymo šventėje bus apdovanoti 2017 metų geriausieji
2017 11 14 - Vilniaus mokyklų sporto šventė
2017 11 13 - Andrius ir beisbolas
2017 11 13 - LBA prezidiumo posėdis
2017 10 24 - Edvardo Matusevičiaus 2017 metų sezonas
2017 10 19 - Vilniaus sporto festivalis - 2017
2017 10 19 - WBSC kongresas
2017 10 10 - 15min.lt studijoje apsilankęs Dovydas Neverauskas apie sezoną MLB: „Klubas tikrino, ko gali tikėtis iš manęs kitais metais“
2017 10 01 - Atvirą Lietuvos beisbolo čempionatą laimėjo Minsko Minsko komanda
2017 09 27 - Lietuvos jaunučių ir vaikų beisbolo pirmenybes laimėjo Kauno SM „Tauras“ komandos
2017 09 27 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato bronzos medalius iškovojo „Vilnius“
2017 09 25 - Atviro Lietuvos beisbolo čempionato finale 2:0 pirmauja Minsko beisbolininkai
2017 09 20 - Lietuvos beisbolininkai pasiekimais tarptautinėje arenoje atsilieka tik nuo krepšininkų
Naujienų archyvas
Nuorodos

Europos B grupės čempionato transliacijos ir vaizdo įrašai
LBL 2018 statistika
CEB Tournaments
Beisbolo fanai
Bėgiai Radviliškis
Juodasis vikingas - Sporto vilkai Vilnius
Lituanica Kaunas
Sporto vilkai Vilnius
Titanai Utena
MLB (Dovydas Neverauskas)
Bundesliga (Edvardas Matusevičius)
U23 European Baseball Championship 2017
2015 PREMIER12™ Teaser

WBSC - World Baseball Softball Confederation
CEB - European Baseball Confederation
MLB - Major League Baseball
Little League Baseball